1. 1.
  insana pek bi koyan, düşündükçe ve yaşadıkların aklına geldikçe pişmanlık katsayını arttıran bir şekil. 33 sene önce o evde doğmuşsun, bebekliğin orda geçmiş, o evde okula gitmiş, o evde sünnet olmuşsun, o evde ergenlikle tanışmış, o evde ilk defa bir gece karşı cinsi düşünürken uyuyamamış, ilk defa o evde ergenlikten çıkmış, genç bir adam olmuşsun, üniversiteyi o evde kazanmış, gurbette okumuş geri dönmüşsün, ailenin memlekete geri dönmesi ile o eve aileni kurmuş, o evde baba olmuşsun. yıllar su gibi akıp geçmiş ve artık eski ve nedense sana küçük gelen evi terketme arzusu ön plana çıkmış, içten içe kemirmiş seni. ama o ev iyi veya kötü hayatının her anında seninle birlikteydi be imhotep. bu ona yapılırmıydı, tuttun birilerinin gazına gelip ev aldın ve anılarını yada daha doğrusu kendinden bir parçanı orda bıraktın ve bugün taşındın. ee ne oldu? başın göğe mi erdi? madalya mı taktılar. tamam daha geniş bir eve taşındın olabilir ama bak gecenin bu saati oldu seni uyku tutmuyor.neden? çünkü kardeşine , benliğine ve herşeyine ihanet ettin. yaramaz adamsın sen imhotep...yaramaz. bunu ona yapmayacaktın. şimdi kalkıp gitsen, evine, doğduğun eve geri dönsen arkanda bırakmış olduğun kalbi kırık ve yaralı bünyeyi biraz olsun teskin edebilirdin.ama nafile imhotep. sen vefasızın birisin....
  1 ... imhotep
 2. 2.
  çocukluğunuz ve ilk gençlik yıllarınızın geçtiği mahalleden taşınıyorsanız, taşınacağnız yer kat kat iyi bir yer dahi olsa insanın içine garip bir hüzün bırakan olaydır.

  çocukluğunuz geçer gözlerinizden, kulağınıza sokak sesleri dolanır. artık saçlarınız kış günleri is kokmayacağı için üzülürsünüz.
  sokaktaki pet şişeleri yuvarlayarak yürümeyi özlersiniz.
  yatağınızda ağladığınız geceler gelir aklınıza, ne günleri, ne acıları saklamıştır duvarlarınız..
  duvarlarınıza, anıalrınıza dokunur veda edersiniz yavaş yavaş. merdivenleri inmek acı verir kapıyı örtemezsiniz bitürlü.

  doğum gününüzü kutladığınız akşamlar, ankarayı izlediğiniz balkonunuz, kardeşinizle gece fısır fısır konuştuğunuz odanız...
  bir evi yuva yapan değerlere sahipseniz o evde, gideceğiniz yer saray olsa ayrılmak zor gelir insana.
  ve sessizce dersinizki ağlarken, hoşcakal çocukluğum,ilk gençliğim,kırık dökük kaldırımlar, eğri büğrü yollar, is kokan mahallem...hoşcakal...
  1 -1 ... peachy rouge
 3. 3.
  taşınılacak yer süper lüks olsa dahi koyar insana.mahalledeki çocukken oynadığınız çocuklar şimdi belki kazık kaar olmuşlardır,sizi takmıyorlardır bile ama yinede sizin içinizde bir burukluk olur.tüm yaşadıklarınız o kapıdan çıkarken bi anda gözünüzün önünden film şeridi gibi geçer gider.
  1 ... hexenkessel
 4. 4.
  insanı duygusal bir buhran dönemine sürükleyen bir durumdur. o evde ne anılarınız, ne acılarınız, ne sevinçleriniz saklıdır siz ise evinizi, yuvanızı artık bırakıyorsunuzdur. artık hiç bir ev size yuva olmaz.
  1 ... moon tripper
 5. 5.
  Yeni taşınılan evde şayet eşyalar da aynıysa "aslında pek de zor değilmiş,ev aynı ev,masa aynı masa,yatak aynı yatak" diye düşündüren olay.
  1 ... topumtufegimkelebegim