bugün

pek agziyla konuştuğunu sanmadiğim sayin başbakanimizdan son inci. (yok len boncuk deniyordu di mi orada aranilip bulunanlara?)
slm mikail, burda hala senin görevini ve gücünü anlmamış insanlara bazen fırça kayıyorum diye gnaha grmyorum değil mi? 2 kontür olmsın grşrz.
doğal afeti değil ama ona sebep olan küresel ısınma vb. nedenler önlenebilirdi. hem eşeği sağlam kazığa bağlama sonra da doğal felaket bu, önleyemezdik heralde, de!
(bkz: baştan önlem almak)
bugün gazetelerde yer alan sayın başbakanımızın veciz sözlerinden biri. afetleri önlemeniz değil sonuçlarına karşı önlem almanız bekleniyor. afetin ne zaman olacağını bilememeniz yokmuş gibi davranıp önlemini alamamanızı açıklamaz. kadercilik ülke yönetiminde başvurulan bir yol olmamalıdır.
kelimelerin deli saçması bir şekilde yanyana gelmesi ile bir cümle kurulamadığının göstergesi olan kelimeler silsilesidir. neymiş? sel önlenemezmiş, abartmayalımmış..40 kişinin göz göre göre ölmesini abartmayalımmış..altyapısı değil zayıf, hiç olmayan yerleşim yerlerinde, köylerde onlarca insanın sel gibi bir doğal afet yüzünden ölmesini abartmayalımış..

doğal afet önlenemezmiş..evet önlenemez, ancak sonrasındaki kayıplar önlenebilir. bundan bile bihaber olan bir b"a"şbakan'dan da zaten farklı bir yorum beklenemezdi.

abartmayalımmış..abartıyorum arkadaş, elalemin memleketinde 7 küsurlu depremlerde dahi kimsenin burnu kanamıyorken, ülkemde sel gibi bir doğal afetten 40 küsur kişinin göz göre göre ölmesini abartıyorum ben..kimse kusura bakmasın..
''askerlik yan gelip yatma yeri değil'' diyen bir şahsiyetten de bu beklenir doğrusu.
ne var canım depremde selde 3-5 vatandaşımız öldüyse bunlar vakti dolmuş insanlarımız,
aman rte'cığıma bişey olmasın!
kendısıne, kabınecek sel basmaması ıcın antı yagmur duasına cıkabıleceklerı hatırlatılabılır.
dogal afetleri onleyemeiz ama dogal afetlerden afiyetle korunabilirz demesi gereken 70 milyonluk bir ulkenin basbakanin caresizlikle sacmaladigi andir.
"takdir-i ilahi tabii..sel baskılarının hiç birinin alt yapıyla alakası yok ya da insanlara verilen imar planlarıyla...tamamen allahtan..biz birşey yapamayız" ın kısa hali.
Heh işte bi de burdan yak. Başbakanımızın güzel literatüründen son örneği.

(bkz: itibar etmeyin şuna ya)
en azından güzel kadınları öldürebilirsiniz. [ abarttım ne var ]
başbakanlık basın bürosu tarafından yakında tekzipi yayınlanacak saçmalama.
ben çok üzülüyorum bu bürodakilerin haline, heralde maaşları 'ağır işçi' statüsünde ödeniyordur.

-iyi bak bugün başbakan konuşmamış.
-komşusuna, velev ki bizim kattan sizin kata su akıyor, avrupa'da bunlar olmuyor mu demiş..
-amannn bir tekzibe bakar.
-adamın elinde ses kaydı varmış.
-desene bu sefer velev ki işimiz zor.
(bkz: mikail le konuştum haberler kötü)
(bkz: mikail)
güncel Önemli Başlıklar