1. 1.
  insanın doğaya ve bilimum doğa isimli insanlara karşı beslediği sevgidir.

  Ayrıca Şahan Gökbakar Doğa Rutkay ile birlikte iken basın mensupları adı altında görev ypan malların efendim aranızda aşk meşk varmı sorularına;saçma bi şekilde,kardeş bizimki doğa sevgisi cevaplarını veriyordu...

  *ukte
  ... chili pepper
  #1373741 :)
 2. 2.
  yok olmuş sevgi ki insanların birbirini sevmediği bu dünya da doğayı sevmelerini beklemek biraz tuhaftır.
  ... no promise
  #1373748 :)
 3. 3.
  türkiye'de pek te olmayan sevgi türüdür; çünkü aileler ne yazık ki kendilerine düşen görevleri yerine getirmek yerine arabada otururken, anne bu çukulatamın kabını ne yapıyım sorusuna camdan at cevabını vermektedirler. işte çocukluktan bu bilinçte yetiştirilen çocuklar ileride saçma bir şekilde çevre düşmanı olurlar farkında olmadan. yazık olacağını ve başka şeyleri düşünmeksizin çiçek kopartıp, yıllarca uğraşılıp yetiştirilen ağaçların dallarını kılıç kalkan savaşı yapmak için kopartırlar. bu çocuklar büyüdüklerinde ise, onların çocuklarından bahsetmek bile istemiyorum. çevre bilincini çevrenin bizler için ne kadar önemli olduğunu çocuklara öğretelimdir.
  ... markasiz
  #1613332 :)
 4. 4.
  ilk okulda sevgiyi anlatırken verdiğimiz yalancı örnek.
  Günümüzde sıkça duyduğumuz cümle
  ayrca doğayı seviyorum diyen entellerin 10/10 yalan söylüyordur.
  1 ... cannibal corpse
  #5679376 :)
 5. 5.
  doğa sevgisi
  1 -1 ... iskandinav
  #16439715 :)
 6. 6.
  denizi seyretmek, ağaca bakmak, kediyi okşamak, çiçeği koklamak.
  sonraki aşamalar; ağacı yapraksızken de sevmek, daha gövdesinden tanıyıp selam vermek, merhaba armut demek, yeşile göz kırpmak, "kuşlara konmak", taşı koklamak, papatyayla arkadaşlık kurmak... tabii bunlar ileri seviye. daha pratiğimiz yok.
  -1 ... noluyoya
  #22395007 :)
 7. 7.
  doğa sevgisi
  ... cahil profesor
  #33067481 :)