1. 1.
  philik k. dick'in türkçe'ye "androidler rüyalarında mekanik koyunları mı sayarlar" şeklinde çevrilebilecek olan kült bilimkurgu romanı. Sözkonusu roman 1982'de ridley scotttarafından blade runneradıyla beyaz perdeye aktarılmış ve sinema tarihinde yerini almıştır.
  1 ... profesor bonbon
 2. 2.
  en yakın zamanda okuyacağım kitaptır.. spinozadan etkilenen bir yazar/kitap olduğu söylenebilir.. filmi etkileyicidir..
  ... canzone arrabbiata
 3. 3.
  çizgiroman versiyonu da şahanedir.

  normal çizgiromana dönüştürülmüş kitaplardan farkı, kitabı oluşturan metnin tamamını içermesidir. günümüzde artık güzel bilimkurgu yapılmadığını hatırlatır insana.
  -1 ... double cross
 4. 4.
  Hepimizin Bıçak sırtı adıyla bildiği olağanüstü bilim kurgu filminin kitabı. Filmi, kitabıyla hemen hemen aynı kalitede olan nadide örneklerden.
  ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 5. 5.
  (bkz: Android ler elektrikli koyun düşler mi)
  ... tosovale
 6. 6.
  sağı solu varoluş sancısı dolu filip ka dik eseri. kardeş bunu kamü yazdı, kardeş bunu sahtıh yazdı deseler inanırsın o derece. üstelik kamü gibi sahtıh gibi sonunda vardığı nokta, başladığı noktayla aynı olan baştan yıkık bir ana karaktere sahip olması da cabası.

  sıkıntısı: mercerism işini detaylandırmaması, yan karakterleri hafif havada bırakması ama bu ikinci durum aslında ana karakterin sancılı halini kuvvetlendiriyor gibi geldiğinden çok büyütmüyorum bu problemi.
  ... john yossarian