1. 1.
    dev gibi karşımızda duran sorunsal. dışı atılıyor kesilipte ya içerdeki kalan???
    1 -1 ... erectof
  2. 2.
    Anne ve bebek tarafından klemp atılıp ortasından kesilip kan akışı durduruluyor.
    Bebekte olan zamanla düşüyor, annede kalan ise plasenta ile beraber belirli bir süre sonra atılıyor.(Doğumdan sonra yaklaşık 20-30 dk. Sonra)

Edit: göbek bağı, bebeğin ana rahminde beslenmesini sağlayan, plasentaya bağlı olan ve iki arter bir venden oluşan bir yapıdır. Anne ve bebek arasındaki kan alışverişi yani bebeğin beslenmesi bu yol ile olur. Annedeki kısım kopmaz, klemplenir.
    Eğer oradaki kan akışı durdurulmaz ise anneden sürekli kan kaybı olur bunun önüne geçmek ve plasenta atımı ile Doğumu sonlandırmak için klemp konur.
    Hayatımda duymadığım şeyler duydum, yapmayın.
    12 -1 ... hayata kifayetsiz
  3. 3.
    Bazı erkeklerin malesef ölene kadar kalıyor.
    12 ... darked
  4. 4.
    Nesi sorunsal?
    Bi doğum videosu neyin izleyin, annedeki kopuyor, bebekteki kesiliyor.
    Zaten bebek eşiyle birlikte düşüyor bağı.
    Ama içeride kaşırsa ölümcül olabilir, hamilelik sorunluysa çok küçük parçalara ayrılarak da düşebilir bağı, bu düşme riski olan hamileliklerde olabiliyor.
    3 -1 ... uzayli hatunn
  5. 5.
    Genelde okul bahçesine falan Gömerler okuyup büyük adam olsun diye, bazı çılgın aileler de cami bahçesine, odtü’ ye, boğaziçi’ ne falan gömer.

Edit: benimkini okul bahçesine atmış anamlar. Daha büyük düşünselermiş keşke.
    6 ... i am who i am
  6. 6.
    yahu bebeğin içinde olan ne oluyor yahu. beni ingiliz doktorlara emanet ediniz...
    2 ... erectof
  7. 7.
    tom cruise yemişti.
    ilginç bir ritüel.

satanist satanist işler.
    1 ... jimmy tudeski
  8. 8.
    genelde gömüyorlar,ama benimki evde sanırım evde kaldım da.
    4 ... seytaninpabucu
  9. 9.
    Oraya buraya atıyorlar çocuğun kaderi değişir diye ama bir şey olmuyor tecrübeyle sabittir.
    2 ... siyah karga
  10. 10.
    benimki bildiğim kadarıyla (bkz: boğaziçi üniversitesi)'nin bahçesine gömülmüş; artık nasıl bir ayin yapıp gömdülerse doğu avrupa'nın bir başkentinde üniversite eğitimi aldım.

sonuç: gömmek mesele değil ayini tertip etmek gerekiyor.
    1 ... modern mesiah