1. 1.
    birçok aileyi ve ilişkiyi kurtaracak muhteşem proje. bugun kac kisi cocuguna dna testi yapiyorki? cok az. bunu firsat bilen kadinlar baskalarindan yaptigi bebekleri kocalarina iteliyor. ne de olsa cocuk annenin cocugu. anne icin degisen bir sey yok. fakat babalar oyle mi? bilemezsin ki kimin cocugu. iste tum bu karmasaya cozum getirecek muhtesem proje; bebegin dogdugu hastanede dogumun hemen ardindan babaya dna testi yapilacak. bunun yapilmasi zorunlu olacak. hastanede yapilmayan dogumlar icinse bebek nufusa kayit edilirken babasi olarak kayit edilecek kisi icin dna testi belgesi zorunlu olacak. boylece hicbir kadin zinayla bebek sahibi olmaya cesaret edip kocasini kandiramayacak zira dogum aninda tum gercekler mecburen ortaya cikacak.

bu test devlet eliyle mecburi kilinmadikca hicbir 'baba' cocuguna dna testi yaptirmaz. bunun iki nedeni var. birincisi; kendi gururuna boyle bir testi yediremez. ikincisi; esiyle arasinda buyuk sorunlar cikar, eger gizliden yaptirirsa ortaya ciktiginda ayriliga kadar goturur. fakat devlet yaptigi zaman kimse kimseyle sorun yasamadan gercekler ortaya cikar.
    28 -3 ... ayipdenenbisey
  2. 2.
    hayreti mucip.
    1 ... ayipdenenbisey
  3. 3.
    (bkz: entry ve nick uyumu).
    4 ... atlant isten gelenadam
  4. 4.
    yasalaşırsa evlenirim lan ben. çocuğu kocaya iteleme mevzusu yaygın birşey çünkü.
    2 -1 ... has mahmut
  5. 5.
    Düşününce gerçekten gerekli olabileceğini anlayabileceğimiz uygulama.

ileride öğrenilip cinayete falan sebep olacağına baştan öğrenilmesi daha iyi olur. Aslında empati kurulsa her şey hallolacak.
    6 -1 ... gethere
  6. 6.
    doğumdan hemen sonra zorunlu dna testi

hissediyorum çok kan dökülecek.
    3 -1 ... ben deli deilim
  7. 7.
    Testin parasi baya tutar. Gariban erkeklerin parasi mi var. Devlet verir diyosan o kadar doğuma bi ıq sorunun var. Anca mahkeme karari olursa.
    -1 ... chesarasara
  8. 8.
    aslında güzel bir uygulama evet kimsenin kimseyi kandırmaya hakkı yok ama çok riskli. büyük olaylar çıkar, hele türkiye gibi bir ülkede çok kan dökülür, baba çıkmayan adam o kadını daha hastanede öldürebilir, zaten kadın cinayetleri tavan yapmış. bebeğe bile zarar verebilirler allah korusun, ülkemiz manyaktan geçilmiyor.
    2 -2 ... sacma sapan isler
  9. 9.
    devletin işi gücü yok da bunlarla uğraşacak. devlet banane der geçer nüfusta babası belli olsun da biyolojik kısmına gerek yok der. böyle uğraşlar , yola düşmüş bir paleti kaldırmak için acil çağrılan polislerin olduğu ülkelerde olur.
    -1 ... emreuzlar
  10. 10.
    Günümüzde eğitim kadar zorunlu olması gereken 2.şey
    4 ... ekinler bas vermeden