1. .
  normal doğum;herhangi bir ilaç veya ameliyat olmadan yapılan doğum.bebeğin çıkışını kolaylaştırmak için kesi atılabilmekte,vakum kullanılabilmekte,normal doğum yapmasına engel hal oluştuğunda doğum seçeneği doktor tarafından sezaryen'e değiştirilebilmektedir.kesi yapılırsa sonrası biraz acılı olabilir.

  epiduralle normal doğum;epidural anestezi ile uygulanır.belden iğne yapılır ve anne adayı belden aşağısını hissetmez.ağrı çekmeden normal doğum yapılabilmektedir.bazen kesi yapılır.epidural iğneyi doğru yere uygulayacak uzman önemlidir.

  sezaryenle doğum;ameliyattır.anne adayı hiç bir şeyin farkına varmadan doğum gerçekleşir.vücutta çizgi şeklinde ameliyat izi bırakır.bebeğe anestezi geçmesin diye çok çabuk çıkarılır.ardından annenin karnı dikilir.sonrasında bir süre sancılar ve yürüme zorluğu olur.

  epiduralle sezaryen;epidural iğne ile belden anestezi ilacı verilir.doğum vajinal değil daha yukarıdan karnın alt tarafı kesilerek aynı sezaryen gibi yapılır.bu doğum şeklinin farkı tamamen uyumamanızdır.bebek çıkartılırken görürsünüz.dikim esnasında beklemesi uzun gelebilir.
  2 ... chiegakumonbitokurikai
 2. .
  (bkz: suda doğum.)
  1 ... yesil limon
 3. .
  Hepsi birbirinden korkutucu yöntemlerdir.
  1 ... cipsever