1. 1.
  (bkz: kenan doğulu)

  (bkz: iğrenç espriler)
  5 ... mqkina
 2. 2.
  sıradan kafatasçıları acayip rahatsız etmiş insanlar.

  kendisi gibi kafatasçılara bakıp bir bölge hakkında yorum yapmaya kalkarlar birde.
  1 -2 ... menntre
 3. 3.
  türkiyenin doğusunda yaşayan ve türkiyeli olan insanlardır.

  onların aralarında da her yerden çıkabilecek gibi bazı kullanılmış yada hain insanlar çıkar ama bölge itibari ile biraz daha karıştırılmaya yahut kafaların karışıtırılmasına daha yatkındır.
  -1 ... see you another life
 4. 4.
  avrupa'nın en büyük başarılarından biri kendinin doğusunda kalan her yere arsızca "doğu" deyip orada yaşayan bizlere de bunu kabullendirmesidir. şimdi o doğunun insanları kalkmış, tespit yapıyor gibi, kendisinin doğusunda kalan şehirlerde yaşamakta olan insanlar için doğulular şöyledir böyledir diye ahkam kesmekte. ironinin allahı var buralarda bir yerlerde.

  kısaca kimilerine göre batılı insanlar olan insanlardır "doğulu insanlar".
  5 ... flying in a blue dream
 5. 5.
  yemekleri tereyağlı ve bol salçalı yapıp bundan da büyük zevk almaları dışında batılılardan hiçbir farkı olmayan insanlardır.
  1 -1 ... isli sisli pis puslu
 6. 6.
  (bkz: orient)

  candır, bu ülkeyi bu ülke yapan insanlardır.
  2 ... bad influence
 7. 7.
  kendini medeni sanan insanlardan! bazen tiksinen insanlardır. bilmem kaç km batıda doğduğu için kendini bir bok sanmayan insanlardır. her ne kadar van da olsa da acımız büyük demeyen.asla aa hiç doğuluya benzemiyorsun çok tatlısın demeyen insandır. kürt olmayan vatanına bağlı insanlardır.
  ... sidik torbasi
 8. 8.
  (bkz: kenan doğulu)
  1 ... e z e l
 9. 9.
  benden uzak durmalarını dilediğim insanlardır. kız arkadaşım doğu görevine gitmişti. inanır mısınız bu kıza her gün birileri yürüyor, laf atıyor, arkasından konuşuyordu. yüzük takalım dedik durum değişmedi. meğer yüzük takmak erkek aradığın anlamına da geliyormuş.

  içlerinde iyi insanlarada denk geldim ama kimin ne olduğunu da bilemezsiniz. öte yandan bir kızla el ele dolaşmakta hoş karşılanmıyor halk tarafından.

  özetle ege candır. kıymetini bilmeliyiz.
  -1 ... bel gamzeli erkek