bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    doğudaki türk : riskli bir ortamda yaşamaya mecburdur.
    batıdaki kürt : güvenli bir ortamda yaşamaktadır.

doğudaki türk : illa ki devlet memurudur.
    batıdaki kürt : devlet memuru olmak zorunda değildir. tüccardır ve hatta bir çok sektörü ele geçirmişlerdir. inşaat, mafya, turizm, deri, tekstil ... her sektörde istediği gibi çalışabilir.

doğudaki türk : yabancı muamelesi, hatta azınlık muamelesi görür. kimseyle pek görüşemez. ancak diğer devlet memurlarıyla görüşür. yerel halktan da kimseye zaten bulaşamaz.
    batıdaki kürt : kimse ona ayrık otu muamelesi yapmaz. bazen bana ev vermiyorlar vs yakınmalar olsa da zaten batıyı işgal edip kendi gettolarını kurmuşlardır. bir mahalleye girdiklerinde sağa sola saldırdıkları için insanlar onlardan rahatsız olur ve uzaklaşır.meydan da bunlara kalır.

doğudaki türk : devlet adına doğuya hizmet etmek için çalışır.
    batıdaki kürt : kendi adına batıda para kazanmak için çalışır.

doğudaki türk : devleti devam ettirmek için devletten bir cüz olarak devlete hizmet eder.
    batıdaki kürt : memleketinde "devlet ne işe yarar ki! baksın bana!" diye bir paradigmaya sahip atalarından kaptığı zihniyetini batıya taşıyarak devletten hep bir beklenti içerisindedir. fakat bu paradigma ufak ufak yeni nesillerle kırılmaktadır.

doğudaki türk : gurbettedir.
    batıdaki kürt : gurbettedir.

(bkz: saldırmayın ben de kurdum)
    20 -7 ... ilham gelsin diye bekliyorum
  2. 16777215.
    gittiği yere uyum sağlamaya çalışan insan ile gittiği yeri kendine uydurmaya çalışan insan arasındaki farktır.
    2 -3 ... ozz le grand
  3. 0.
    batıdaki kürt yerinden yurdundan para pul için göç etmiş köksüzlüğü tercih etmiştir.
    doğudaki türk yerli halkının bile terkettiği yerlerde mecburen bulunmaktadır.
    batıdaki kürt fikirlerini gizlemek zorunda kalmaktadır. (bkz: korku)
    doğudaki türk rahat rahat nefes bile alamamaktadır. (terör hadiseleri)
    batıdaki kürt linç girişiminde bulunur.
    doğudaki türk yüzüne gülen arkasından hain hain sırıtan insanlarla karşılaşır.
    batıdaki kürt asimile olup olmamayı umursamaz. yoksa kalkıp memleketini bırakıp gelmezdi batıya.
    doğudaki türk, türkçe- kürtçe takmaz bir an evvel görev süresini bitirip gitmeyi düşler.

[edit]: dur yolcu! bunu kötülemeden önce başlığın tamamını okuduğua emin ol.
    8 -4 ... osiris
  4. 1.
    batıdaki kürt ezilmişlikle etrafa saldırır.
    doğudaki türk ezilmekten evinden çıkamaz.
    batıdaki kürt kalaşnikof sahibidir canını sıkanı vurur.
    doğudaki türk ruhsatlı tabancasını taşıyamaz.
    batıdaki kürt karıya kıza sarkar tecavüz vakalarının asıl kaynağıdır mahkeme aynı gün geri bırakır.
    doğudaki türk bir kürt kadınına baksa kafasına sıkarlar.
    7 -4 ... imgelerle konusan adam
  5. 2.
    devlet dairesi iş başvurusu:

doğudaki türk : melaba ben işe gireceedim..buyrun nüfus cüzdanım!
    görevli : hmm tabi buyrun formu doldurun..

batıdaki kürt : melaba ben işe başvuracaadım..buyrun cüzdanım!
    görevli : hmm, boş pozisyonumuz yok..olmazsa biz sizi ararız..

ev sahibi :

doğudaki türk : melaba, biz ev tutcaktık..ankaralıyız biz.. eki eki..
    ev sahibi : tabi buyrun, kirada indirim de yaptım..hayrını görün inşallah!

batıdaki kürt : melaba gurban, eve ihtiyacımız var da, garımla acil ev bulmamız gerek!
    ev sahibi : kiralık deel benim evim!

her hangi bir yer :

doğudaki türk : *lan bunların alayı terörist be, yer bunlar adamı!
    doğudaki halk : buyur gurban olduğum, ne istersin, nası yardımcı olem sağa?

batıdaki kürt : *ulan kıçımı yırtıyorum üç kuruş kazanmak için be, üniversite mezunuyum, dersimliyim diye memur bile olamıyorum be!
    batıdaki halk : tipe bak tipe, allaaan teröristi! alayınız pkk lısınız lan! nerde benim pompalım.. (bkz: mal)
    5 -12 ... nobran ne ya
  6. 3.
    hatayın dört yol ilçesi doğumu sayılır batımı sayılır takdir çoğrafya ile ilgilenen bilim adamlarına bırakılmıştır.

ancak orda hem türk hem kürt aynı okula giderdi, aynı otobüse binerdi, aynı hastanede şifa arardı, aynı belediye hizmetlerinden faydalanırdı, çocukları aynı oyunu oynardı ancak ne zaman ki bu ayırıcı düşüncede olanlar * ortaya çıktı işler bozuldu.

batıdakide doğdakide türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır. her kim ki bu topraklarda yaşayanlara zarar vermeye başlasın o an onun milleti hiç bir önem taşımaz ne olursa olsun, kim olursa olsun haindir, nankördür.
    ... antisosyal
  7. 4.
    biri digeri yuzunden rahat yasayamaz, digeri onun sayesinde rahat yasayabilir. biri ayak uyduramadigi ortamdan sktirip gitmelidir.
    3 -1 ... der meister
  8. 5.
    doğuda ki Türk karısını kızını götüremez ,Batıdaki kürt önce kendi gider sonra bütün sülalesini aşiretini batıya getirir.
    doğuda ki Türk ezilir hor görülür ,batıda ki kürt saldırır zor kullanır mafyacılık oynar kapkaç yapar kavgada ''ben kürdüm uleeeen '' diye çemkirir.
    doğuda ki Türk elektrik faturası ödeyen tek enayidir batıda ki kürt mafyadır,kapkaççıdır...
    2 -1 ... juanjuan
  9. 6.
    Bazı kürtler doğudaki türk rahattır şöyle kral yaşar falan demişler de sokağın ortasında hamile kadının yanında subay vurulması olayı nerede yaşandı merak ediyorum. Kürtler iyice saçmaladı artık. Gitsenizde Irak'a kurtulsak.
    3 -3 ... kalemvesilgi
  10. 7.
    aynıdır. ırkcılık yapmadım hayatımda hiç ama gerçek olanı söylemek gerek, kürtler neredeyse oraya zarar veriyor. benim kürt arkadaşlarımda var politikasını geç mk. veriyorlar zararı.
    1 -1 ... serserienis1999