6

1. 1.
    Kesinlikle birbirinden ayrı olan türklerdir.

Doğu türkleri, doğu anadolu kars,ardanhan,ığdır ve kafkas ve orta asya olarak ayrilabilir batı ise dogu anadolu harici anadolu yani türkiye olarak ayrılır.

Ve türkiyede 36 etnik unsur iç içe yasadigi icin türklük nerdeyse kalmamıştır melez bir toplumdur.

Bunu bir kafkas türkü olarak söylüyorum.

Yine degerli arkadaslarim bana kin duyacak ama bizler benzemiyoruz dostlar.

Sizin külturunuz diliniz herseyiniz bozulmuş tamamen

ve fizyolojik olarakta zenciyle japon ne kadar birbirine benzemiyorsa dogu ve bati türkleri( türk geçinenler)

O kadar birbirine benzemiyor saygilar.

kürt diye yaftalayan olacaktır beni şimdiden a.qoyuyorum.

kürt size benzer.

atam mete han
    kaanlarimiz
    hatta timurdur.

atası mustafa kemal olanlarla benim kan bagim sıfırdır.
    #25270521 :)
  2. 2.
    doğu türkleri azerbaycan türkleri, terekeme karapapak türkleri, karakalpaklar, ahiskalilar, uygurlar, özbekistan türkleridir.

batı türkleri melez anadolu insanidir. 36 etnik unsur birbirine karismistir.
    #25270536 :)
  3. 3.
    (bkz: bunu burdan alın)
    #25270594 :)
  4. 4.
    kars da kürt degilil azerbeycan türkü terekeme türkü söz sahibidir. karsı kürt diyarı sanan cahil köpeklere selam ola.

kürt diye beni yaftalayanlara guler gecerim.
    #25270624 :)
  5. 5.
    (bkz: türk ırkı)
    (bkz: türk milleti)
    Türk ırkı olabilmiş ama milleti olamamış yazar beyanıdır.
    #25270812 :)
  6. 6.
    Ulan iyi bogazımız var amk tepkisine neden olur.

Amerikan özentidi gençler east west diye ayırıyor kendini.

Ne oldu ? Farklı açidan baktim degil mi?
    #25270954 :)
  7. 7.
    Gerçektir ki doğu türklleri batı türklerinden daha çok türktür. kendi kültürlerine daha yakındır.
    #25270986 :)
  8. 8.
    Siyah ile beyaz kadar benzemezlerdir.

Ne mutlu doğu türklerine...

Metenin, timur un evlatlarına selam olsun.
    #25288767 :)
  9. 9.
    Batı türküsü derken...
    #25288802 :)
  10. 10.
    Batı türkleri

atatürk ün ne mutlu türküm diyene diyen herkes türktür ideali ve projesi ile türk olmuş 36 etnik unsurdan oluşan türkiyede yaşayan karma insanlar topluluğudur.

Yani türklük bir ırk temeline değil söz temekine dayanır.

Doğu türklüğü ise bugün türkiyenin kafkas sinirindaki doğu illerinden başlayın kafkaslardaki türk toplulukları azerbaycan bi takım orta asya daki türkler ve uygurlar olarak ayrılabilir.

Bunlarda ziyadesiyle yüksek oranda türk kanı taşıyan hakiki türklerdir.
    #25288883 :)
  11. 11.
    atası atatürk olan cümlesini sikertilebilesi tarihle mümkün olan önermedir. atatürk'ün mete'ye aşkı bozkurt'a aşkı herkesçe bilinir yazdığı tarih kitapları adnan piçi tarafından kaldırılmasaydı eğer görürdünüz her şey.
    #25289053 :)
  12. 12.
    böyle bir ayrım asla söz konusu olamaz. zamanında şah ismail yavuzla timur yıldırım bayezidle savaştı ve kaybeden türklük oldu. günümüzde tüm türkler birlik olup karşımızda duran hainlere karşı durmalıdır.
    #25289069 :)