1. 1.
  uyguristan olarak da adlandirilan bolge.
  8 -4 ... ankakusu
 2. 2.
  (#729719)
  3 ... kara hilal
 3. 3.
  sevgili "bağımsız" devletimizin hükümetlerinin, ve dahi o çok cesur akepe yönetiminin
  çin halk(?) cumhuriyeti(??) tarafından aldıkları "uyartı"lar** sebebiyle yapılan katliamları o "çok namuslu" medyamıza yansıt(tır)madıkları bölge.
  o insanlara yapılan işkenceler arasında pazar yeri bombalamak, zorunlu kürtaj, soğuk su testi ve aklınıza gelebilecek bilumum çin işkencesi yer almaktadır.
  17 -1 ... soul forged sin
 4. 4.
  halkının çin tarafından sürekli nüfusunun azaltıldıgı bölgedir. çok çocuk yapmak orada yasaktır. ve bunu engellemek için çin iğrenç yöntemler uygulamaktadır. hamilelerin zorunlu kürtaj olması yada başka yöntemler. çin bunu nüfus yoğunluğu nedeniyle yaptığını söylemektedir. fakat kesinlikle safsatadır. çünkü doğu türkistan toprakları çok geniştir ve nüfusa ihtiyaç vardır. tamamen asimilasyon politikası güdülmektedir.
  11 ... silte
 5. 5.
  (bkz: esir türk yurdu)
  7 ... azkurt
 6. 6.
  (bkz: çin misak-ı milli sınırları içinde doğan herkes çinlidir)
  (bkz: ne mutlu çinliyim diyene)
  7 -30 ... nakreb
 7. 7.
  "altay dağı kadar türk hira dağı kadar müslümanım" tipik ülkücü sloganı, ama sadece slogan. bu sloganı atanlar- ağzında geviş hesabı yuvarlayanlar, doğu türkistan da kıyım yapan çin devlet başkanı ziang zemin e "devlet liyakat nişanı" verdiler. bu "kardeşim ziang, orada yapmış olduğun kıyımdan çok memnunuz. yapmış olduğun icraatlar dan dolayı bu nişanı, çam sakızı çoban armağanı olarak kabul etmeni rica ediyoruz" demek olur herhalde.

  bunların birde "müslümanoid" tipleri var. onlar içinde bir peygamber uyarısı var. "doğuda bir müslüman kadın esir düşerse, batıda ki müslüman erkeğin üzerine o kadını kurtarmak farz olur" *
  7 -2 ... havari kesar
 8. 8.
  Günümüzde Çin Halk Cumhuriyeti'nin yönetiminde bulunan; 1.828.418 km2 yüz ölçümü ile Asya'nin merkezinde yer alan Doğu Türkistan'da, 1990 yılında yapılan ilmi bir araştırmaya göre, 26 milyona yakın özbeöz Türk yaşamaktadır.

  Doğu Türkistan'ın bu tarihi ve coğrafî adı; 1876'daki Çin-Mançu istilâsindan sonra müstevlilerce, 1884'de "Yeni Toprak" anlamına gelen "Sinkiang = Sincang" olarak değiştirilmiş, ve 1949' da vuku bulan Kızıl Çin işgalinden sonra da 1955 yılında "Sinkiang Uygur Otonom Bölgesi" adıyla bugünkü idarî statusu kazandırılmıştır.
  Doğu Türkistan'ın jeopolitik ve stratejik konumu, fizikî coğrafyası, tarihi geçmişi, etnik yapısı, kültürel değerleri ve dini inançlarıyla Türk-islâm dünyasının ayrılmaz bir parçasıdır.
  Bütün Çin'de mevcut olan 148 çesit madenin 118 çesidinin Doğu Türkistan'dan çıkarılıyor olması, bölgenin zenginlik derecesini ortaya koymaktadır.
  Kısacası Doğu Türkistan; dünyanin zengin ülkelerinden
  biri olmasına rağmen halkı en fakir olan bir ülke konumundadır.
  Çin'in "nükleer merkezi" ve "atom deneme alanı'' Doğu Türkistan'in
  Lobnor bölgesindedir.

  1964'den bu yana 11'i yer altı olmak üzere toplam 44 nükleer deneme, yapılmıştır. Hiçbir koruyucu tedbir almaksızın yapılan
  bu denemeler sonucunda resmi kayıtlara göre 210 bin insan hayatını
  kaybetmiştir.

  Radyoaktif yayılma sonucu; çevre kirlenmekte, tabiat ve ürünler tahrip olmakta, başta kanser olmak üzere çeşitli hastalıklara
  yakalanmakta, çocuklar ise sakat doğmakta veya ölmektedir.

  Radyoaktif etkilerin görülmesi üzerine Batılı ülkelerin Çin'den ithal ettikleri Doğu Türkistan menşeli ürünleri satın alınmasını durdurmuş olmaları, radyasyon oranının yayılma derecesini gösterir önemli bir kanıttır.

  (bkz: barın katliamı)
  (bkz: GULCA KATLiAMI)
  9 -1 ... li rojhilate dile min
 9. 9.
  33 milyon türk barındıran atayurdu.
  4 ... pilotmont
 10. 10.
  türkiye'nin bugüne kadar harcanan çabanın belki yüzde biri kadarda gelişmesi için harcansa daha iyi olmaz mı diye düşündüren durum.
  tamam ab içinde çaba harcayalım ama özümüzüde unutmayalım.
  3 ... mrrepla