1. 1.
    Etrafında ulusalcıların bulunması onu ulusalcı yapmaz. Meral akşener'in etrafında da mesela meral'in siyasi görüşleriyle hiç alakası olmayan insanlar var.

    Doğu perinçek eski maocu, komünist ve Kürtçülerden birisidir. Eski yazılarında perinçek kemalizmden burjuvazi bir diktatörlük olarak bahsetmiş ve kemalistlerin kürt milletine(!) Zulmettiğini iddia etmiştir.

    Ulusalcılık ise milliyetçiliğin öz türkçe karşılığı olup atatürk'ün ilkelerinden birisidir. Dolayısıyla doğu perinçek ulusalcı ya da kemalist falan değildir. Yalnızca o tür söylemlerde bulunarak ulusalcıları ve kemalistleri trollemeye çalışmaktadır.

    Gerçek ulusalcıya örnek vermek gerekirse eğer ilk aklıma gelen örnek ümit kocasakal. Ümit hoca da lanse edildiği gibi asla perinçekçi falan değildir. Kendisi natoculuğa karşı olduğu kadar avrasyacılığa da karşı olduğunu belirtmiş, perinçek'in "türk yargısı altın devrini yaşıyor" sözüne karşılık Türk yargısının altın devrini değil tam aksine taş devrini yaşadığını söylemiştir. Aralarında illa ki benzer söylemler olacaktır netekim perinçek kendisini ulusalcı olarak pazarlamaktadır.
    2 ... fasist bir yurtsever