1. 1.
  garip.

  hani ne bileyim?

  -türk "silahlı" kuvvetleri- filan..
  33 -4 ... double cross
 2. 2.
  silahla barış olmaz sözünü kulağına küpe etmiş insanlardır.

  e peki ya pkk? onların bırakıp bırakmaması nedense hiç ilgilendirmiyor bu sözü söyleyenlerin.

  doğrusu için:

  (bkz: doğuda barış isteniyorsa tsk ve pkk silah bırakmalıdır)
  5 -4 ... akyurter
 3. 3.
  600 yıl dünyaya hükmetmiş yönetimiyle ve yöneticileriyle tarihte büyük yer etmiş osmalı su tabancasıyla yaptı bunları. hoşgörü dini islam hiç silahsız hak dinini insanlara sundu...

  (bkz: bsg)
  (bkz: nereye bırakıyım)
  (bkz: şurası iyi mi)

  edit: sevgili müslüman kardeşlerim eksileyen siz değilsinizdir diye düşünüyorum fakat yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek için bir açıklama yapma ihtiyacı duydum. "hoşgörü.." diye başlayan cümlede islama karşı bi eleştiri yoktur yapılması gerekenin o olduğu anlatılmakta ve savunulmaktadır. farklı inançların eksilemesi dokunmaz da yanlış anlaşılıp müslüman kardeşim tarafından eksilenmek istemem. kesinlikle dini kullanmıyorum. içim rahat etsin diye ekledim. saygılar...
  5 -4 ... chankirili
 4. 4.
  --spoiler--
  pkk li militanlar ve üst düzey yöneticiler bir çok kez ateşkes ilan etmişken öteki tarafın bunu hiç önemsememesi insanların ölümüne sebep oluyor.çünkü biri size silahla yaklaşırken kendinizi korumanız en doğal hakkıdır bir insanın.
  --spoiler--

  ben pkk'nın bugüne dek kaç kez ateşkes bozduğunu sayamadım da ihtiyacı olan vatandaşlara itinayla abaküs yollanır sayı saymayı öğrenmeleri için. birisi üstümüze silahla geliyorsa korunmak en doğal hakkımızdır tabi, ama biz de elimizde silahla dağlarda eşkıyalık yapmıyorsak. hiç düşündünüz mü o silahlar neden bir tarafınızda patlamakta? ıh.
  4 ... pulemjot kalashnikova
 5. 5.
  (bkz: git ona git benden selam söyle)
  5 ... the vali
 6. 6.
  (bkz: 3 deyince silahları bırakıyoruz mahmut)
  (bkz: tsk mı geçiyosun sen benle)
  29 -1 ... tripanazom
 7. 7.
  yanlış bir önermedir. bana göre doğru olan 'barış isteniyorsa pkk teslim olmalıdır.'
  6 -2 ... arsenic
 8. 8.
  yanlış önermedir. tsk hiç bir şekilde silah bırakmaz silah bırakacak kişi vatan topragında kendi askerine kurşun sıkan dagdaki kişidir. o kişi silahını bırakıp insanca yaşamı seçerse tsk ve normal halk kurşun sıkmaz zaten.
  3 ... elbette olsun
 9. 9.
  "vücudunuzda müsait bir boşluk tarif edin de, oraya bıraksınlar silahları" cevabını hak eden boş önerme, bok önerme...

  tsk; bir milletin, ülkenin, namusundan ve güvenliğinden sorumlu bir kurum...

  pkk; koyun sürüsünde, abdurrahman çelebi olduğunu zanneden beyinsizlerin, maşa olarak kullanılmasından sorumlu ve bu faaliyetleri finanse etmek için, her türlü şerefsizliği, onursuzluğu yapmaktan ibaret bir cenabet topluluk.

  (bkz: sana bir silah bırakırım altından kalkamazsın)
  3 ... alice hadiseler diyarinda
 10. 10.
  dünyada 200 küsur devletten hiçbirinin ortada bir terör tehdidi varken silah bırakmadığını bilmeyen bünyenin talebidir. kaldı ki devlet silahını bırakmaz. burada silah bırakmaktan ziyade "bırakın biz devletimize kavuşalım" talebi var dolaylı olarak. devlet kurunca başın göğe mi erecek? bir anda zengin mi olacaksın? abd'nin esareti altına gireceksin, çünkü terörü o besliyor zaten.
  ... moro