1. 1.
  bu kentlerde az olsada kürt nufüs vardır ama genelde türk ağır basar.
  (bkz: erzincan)
  (bkz: elazığ)
  (bkz: ardahan)
  (bkz: ığdır)
  (bkz: kars)
  (bkz: tunceli)
  (bkz: erzurum)

  bu kentlerde kürt nufusu çok azdır. bazılarıdan göçlerden dolayı vardır ama yerli halk genelde türktür. her doğuluya kürt demekte olmaz şimdi. bu şehirlilerin oylarınada baktığımızda genelde batıdakiler hep chp, mhp gibi partilere verirler.

  edit: tunceli de % 50 gitmiştir. ve onlar ya asimile olmuşlardır ya da kürt bölgesi yakın olduğunda onların ezilidğini sanıp öyle vermişlerdir. tuncelilerin geneli batıda yaşarlar ve ordakilerin oy oranlarına bakıtğınızda chp ye gider ve son derece türkçü ve atatürkçülerdir. yani bulundukları bölgeden dolayı orada yaşayanlardan bazıları asimile olmuştur ve tunceli tarihine baktığınzda osmanlı zamanında sürgün edilmiş türkmenlerdir.

  ığdır ise yerlisi azeri türkleridir. ama çevre illerden gelen kürt nufusu yüzünden dtp oy almıştır. hepsi türk demiyorum ama çoğunluğu türktür. göç edenler ve asimile olanlar hariç.
  3 -7 ... thebash
 2. 2.
  (bkz: tuncelide oyların %80inin dtpye gitmesi)
  4 -3 ... la maison bleu
 3. 3.
  (bkz: ığdır ı dtpli belediyenin kazanması)
  3 -1 ... turkuaz54
 4. 4.
  ilk entry'de sayılan 7 kentin arasında bir tek erzincan'da kürt yoktur. yani dışarıdan gelenler vardır ama erzincan'lı olup kürt olan yoktur. alevi vardır. nüfusun diğer kısmı türktür. şunu belirtmekte fayda var. '' her doğulu kürt değildir, her karadenizli laz değildir''
  3 ... bollik
 5. 5.
  (bkz: aramızda nazi subayları dolanıyo)

  bölge bölge ayırdık, bi de şehir şehir ayıralım diyenlerin fikrince yorumudur.

  kimse gidip saymadan inanmam. *
  1 -1 ... maskeli balo
 6. 6.
  yüreğimize su serpmiş bir başlıktır. artık yatağımızda daha rahat uyuyacak,türkiye cumhuriyeti alanını bu iller kadar daha arttıracağız.
  bir bomba da benden,bir rivayete göre hakkari moğolistan,diyarbakır ise hindistandan getirilen türkmenlerden oluşturulmuş.nasıl?
  4 -3 ... fromeskitoyeni
 7. 7.
  (bkz: çam da bizim kozalak da)
  1 ... sondan bir onceki osmanli
 8. 8.
  kürt'ün olmadığı yer yok kanımca, onlar her yerde. maşallah üremeleri de mitoz bölünme gibi sürekli çoğalıyorlar. biri buna dur demeli.
  2 -5 ... damel
 9. 9.
  Erzincan'da Kürt nüfusu %15-20 bandında.
  Elazığ'da Zaza'lar ve Kürtler'i birleştirince %60 ediyor ama Zazaları çıkarınca Zazalar çoğunluk,Kürtler 3.etnik grup.
  Ardahan'da Kürtler %35.
  Iğdır'da Kürtler %65.
  Kars için ya yarı yarıya yada %55 Kürt olabilir.(Çünkü 7 Haziran'da Hdp %44 aldı ama Selim ve Sarıkamış'da ki Kürtlerin çoğunluğu Hdp'ye verdi fakat önemli bir Kürt nüfusuda Akp'ye verdi o yüzden 10 puan bir Kürt nüfusu Akp'ye oy verip veya sandığa gitmemiş olması çok ihtimal)
  Tunceli %90 Kürt+Zaza ama Zazaları çıkarınca Kürtler %70 ediyor ama Tuncelideki Zazaların az bir kısmı hariç Kürt olduklarını savundukları için %90 diyebiliriz.
  Erzurum'da Kürt nüfusu %30.
  ... umutcamlikule105