1. 1.
  sanirsam anadolu'da gocmus yoruk nufusta bu fenotipten bolca goruluyor.
  2 ... arxaggelou
 2. 2.
  iki fenotip'te etrüks ardılı roma(n) ve doğu roma(n) fenotipidir.

  bu fenotip'e en yakın örnekte mısır'da mö.1700-1500 arası 100 yıldan biraz fazla hüküm sürmüş olan hiksos lardan kalanların mö. 300-50 arasında sıralarına (yine) filistin'e ve suriye'ye dönen bir kısmı da esir ve işçi olarak italyan yarımadasına götürülen orada kalıp oradan da bazıları asker-legion'a alınıp ve sonra bazıları da anadolu'ya koloni kurmaya gönderilenlerdir.
  anadolu hariç bu fenotip'e yalnızca abd'de kuzeydoğu eyaletlerinde ( n.y-n.j. gibi) rastlanır.
  abd'dekiler büyük olasılıkla anadolu- Philadelphia-alaşehir/çeşme arası ,önce italya'ya ve sonrası abd 'nin doğusuna yerleşenlerdir.

  bugün gidin salihli'ye ,alaşehir'e ,çeşme biraz karıştı tabi yerlisi kim bilemezsiniz ,verilen fenotipe uygun şehre girmedenyolda ,benzinlikte ki ilk insan gözünüze çarpar. komagene krallığı sonrası adıyaman ve çevresinde de aynı,suriye'de ki roma(n) legionları . (krallık yıkılır legion kalıcı olur.bu legionlar özel seçilmiş olabilirler)

  yani olay mö. 1700'lerde başlıyor ,abd Philadelphia'da ve atlantik kıyılarında son buluyor.

  türklük olayı mı ,merkezi asya'dam göç başladığında mesela kendilerine ms. 650-900 yılları arası oğuz adı veren kabileler ari vahalarından geçerek persia ve (bugünkü) ırak üzerinden anadolu'ya ulaştılar .

  maalesef asya'da anadolu'ya ulaşanların ilk çıktıkları bölgelerde verilen fenotip'e benzer bir yüz şekli yok.brakisefal kafa şekli bir genellemedir. asya'nın bütün halklarında görülür ama turani çıkıntısı yok denecek kadar azdır.

  bu arada beyaz açık buğday ten ,uzuna yakın boy ela ve kahverengi göz sonrası dolikosefal kafa yapısı ve hemen hepsinde turani çıkıntı. (turani çıkıntı genelde isveç'ten -adriyatik'e kadarki yerlerde yaşayan ırklarda da görülüyor,)

  bu özellik yoğunlukla kırım yarımadasında yaşayan noğay ''tatarlarının '' özelliği şimdilerde anadolu'da konya ve eşkişehir'de varlar. . romanya -tulça'da da özgün olarak kendilerini tam korumuş halde yaşamaktalar. nogaylardan başka türki hiçbir kabile buna beden yapısına uymaz. kıpçak kökenli bir iki klan ve kabile hariç.onlarda bin yıllarında tatar ,nogay ve sonrası moğollara karıştılar.bazıları anadolu'ya geldi.ne oldular bilinmiyor.

  dolikosefal kafa yapısı çıkış yeri ise afrika , dağılım avustralya aborojin ve siberya rezervuarları amerika kıt'ası ,sonrası avrasya stepleri. ruslarda da ağırlıklı. (tabi bu bizim konumuza yakın olanlar)
  bu kadar yazdık başhttp://kahttps://youtu.be/148X17sUHDI.

  rica edeyim roma(n) dağılımı fenotipi türk diye lütfen kaskallamayın.

  asya'da yok böyle bir tip. bütük alexandre'NiN ASYA SEFERi sonrası AFGAN -PERSi VE PAKiSTAN 'DA BiLE YOK. ÇÜNKÜ ROMa(n) hakimiyeti öncesi.(roma(n)llılar mısır'ı ve filistin'i ele geçirince olay başlıyor.

  özel olarak şunu yazalım ben türk'e benzemiyorum bari türk'ü kendime benzeteyim olayı aslında başlık.

  kafatası ve fenotip olayının ırkçılıkla ilgisi yok bilimsel olarak bakarsanız olayın
  çıkış noktası hep güney afrika'ya çıkıyor.
  250 bin yıl önceki büyük felaketten sonra insanlık buradan, güney afrika'da ki bir iki mağara ve 30-40 insandan çoğalıyor ve dağılıyor..(teori tabi bu)

  atamız bir yani.

  alelacele çalakalem yazıdır..
  5 -1 ... baris hemen simdi
 3. 3.
  başlığı açan niye entry'Leri sildi anlamıyorum.

  yanlış yönlendirme de olsa tartışma sonucu ki kendisiyle de mesajlar da bilgi vermiştim bir takım doğrulara ulaştık.

  bu arada tartışılan/açılan iddialı entry silinince yazdığımızın da bir değeri kalmıyor.

  bazı orijin tipler aslında sağlamdır.
  örneğin kişisel bazı bozukluklara sahip olsa da 'down sendromunun '' yarattığı tip en sağlam fenotiplerden biridir.
  bu bazı cüce tiplerde de aynıdir.

  otistik olaylarda ise kıl önde gelir kişi için. bugün biliniyor ki sayı (matematik) ve fizik üzerinden insanın bilimsel gelişmesi otistik insanların çabalaması sonunda olmuştur. (tabi bizler meraklı-amatörleriz okuyup tartışıyoruz )
  insanlığa bilimi kazandıran otistik bireylerdir . taş devirlerinde ki bir otistiğin zekası ve çabası toplumun çoğunluğundan fazlaca ileri idi.

  anglo-sakson beyaz insan'da aynı.

  tabi yinede yazalım benimki merak bilgisi.
  2 ... baris hemen simdi