1. 1.
  kktc gazimağusa şehrinde bulunan üniversite. 18.000 talebesi vardır. Bunların 2-3 bini dünyanın 40'dan fazla ülkesinden gelir. Kampüs içinde sevişilir, içki içilir. Yurtların bakkalında prezervatif satılır. iki ders arası hemen okulun yanındaki hayvani güzellikteki plajda 2 kulaç atılıp ıslak şortla derse girilir. Sınıflarda klima bulunur. Eğitimi türkiye'deki çoğu üniversitenin eline verir. Hukuk hocaları istanbul üniversitesi'nden kamu yönetimi hocalası ankara üniversitesinden gelir. yılın 8 ayı mini etekli hatun görmek isteyenlerin seçmesi gereken eğitim kurumu.
  12 -4 ... jerky
 2. 2.
  1979- Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin temellerini oluşturan Yüksek Teknoloji Enstitüsü, dönemin Eğitim Bakanlığının çalışmaları çerçevesinde kuruldu.

  1979- Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Inşaat, Elektrik ve Makine Mühendisliği bölümlerinde toplam 105 öğrenciyle, üç yıl sürecek eğitim programını başlattı. Hedef, mühendis ile teknisyen arasında mesleki niteliğe sahip ara elemanları eğitmek ve başarılı olan öğrencilere teknisyen-mühendis diploması vermekti.

  1984- inşaat, Elektrik ve Makine Mühendisliği bölümleri dört yıllık programlara dönüştürüldü.

  1985- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve
  Türkiye Cumhuriyeti (TC) hükümetleri KKTC'de "Doğu Akdeniz Üniversitesi" adında bir üniversite kurulması konusunda görüşbirliğine vardı. Bu çerçevede adaya gelen T.C. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) heyeti Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nü üniversiteye dönüştürmek için incelemelerde bulundu.

  1986- KKTC Meclisinin kabul ettiği ve 18/86 sayılı Kuzey Kıbrıs Eğitim Vakfı ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Kuruluş Yasası ile Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Doğu Akdeniz Üniversitesi adını alarak bir devlet-vakıf üniversitesine dönüştürüldü.

  1986- Mühendislik Fakültesi, Fen ve Edebiyat Fakültesi, işletme ve Ekonomi Fakültesi ile Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu kuruldu.

  1990- Mimarlık Fakültesi ile Turizm ve Otelcilik Yüksek Okul eğitime başladı.

  1995- Doğu Akdeniz Koleji kuruldu.

  1996- Hukuk Fakültesi Eğitime başladı.

  1997- iletişim Fakültesi eğitime başladı. Doğu Akdeniz Kreşi ve ilkokulu kuruldu.

  1999- Eğitim Fakültesi kuruldu.

  2004- Doğu Akdeniz üniversitesi 25. Gümüş Yılında. Doğu Akdeniz üniversitesi 25. kuruluş yıldönümünü 2.200 dönümlük araziye yayılmış modern altyapısı ve farklı ülkelerden 17.600'den fazla öğrenci mezun etmiş olmanın haklı gururuyla kutlamıştır.

  2005- Yedi fakülte, iki yüksekokul ve Yabancı Diller Okulunda, 28 lisans, 9 önlisans ve 33 yükseklisans ve doktora programlarıyla 68 farklı ülkeden 14.000'den fazla öğrencisiyle ve kendi alanlarında uzman 35 farklı ülkeden 1000'i aşkın öğretim elemanıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi 12 yeni lisans programıyla, hızlı büyümeye, yenilikleriyle öncü olmaya ve kalitede zirveye tırmanış hedefi ile tam anlamıyla Uluslararası bir dünya üniversitesi olma yolunda devam etmektedir.

  http://www.dau.edu.tr
  2 -2 ... palta
 3. 3.
  KKTC'de, gazimagosa ilinde, şehrin yarısını kaplayan universite.
  1 ... markasiz
 4. 4.
  kktc'de turizm girne, başkent lefkoşa ise eğitimde magosa dogu akdeniz üniversitesindedir. kıbrısın odtü'sü diyebiliriz. bünyesinde çok sayıda iranlı barındırır.
  1 -3 ... bodrumtorbası
 5. 5.
  Gidenin küfür ettigi üniversitedir.
  Mühendislik bölümlerini(özellikle bilgisayar muhendisligi) 4 yilda bitirmek zordur.
  Öğrencilerinin memnun olduklari tek şey,kaldiklari yurt olabilir.Çünkü yurtlari karmadir.

  Kıbrısın pahali bir yer olmasi nedeniyle zengin aile çocuklarinin üniversitesidir.Yalniz gece hayatinin sadece sexin,extacynin döndüğü bar,clublarda ve kumarhanelerde kalmasi bu iyi aile çocuklarini bozabilir.
  Gidenleri çoğu zaten ya alkolik olur ya kumarbaz.hiçbirsey olmazsa iddia oynar yada sigara gibi bugun masum görülen kötü alişknaliklara başlarlar.
  Ne kadar kıbrısta bulunmaktan ve üniversiteden şikayet etselerde ilginçtir ki;oradan kopunca o anlari ve o günleri çok özlerler.
  2 -2 ... gozdewell
 6. 6.
  yabanci diller okulunun* final profeciency sorularini caldirarak buyuk bir basariya(!) imza atmis universite.an itibariyle writing ve editing sinavlari iptal olmustur.
  ... cilgin ordek fahriye
 7. 7.
  yaz okuluna kalanların sıcaktan kafayı yediği,kendini denizlere barlara attığı sakin üniversite
  ... ozgurlerce
 8. 8.
  4,5 sene her ne kadar cehennem sıcağını götümde yaşatsa da, pek çok güzel şeyi yaşadığım üniversitem.
  5 ... deep
 9. 9.
  şu ara değişen öss sistemi nedeniyle kıbrıs'a çok az öğrenci gelmesi ve daü'nün de yanlış yönetim yüzünden sürekli düşen öğrenci sayısına birde bu darbenin eklendiği, bu sene avucunu yalayan, gözünü ek kontenjana dikmiş üniversite.
  ... ozgurlerce
 10. 10.
  bakmaya doyulmayan, mağusa da 2.200 Dönüm Arazi içerisinde kendince kasaba gibi olan valla şahane bir mekan dedirten üniversite.
  1 ... wolverine