bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bilkent üniversitesi kurucusu ihsan doğramacı'nın babası adına bilkent'te yaptırdığı sıradışı camiidir. mimarisi açısından minik bir uzay üssünü ya da gelişmiş bir kimya labaratuvarını andıran camii son derece ilginç özelliklere sahip. şöyle ki camii içerisinde baylar ve bayanlar için düşünülmüş özel yerler var, sıcak su olanağı olan abdest alma yerleri çok kullanışlı, kemik ve kas rahatsızlığı olanlar için özel tasarlanmış oturarak ibadet etme yerleri bulunmakta, tasarım sırasında yaşlılar ve engelliler asla unutulmamış, ayakkabıların ortada kalmaması için anahtarlı kutuların bulunduğu bir bölme de bulunmakta. üstelik camiide dini eserlerin sergilenebilmesi için bir adet sergi salonu; dinsel konuşmaların, seminerlerin, panellerin yapılabilmesi için ise bir adet konferans salonu mevcut.
  doğramacızade ali paşa camiinin dünyada ilk ve tek olan en önemli özelliğiyse bünyesinde sadece camii değil ayrıca bir adet kilise ve sinagog barındırmasıdır.
  (bkz: muhteşem üçlü)
  (bkz: üçü bir arada)
  4 ... gayetkendihalinde
 2. 2.
  içerisinde geometrik şekiller ve bolca tuhaf üçgenler bulunan lüks ötesi camii. bu şekilllerde masonik sembollerin olup olmadığını dikkatlice incelemek lazımdır. içinde kilise ve sinagogda var sanırım. çok temiz ve bakımlı bir camii olmasına rağmen hiç bizim kültürümüze benzemiyor.
  doğramacızade ali paşa camii
  bir başkası da kozyatağı modern mehmet çavuş camii namı diğer darth vader camii.

  (bkz: modern camii)
  1 ... kaptanozd
 3. 3.
  masonik sembollerle dolu camii.
  ... legend atk
 4. 4.
  içindeki kilise ve sinagog, "gelen yok" edebiyatı sebebiyle kapalıdır. her ne olursa olsun açık olması gerekirdi.
  ... glorymanchesterunited
 5. 5.
  Bilkent'de bana huzur veren mekanların basında gelen Allah'ın evi.
  1 ... afaruk
 6. 6.
  Huzur veren bir camii.
  Çok iyi düşünülmüş bir abdesthanesi var. Her şey detaylıca düşünülmüş. Abdest alırken sıçramasını engelleyecek setler var, peçete var, çöp kutus var, sıcak su var, ayağını koyduğun yer rahat.
  Allah yapandan razı olsun.
  1 ... strategy