Advertisement

 1. 1.
  Tek yapılması gereken pisliğimizi doğaya bırakmamak.

  Evet Bu kadarcık.
  2 ... 1garipkuzeyli
 2. 2.
  insan olmak.
  2 ... isminiunutanadam
 3. 3.
  çevre bilincini her mecrada dile getirmek, sürekli telkin etmek ve en önemlisi bu konuda örnek olmak.
  1 ... blitzz
 4. 4.
  insanoğlu başlı başına doğaya zarardır. üremeyin!
  1 -1 ... eddie gluskin
 5. 5.
  https://www.youtube.com/watch?v=sDewXooz4JE+
  -1 ... ilgisiz ve sorumsuz insan
 6. 6.
  doğaya ve doğada yaşayan diğer canlılara karşı saygılı olmaktır ilk görevimiz.
  ... sinaps
 7. 7.
  ya aslında o kadar basit ki seküler bir şekilde yaşamak. doğa sana sürekli fazlasını sunar. sen sadece sana bahşedilen bu güzellikleri adam gibi kullanacaksın. öyle bi hareket yap ki dünyayı kurtar demiyor ki kimse. en basitinden bir ağaçtan kiraz yiyorsun. onun dalını kırmadan yesen, zaten o an doğayı korudun. elindeki çöpleri çöpe atsan, fazlasını israf etmesen, ne bileyim yediğin ekmeği çöpe atmasan, elindekileri güzel kullanmayı bilsen. en ufak şeylerin bile fayda sağlayabiliyor doğaya. işiyon ya mesela, sifonsuz pisuvarlar var, işiyon ama hiç koku yapmıyo, yılda bilmem kaç ton su tasarruf ediyorsun. bunu götürüp her eve koysan, aha sana kaç yıl seni ileri atacak tasarruf. doğa sana su vermiş, oralara baraj yapıp elektrik almışsın, internet yapmışsın, bari faturaları e fatura yap, daha fazla kağıt yapma mesela. bir sürü basit örnekle seküler yaşayabilirsin. her şey senin içindeki doğa sevgisinde. benim tuzum kuru,ben kaynakların amınakorum, benden sonrakileri de önemsemem, çocuklarıma güzel bir gelecek bırakmak sikimde değil diyorsan yapacak bir şey yok. bir nebze olsun çevre ve tüketim bilinci kazanırsak bu doğa hepimize yeter.
  2 -2 ... yikanmak istemeyen cocuk
 8. 8.
  insan ve çevre sağlığı için oldukça zararlı olması sebebiyle başta Bursa halkı olmak üzere tüm ülke vatandaşlarının konunun hassasiyetine gereken önemi vermeyi dileyerek herkese kokusuz, temiz hava, temiz nefes alabileceğimiz sağlıklı günlere dönüş yapmayı düşlemekteyim.

  yeni başlayanlar ve desteğini eksik etmeyenler için buyrun destek ayağına geldi
  (bkz: https://www.change.org/p/...abuyuksehir-alinuraktas70)
  ... mukaarc
 9. 9.
  Doğaya çöp atmayın, hayvanları koruyun kollayın, israftan kaçının, popüler kültürden uzak durmaya çalışın, fırsat buldukça ağaç dikin, doğaya hoyratça davrananları uyarın olmadı şikayet edin, toplumca bunları yaparsak ola ki doğayı korumuş oluruz.

  Avrupa'da doğayı koruma görevini birebir halkın kendisi yapmaktadır. Şu an bile pencere kenarlarına tüneyip çevreyi kirleten, suç işleyen vandalları tespit ettikten sonra tepki gösterip, şikayette bulunan doğa polisliği yapan yaşlı teyze ve amcaları görür gibi oluyorum.
  ... mikr00rganizma
 10. 10.
  yok olmak. yani insan neslinin yok olması. insanlık bir virüstür. tek amacı dünyanın ekolojik sistemini yok etmektir. tüm kaynakları ya yok eder, ya kirletip kullanılamaz hale getirir. mevcut kaynaklar insanlığı iki kez doyurmaya yetiyorken insan nüfusunun neredeyse yarısı açlıkla mücadele etmektedir.

  fosil yakıtların neden olduğu sera gazları küresel ısınmaya; sürekli bilinçsizce doğaya bıraktığımız plastik atıklar okyanusları ve balıkları yok etmeye, sürekli yok ettiğimiz ormanlar da havanın kirlenmesine sebep oluyor.

  kendi kendimizi yok ediyoruz. bu bence çok sorun değil. sorun kendimizle birlikte bu gezegeni ve üzerindeki diğer canlıları da yok ediyor olmamız.

  doğayı korumak için bize düşen görevler nelerdir
  2 ... serdarsl06