1. 1.
  sayaçtan hesap ettiğiniz ücret ile size gelen fatura arasında belli bir fark olabilen faturadır*. bunun sebebi sayac, atmosfer basincindan fazla bir basincla karsilastiginda fazla gelen basinc oraninda tüketimi okuyamaz yani bu durumda sayacin icinden gecen gaz debisiyle okuyabildigi debi farkli olmaktadir. bu fark dolayisiyla faturalandirmada okunan degerin %30 gibi fazlasi hesaplanabilir.
  2 ... jngnc
 2. 2.
  ödenmediği takdirde, doğalgazın kesilmesine sebep olan bildirge..
  2 ... bob marley faruk
 3. 3.
  son günü geçtiği halde bankaların aldığı tek faturadır.
  2 ... t square
 4. 4.
  en iyi "kol gibi" denilerek tanımlanabilecek faturadır.
  1 ... vurusaga
 5. 5.
  geldiği gün ayın en kötü günlerinden biri olan fatura.
  2 ... shinobi
 6. 6.
  ısınma gideri.
  -1 ... cnnturk
 7. 7.
  enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı'nın yapmış olduğu müthiş(!) anlaşmalarla, fiyat artışı herhangi bir para birimine veya oluşturulacak komisyonda uygun görülen fiyata göre değil, petrol fiyatlarına göre endekslenmiş olan, dışa bağımlı olduğumuz doğalgazın hükümetin zamkararına göre değil, alım yaptığımız ülkelerin yapacağı zam kararına göre otomatik olarak kabaracak olan faturadır.

  ayrıca, elektrik üretimini doğalgaz çevrim santrallerine yıkan hükümetin benzer türden bir icraatı elektrik faturalarında olacaktır. hatta, elektrik zammı doğalgaz zammına otomatik olarak bağlanacak ve faturaya haberiniz olmadan zamlı tarifeler uygulanacaktır.

  hükümet de, gevrek gevrek gülüp; "biz zam yapmayan hükümetiz, zammı biz yapmıyoruz" diyecektir. tıpkı, geçtiğimiz günlerde, "zamlar arttı sayın başbakanım" diyen bir taksiciye, "zammı biz yapmıyoruz, özel sektör yapıyor" diye cevap veren başbakan gibi.

  bunun adı da; durmak yok, yola devam.
  1 ... paleface
 8. 8.
  en son 230 ytl olarak ödediğim ve öderken "ne vardı bu kadar ısınacak soğukta dursak ne olurdu" dediğim fatura.
  1 ... avill
 9. 9.
  Anamızı ağlatan faturadır.Sanki konakta yaşıyoruz a.q dedirten cinstendir.Türkiye'nin en büyük garanti şubelerinden birinde çalışmama rağmen 110 lia faturayla ayı tamamlarken benim oturduğum 90metre kare eve 326 lira fatura geliyor.Burdan yetkililerin analarına bacılarına olmasada müsait makul hakeden üzerine cuk oturan kim varsa hepsine selam saygı yolluyorum.ayrıca 82 lira elektrik faturası yollayan tedaşa da aynı şiddette selam saygıyı borç bilirim.su faturası gelmedi diye iski kurtulacağını zannediyosan yanılıyosan.sanada selam saygı.tövbe tövbe..
  4 -2 ... zigana34
 10. 10.
  (bkz: 320 ytl doğalgaz faturası gelmesi)
  1 ... saipsiz