1. 101.
    cortayı çekmiş bir kurumdur. para yatıran velilere geçmiş olsun. geçen sene sonu öğretmenlerle sözleşme imzalayabilmek adına kredi çekerek maaşları yatırdılar o para da suyunu çekti ekstra kredi borcu olarak geri döndü. şuan 2 aydır öğretmenler maaşını alamıyor.

geçen sene hakkı olan maaşını soran öğretmenler ile bu sene anlaşma yapılmayıp işten çıkarıldı ama bu sene artık bıçak kemiğe dayandı hiçbir öğretmenin umurunda değil. Ben bu eğitim yılında hiçbir öğretmenin derse gireceğini girse bile verimli olacağını sanmıyorum. Artık "seneye anlaşmayız" tehdidi de sökmez çünkü bakalım öğretmenler seneye senle anlaşacak mı ey doğa koleji?

Para yatıran velilere geçmiş olsun. Vazgeçebilen vazgeçsin zararın neresinden dönse kardır.

Zira doğa koleji çoktan batmış ve son saçmalamalarını yaparak bataklıkta çırpınan bir kurum. şu durumda bile yeni kampüsler açıp öğrenci kaydı almaya çalışarak nakit bulmaya çalışıyor... O kayıt paraları öğretmenlere ya da okullara değil kim bilir hangi borcun faizine gidiyor?
    5 -1 ... starvingstar
  2. 102.
    Doğa koleji batmamıştır. Hali hazırda Türkiye'nin en çok öğrenci sayısına sahip okuludur. Lakin sorun başka. Okulun sahibi ömer saçaklıoğlu bilindiği üzere metalyapı inşaatın da sahibidir. inşaat sektöründeki kriz haliyle metal yapıyı, dolayısıyla da doğa koleji'ni de vurmuştur. Yoksa doğa koleji'nin öğrenci ve veli sıkıntısı yok.
    -2 ... zall bana hep abi der
  3. 103.
    Türkiye de özel sektör gerçeği. Yöneticiler kendi alanında uzmanlaşmak yerine paraları cukkalamak ile ilgilenir.

Lan sizin öğretmen giderleri dışında ne maliyetiniz var da batıyorsunuz? Zaten aldıkları paralar öğretmen giderleri ve okul giderlerini ödeyip üstüne tonla kendilerine kâr elde ettirmeye yönelik. Kantinlerini hesaba katmıyorum bile, e okulları da dolu.

Peki senin salt şekilde hiçbir şey yapmasan bile kazancına kazanç elde edeceğin halde nasıl batabilirsin?

Eğitim özel sektöre teslim edilmemeli tamamıyla, her şekilde devlet kontrolleri olmalı. Yoksa mağduriyet yaratmaktan başka bir işe yaramaz.
    2 ... keyf kahyasi
  4. 104.
    Türkiye de en son batacak eğitim kurumlarından biridir.
    -3 ... ne alakasi var oglum
  5. 105.
    Takvimler 18 Ağustos 2019'u gösterirken, haziran maaşını dahi hala yatırmamıştır. Şaka gibi ama öğretmenler yaz tatillerini bir maaş dahi alamadan geçirmişlerdir.

Yarın yani 19 Ağustos günü 8.sınıflar için kurslar başlayacak ve yaz tatili boyunca maaş vermedikleri öğretmenleri yarın göreve çağırdılar. Bakalım öğretmenler gidecek mi?

31 mayıstan bu yana para alamayan bir öğretmen eğer 19 ağustosta okuluna gidip derse giriyorsa, ona zaten her şey müstehaktır. Sömürüye devam...
    1 -1 ... spoiler
  6. 106.
    Burada çalışan bir arkadaşım var kız geçen hafta 6 bin alacağım var diyordu.
    1 ... geceyebakan
  7. 107.
    En son maaşı 31 mayısta ödemişti. 21 ağustos itibari ile hala maaş yok. 26 ağustosta tüm öğretmenlerin iş başı yapmasını istiyorlar bir de. Ulan sen önce insanlara haklarını öde, ondan sonra iş iste. Yüzsüzler...
    ... spoiler
  8. 108.
    öğretmenlerinin maaşlarını vermiyormuş.
    ... true
  9. 109.
    inşaat sektöründeki kriz nedeniyle velilerden gelen paraların metal yapı'ya aktarılmasının akabinde batışa geçen kurumdur.

veliler okul ücretini tıkır tıkır ödese de öğretmenler maaşlarını alamamaktadır.

önce %30'unu sonra önceki maaşları ödemekle başlayan durum hiç maaş vermemeye kadar gelmiştir.

iflas etse dahi öğretmenler kim bilir ne zaman tazminatlarını alabilecekler bu ülkede.
    ... tambievkedisi
  10. 110.
    Batış. Batış.
    3 ... bratva