bugün

son bir senenizi tamamı ile kendinize ayırdığınızın en büyük göstergesi ve sonucudur.
başlığı açan yazar arkadaşın tam manasıyla hakkını veremediği ama halet-i ruhiyesini ifade edip doğum günü çocuğu olmanın yine de güzel olduğunu bizlere anımsattığı hüzünlü öznesiz derin bir cümledir.

(bkz: doğum günümü sadece tanrı kutladı)
müşterisi olduğunuz gsm operatörünün ve kredi kartı edindiğiniz bankaların kesinlikle izin vermeyeceği olaydır.
monitörle arasına koyacağı kadehle sözlükle kutlar gibi yapsa da yalnız kutluyordur sonuçta işte.
doğmuş olmanla , doğmamış olman arasındaki farkın kimseyi ırgalamamasıdır . çok piss bişeydir ya .
(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)
dogum gununuzde yanliz misiniz ? kimseniz yok mu ? uludagsozluk kutlama ekibine adresinizi verin hemen gelip sizi yalnizliktan kurtaralim. * *
insanın kendisini çok önemsemsine gerek olmadığı anlamış birey davranışı. önemli olan zoraki tercih değil bilinçli tercih olmasıdır. güzeldir.
parkta akşam, iki bira içip akabinde güzelce uyumakla sonlandırılacak şahane kutlamadır.
bir gün her insanın tadacağı duygudur. eşi öldüğünde çocukları da uzaktayken düşeceği duurmdur.
peki reklamlarını hatırlattı bana. gece yarısından sonra o adama gelecekse bir gün dayanabilecegim eylem.
ölümden önceki son doğum günüdür. ayrıca kutlanmazda.
20 yıl yaptığım klasik ritüel .
geçtiğimiz yıl survivor merve'nin yaşadığı durumdur.
o da bi şey mi benim doğum günüm yok diyerek doğum gününü tek kutlayan insanın morali yerine getirilebilir.

--spoiler--
olm benim doğum günümü kimse kutlamıyo ben tek kutluyorum yaa.
sen ne diyon olm benim doğum günüm bile yok, doğduğum gün yok olmuş olm.
o da bi şey mi biz orospu çocuğuyuz.
--spoiler--
Sabah kutlamadılar diye kızıp öğleden sonra telefonlarını açmadığım iş arkadaşlarımın süpriz partisini kaçırıp gece gece hem onlara hem kendime sövmemi sağlayan durum.
böyle bir günde bir değişiklik yapmak, sadece adettendir diye senin yanında bulunan sahte arkadaşları bırakıp bir başına yapayalnız kutlamaktır bu günü. kendime bir pasta yaptırıyorum, üzerine iyi ki doğdum yazılı. bir mum yakıp üzerine, kendim üfleyeceğim, ama bu kez alkışlayan yalnız ben olacağım, ilk dilimini kesip önce kendi ağzıma koyup kalanını gene kendim yiyeceğim. yapayalnız... aynanın karşısına geçip diyeceğim ki, iyi ki doğdun rohanda, iyi ki varsın. bu dünya da seninle olmak güzel.
yalnızlığı biraz daha hissetirir.
alışılınca pek önemi kalmıyor.
28 ekim'de gerçekleştirdiğim eylem.
tabi yalnızlıktan çıkarılan anlamlar çok başka olabiliyor, mesela masada 4 kişi vardı ama 5.si yoktu. 5.si olsaydı diğer 4'ü olmazdı.
öyle sikik bir yalnızlık işte. anladınız siz.
ha ama yalnız kutlamak her zaman en iyisidir, o da ayrıymış.
hiç kutlamamaktır.. yalnız kutlama olmaz, olsa da onun adına kutlama denmez.. yani olabilir böyle bir şey insanlık hali neden büyüttünüz ki bu kadar ? yarın kutlarsın, işin çıkarsa haftasonu kutla ne olacak yani.*
Yıllar önce bir bayramın ilk gününe denk gelmişti. Kutlama az gelmesine karşı kendimi hazırladım. Ama az gelince, beklediğimden de az gelince kafaya taktım. Yüzüme karşı neredeyse kutlanmadı. Çok koymuştu bana. Hala içimde ufak bir burukluk vardır. Keşke daha düzgün daha samimi arkadaşlıklar kursaydım.
(bkz: #21761896) göz yaşlarını pınar gibi akıtan olay, ağladım amünüm çok zormuş amk.
yalnız değilsindir, şarap vardır.
bugün doğum günü ile yaşadığımı anlatayim sözlük, cafede oturuyoruz arkadaşlarla kalabalık bir grup geldi sessiz sedasız oturdular bir köşeye. Ardından müzik değişti mumlar yakıldı ve doğum günu kişisinin masasına grupca gidilerek sürpriz yapıldı. Bizde orada olduğumuzdan alkışlarımız ile eşlik ettik ve ben dahi keyiflendim o sürprize. Ben ki doğum günlerini yahutta başka özel günleri illa kutlamali kanısında değilken özenmedim değil sözlük. Pek hoş olmuş, pek çok arkadaşin toplanması.
Biz de bu yıl bi arkadaşa sürpriz yapalım dedik, izmirden erken geldik onun için. Tabii geleceğimizden haberi yoktu, aldık pastayı yaktık mumları merdivenleri çıkarken bi an duraksadik bariz onun sesiydi duyduğumuz o an insek inemedik çıksak karşılaşacaktık. Sonra çıktık tam kapı önünde yakaladık onu, şans bu ya tam ona sürpriz yapacağımız vakit çöp atacağı tutmuş. Velhasıl güzel sürpriz oldu o da. Arkadaşin doğum günü ilk kez adımızca kutlanmasi da ayrı bir hoşluk oldu. Konuya dönünce doğum günunu illa kutlamak dışarı çıkmak yahutta başka birşey yapmak gerekmez, içten bir hatırlama ve birkaç söz kafidir eş dost kiymetinin farkında olana.
güncel Önemli Başlıklar