bugün

Hayırlı olsun.

Not: neden bu kadar az yaptınız onu anlamadım.

Gelin la akgoşlar. Bi açıklayın. Neden az güncelleme oldu ?

Pardon akp' lilerin uğramadığı başlık açmışım.
koyduk diyorlar ya, kendi ak götlerine koymuşlar haberleri yok!

alın bu zamları ne yapacağınızı biliyorsunuz ak fedailer.
2 aydır fatura gelmiyor.
Bayağı iyi giydirecekler anlaşılan.
Koyun dediniz koyduk.
artık "koydurduk mu?" deseler yeridir.
elektriğe yansıması efsane olacak.

koyduk mu? diyen kardeşlerimizi kutluyorum gene güzel koydunuz zamımıza.
Botaş tarafindan yapilan zamdir. Bundan böyle dolar bazında satis yapacaklarmis ve buna doğalgaz dahilmis. Yoksa siz hala 50 liralik mi kullaniyorsunuz?
doğalgaz kullananlar düşünsün biz çalı çırpı yakıyoz.

(bkz: akpli bahaneleri)
Biri kaynak sormuş.
Doğalgaz boru hattını göte döşemişler, adam tutmuş kaynak diyor.

Az bekle ilk doğalgaz ve elektrik taturasını eline aldığında " kaynağı " iliklerine kadar hissedersin.
kaynak isteyen ak kefenli laz ziya için kaynak;
https://www.haberturk.com...zam-yapti-2083978-ekonomi

doğalgaza zam yapan botaş.
varlık fonuna devredilen botaş.

botaş senin evindeki doğalgaza yapmadı bu zammı, senin evindeki gaza da zam gelecek eli kulağında.

botaş bu zammı doğalgaz çevrim santrallerine yaptı.
yani elektrik üreten şirketlere.

bu da demek oluyor ki, 3 vakte kadar elektriğe de zam gelecek ak kefenli laz ziya kardeşim.

götün açıkta değildir inşallah, bu zamlar sonrası kapatamazsın.
kapatamazsan da bana ne? su veren itfaiyenin...
Doğruysa hak ettik. Şüphesiz balikesirli bu halka müstehaktır diyor.
%49.5 lan. siz de hemen abartin şişirin sayıyı.
Az olmuş o biraz daha benzin dök. Kış ayında olsaydık gündeme bomba gibi düşecek bir haber ilken şimdilik cok yankı yaratmamıştır. Doğal gaz kullanan ev sahiplerine bu kış allah yardım etsin.
Sanayide elektrik maliyetlerine yansıyacak, çok geçmeden buralarda üretilen ürünlere yapılacak zamla vatandaşın götünde patlayacak zamdır.

Biz bunları 12 sene evvel yazdık.

(bkz: elektrikte oynanan büyük oyun)

Daha 21 yaşımda genç bir üniversite öğrencisiyken ben bunları görebiliyordum.

Yıllardır "sizden öğrenecek değiliz" diyenlere yapışanlara hayırlı uğurlu olsun, benim tuzum kuru.
Yalan haber yapmaya utanmıyorlar. 50% zam gelmiş değildir .

görsel
Elektrik santrallerinde kullanılan doğalgaza yapılan zamdır. Bu sizin kullandığınız doğal gazla alakısı yok ama elektrik faturasına zam kapıda demek oluyor.
görsel
Dediğim gibi.
aslında en iyisi sobalı evde yaşamak zam derdi olsa bile % 20 diyelim %50 zam ne demek devlet sadece insanları sömürüyor başka bir şey değil.
yok be oğlum yüzde 500 yapıldı sıfırı unutmuşsun. hatta yer yer yüzde 5000 olduğu bile söyleniyor.

ne güzel mq, kafanızdan sayı uydurun gelin yazın buraya. sonra biz neden 16 senedir seçim kaybediyoruz.
doğalgazdan elektrik üreten santrallere yapılan zamdır. haneye%9 sanayicilere %14 oranında zam yapılmıştır. Enerji maliyeti artan ve ülkenin yaklaşık %26.2 kurulu gücüne sahip doğalgaz sektörü, aynı zamanda dolara endekslenen yapısıyla daha da zamlanarak artacaktır.
güncel Önemli Başlıklar