bugün

‘Doğa için Çal, küresel iklim değişikliği, GDO'lu ürünler, çevrenin kirlenmesi gibi doğa sorunlarına dikkat çekmek amacıyla agaclar.net web sitesinden Fırat Çavaş ve agaclar.net tarafından başlatılan, ağaç temalı organik müzik üreten gruba ait web sitesi ve müzik projesidir.’

10.su çıkmış.

https://youtu.be/u2kBNb79bN8

Sıkılmadan dinliyoruz efenim.
Manisa için çal vardır mesela gımıldan türküsü. Çok severim o türküyü. insanın içini bir hoş eder. Yolculuklarda özellikle.
linkten girip iki kez dinledim ust uste. ben bu serideki insanların gozlerindeki o iyi bir is yaptık diyen ısıgı seviyorum. yapmacık degiller bana gore mutlu olmuslar baya baya cıkardıkları isten. bize de tadını cıkarmak kalmıs. yolları acık olsun yenilerini dort gozle bekliyoruz. ayrıca oguz aksac'ı gormek bir baska mutlu etti.
uzun süredir bekliyordum ve nihayet yayınlandı. özellikle, balıkesir'li biri olarak iki keklik türküsüne bayıldım. Sena Şener'in olduğu kısmı en az 100 kez geri sarıp dinledim.

Burada okuyorsanız, çok güzel işler yapıyorsunuz, devamını dilerim.
yutub önerilerde çıkınca dikkatimi çekti, fena değil.
Hayko cepkin'in kucağındaki köpeğe evlenme teklif ettiği çalışma.
sena şener ve gülçin ergül çok güzel iki kadın.
tuvana türkay bıktırdı.
hayko cepkin sürprizi baya iyiydi.
mert fıratı sevmiyorum sanırım.
ayrıca o flüt solosu mükemmeldi. bir çalgı olarak bile düşünmez kimse.
2 günde 1.5 milyon izlenmeye ulaşmıştır. başarı bu mudur ? budur...
doğa için çalmamışlar, doğada çalmışlar gibi olmuş.
öncekilerin devamı gibi, kötü denemez ama üstüne pek bir şey katılmamış öncekilerin.
güzel bir atraksiyon bekliyorum 11incisinde.
dinlemeye üşendim ama eminim en az öncekiler kadar güzeldir.
Çok da güzel olmamış gibi.
10.su çıkan, çok güzel olmuş dedirten müzik çalışması.

DOĞA iÇiN ÇAL 10 - iKi KEKLiK, DERE GELiYOR DERE
https://www.youtube.com/watch?v=u2kBNb79bN8

10.versiyonda şarkıya katılmış bazı ünlüler;
Erdem Şimşek (Mükemmel bağlama ustası)
Hayko Cepkin
Ayben
Mert Fırat
imera'nın solisti
Jabbar
Gülçin Ergül
Emre Yücelen

Doğa için çal bir dernek ya da vakıf değildir, bu projenin sahiplerinin asıl amacı: Evrensel bir dil olan müziği kullanıp doğanın korunması için farkındalık oluşturmak ve diğer dernekleri de olumlu etkilemektir.
iki keklik perfect olmuş ;)
Emre yücelen in ses analizini de dinleyiniz.
şu ana kadar toplanan en iyi kadro.

oğuz aksaç,
emre yücelten,
hepsi'den gülçin,
hayko,
aşkım tuvana,
mert fırat,
de, ayben'e anlam veremedim.

bir de, sanki biraz daha ünlü toplamışlar gibi, umarım reyting için yapılmamıştır.

özetle çok başarılı, dünyanın en etkileyici sanatı bence ses sanatçılığı it gibi kıskanıyorum. bize vermemiş ki yaradan, mal gibi yollamış.