1. 1.
  şarkının nakarat kısmının içine etmek amacıyla djlerin yaptığı olaydır.

  sabah serviste radyo dinliyorum. yaşar'ın "beni arayabilir misin?" şarkısında, şarkıya müdahale eden dişi dj "arayamam canım" dedi, sonra da güldü..

  eskiden radyoda çalan şarkıyı, kasede kaydederdik. o zamanlar mp3 olayı yoktu, bu şekil bir yol bulunmuştu. radyo jingle koyardı, ona razı olurduk. şimdi bakıyorum, djler şarkının en güzel yerinde konuşmaya başlıyor.

  djler bu komik olma çabalarına, şarkı esnasında niye girerler anlam veremiyorum. ya senin zaten 2-3 saatlik programın var. konuşma kapasiten belki de çok fazla değil. bırak şarkı arasına girme, şarkı zaten 3-4 dakika boyunca çalacak, seni konuşmaktan kurtaracak. şarkı bitsin, esprini öyle yap. yaşar "beni arayabilir misin?" diyor, sen "arayamam canım" diye cevap veriyorsun. gerçi espri bile değil lan bu. başlıkla entry biraz uyumsuz olmuş.

  petek dinçöz "sende kaldı, bende kaldı, dünde kaldı o günler." dese sen "hangi günler, resmi tatil günleri mi?" şeklinde soru mu soracaksın?

  hiç gereği yok vallahi..
  9 -3 ... salca
 2. 2.
  djlerin şarkıya cart sesiyle eşlik etmesinden daha kötü bir durumdur.
  2 -1 ... parabellum
 3. 3.
  kaset kullanımının yoğun olduğu yıllarda sinir krizi geçirilmesine sebep olan dj mallığıdır.

  şöyle ki:

  elin rec butonunda beklersin şarkıyı çalmasını. atıyorum düş sokağı sakinleri - sevdan bir ateş. sevgilinle ikinizin şarkısıdır ki şarkıyı kullanmayan çift yoktur. beklersin sürekli ama çalacağı yoktur. sonra yerel bir radyo bulursun slow şarkı tribinde olan. eğer o da çalmazsa son çare istek yapmaktır. ve heyecan dolu anlar eşliğinde şarkı çalmaya başlar. sırıtırsın ve rec butonuna basarsın. ve dj muhteşem esprisini yapar intronun en güzel yerinde: 'bu bizim şarkımızdı sevgilimlen ama o aldattı gitti beni ne gomik ehehe' *
  e isabet olmuş aldatması...
  1 ... hasan sas kadar agresif
 4. 4.
  piyanist şantörleri getirir akla...

  (bkz: arif susam)
  (bkz: ümit besen)
  (bkz: nejat alp)
  ... wildr0se