bugün

(bkz: dj pussy)

telefondan da sadece bkz verebilsek keşke.
Kaliteli müzik ve ritm dj'idir kendisi. barış mançonun dönence şarkısına yaptığı mix ile gönlümüzü fethetmişliği vardır.
funda arar - seni düşünürüm şarkısı gayet başarılı olmuş.
gördüğüm en boş bakışlara sahip insandır.
müthiş ritmleri müthiş yerlere basan dj.
http://www.youtube.com/watch?v=L2g_S0zpaek&feature=related
sanirim ezel'deki can bunun gayrimesru cocugu falan, bir insan bu kadar mi benzer.
geçen cuma eskişehir buda'da sahne alıp bizi kopartan, coşturan, sahnesi mükemmel adam.
party in istanbul (fall in love with u) parçasıyla birçok gece kulüplerinin gönlünde taht kurmuştur. şarkı acayip diskomsu yabancı ama ezgisi türkçe şarkılarınki gibi. gayet başarılı ve yetenekli bir dj. virgin radio da sıkça yer alır kendisi.
hüseyin karadayı.
be with you şarksının gayet güzel olduğu seside iyi olan dj.
sesini duyunca hayretlere düştüğüm dj, be with you ile kendisine hayret ettirmiştir. sağlam dj, yetenekli.
meyra isimli hem sesi hem kendisi güzel sanatçının ağladın ya isimli parçasının remixini yapan ve orjinalinden daha iyi bir iş çıkaran müzikçi.

(bkz: http://www.izlesene.com/v...-meyra-agladin-ya/1163248)
bana gore miracles dan sonra herhangi iyi bir iş çıkardığını düşünmediğim dj/producer. kendisine yapılan guzel yorumlarla turkiyede house muziğin ne kadar gerilerde olduğunu görüyorum.
5 mart cuma gecesi buda bar'da kabine geçeçek olan dj, kendisinden çok şeyler bekliyoruz.
(bkz: (vid #13395) +)
sertab'ın son şahanesi açık adres'ini bir tık daha yukarıya taşıyabilmiş dj..

zaten biz de kendisinden suat atesdagli'nın sevdam ağlıyor'da yaptığını beklemiyoruz. bu da yeterli bizim için.
mecli̇s’teki ‘demokratik açılım’ tartışmaları sırasında, mhp’li hüseyin yıldız’ın, ak parti’li suat kılıç’a “dj yaparım ben seni, güzel dj olur senden” diye bağırması üzerine bazı dj'lere konuyla ilgili yorumlarını sormuşlar. ona istinaden karadayı'nın verdiği cevap...

huseyın karadayı : dj’liği o kadar gündeme getirdim ki, meclis’te bile bahsediyorlar *
zerrin özerden dinlemeye alışığımız gönül şarkısına değişik bir yorum getirmiş olan dj.

http://www.youtube.com/watch?v=IG3ArNfPg-I
ilk önce uludağ sözlük moderatörüne söylemeliyim ki hüseyin karadayı artık dj usy adıyla anılmıyor. başlık hüseyin karadayı yapılabilir.

son albümü fresh ile 2009 yazına damga vuracak mı diye beklenti içindeydim. bence vuramadı. eski albümlerini kıyas alırsak kesinlikle düşük performans bir albümdü bu.
şarkılarını inceleyelim:
1) geri dön - gayet güzel, betül demir'in sesi zaten güzel. hoş bir çalışma olmuş.
2) gönül - yine bir cover, başarılı diyebiliriz, güzel.
3) aya benzer - 10 yıl önceki dandik mustafa sandal şarkısı. mustafa sandal'ı artık kendi fanları bile dinlemezken hüseyin fanları niye dinlesin. şarkı klasik değil, ahım şahım bir şarkı değil, gereksiz.
4) sexy şey - berbat şarkı. izmir coast rap aleminde bile adını duyuramamış. hüseyin albümünde ne işi var. ege çubukçu albümünde olsa bu şarkı neyse. yine gereksiz.
5) anlamazdın - sound çok güzel olmuş. ferhat göçer güzel yorumlamış. gayet güzel.
6) anladım - bilerek anlamazdından sonra koyulmuş albüme. güzel değil. yine ege çubukçu. bir club şarkısı mı yine değil.
7) kuzu kuzu - gereksiz. işe yeni başlayanlar bu tarz pop şarkılara remix yapar da hsyn karadayi neden yapmış, yine anlamadım. gereksiz, başarısız.
8) salamander - derin bir bass var şarkıda. bazı girişler güzel şarkıda. ama bir hüseyin klasiği olabilicek şarkı mı, değil. zaten 2 dinlemede insanın başını ağrıtır. vocal de yok, mekanik bir ses giriyor aralarda.
9) nanay - club hiti olabilicek bir parça değil. parça dağınık. güzel değil.
10) bambia - beni şok eden parça. vah hüseyin ne yaptın, çalmışsın resmen abi. şarkının başı summer jam. şarkının melodisi ise rober hatemo - aşksız prens şarkısı. şarkıya baktığımızda fena değil aslında. ama dediğim gibi çalıntılık olmuş, hiç yakışmamış.
11) gözünaydın - erci-e ve betül demir söylüyor. albümün en güzel şarkısı diyebilirim. erci-e ile çalışmak çok güzel olmuş, betül de yine güzel sesiyle şarkıyı harika kılıyor.
12) sexy şey remix - zaten şarkının kendisi gereksizken bir de remixi var. ultra gereksiz.
13) spootlight - idare eder.
14) anladım remix - yine şarkının kendisi çok gerekli değilken remixi var. sound fena değil aslında ama. 3kere dinler silerim. ultra gereksiz.

evet kendimce fresh albümünü inceledim. house, deep house, club müzik dinleyen, tüm dünyadan şarkılar toparlayan birisiyim. albümü beğenemedim. bir şarkıda funky c ile çalışılabilirdi. miracles gibi, rasputin flash, let me be your lover, feel the passion hepsi harika parçalar ve klasik oldular. yine o tarz bir çalışma yapılabilirdi.
gemiler, take me away, autumn leaves, vagon tarzı insanı alıp bir yerlere götüren bir şarkı yok. ki en az 2tane beklerdim o tarz çok kalite bir şarkı. malesef yok. inleyen nameler ve mihriban remixi kalitesinde bir yapım da yok.
insanı alıp kopartıcak, club şarkı dosyasına atıp dinleyebileceği şarkı ne yazık ki yok. hem de club müziğin en iyi temsilcisi hsyn krdy'nin albümünde.
hüseyin karadayı daha çok piyasadaki şarkılara remix yapan bir dj haline gelmiş bu albümle. belki daha çok kitleye ulaşır. çünkü pop müziğe yaklaşmış. ama çekirdek kitlesini kaybeder. nicelik olur ama nitelikli kitlesini kaybeder.
funky c gibi ırmak ünal ve melis sökmenle de bir şarkısı yok. kulağım açıkçası onları da çok aradı. keşke olsaydı, inşallah önümüzdeki albümlerde olur.
ege çubukçu takıntısı oluşmuş. 3-4 parçada ege var. ege sevmeyen ya da rap sevmeyen biri için albümün yarısı gider nerdeyse.
betül demir ile çok parça var. bence iyi oturmuş ama onu da sevmeyen insanlar için yine albümün yarısı gider. betül ve ege'yi aynı anda sevmeyen birisi albümü kesinlikle dinleyemez.
isteğim popüler olmaktan çok eski kalite şarkılarını yapmaya devam etsin, biz zaten onun performans gecelerine geliyoruz. bu yaptığı yeni müzikle tvde dinlenir belki ama çabuk unutulur şarkıları ve dolayısıyla kendisi. dj onur erginliğe özenmiş kendisi. kalite kaybetmiş. her şarkısının başında dj hüseyinnn karadayııı şeklinde sample kullanırsa yakında fark kalmıcak aralarında!
birkaç güzel esere imza atmışlığı vardır. ancak güzel ülkemde kendisine, koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi muamelesi yapılmaktadır.
televizyonda iki klip izledikten sonra turkiye' nin en iyi dj ilan edilmiştir elektronik muzikle derinlemesine ilgilenmeyenler tarafından, kesinlikle ve kesinlikle turkiye' nin en iyi disc jokeyide değildir.çok büyük işlerde yapmamaktadır. çok büyük işler yapıyo gibi düşünülmesinin sebebi bi boktan haberi olmayan adamların huseyin karadayı' dan başka dj bilmemesinden kaynaklanmaktadır ayrıca neden turkiye'de iyi sanılmaktadır çünkü turkiye' deki eğlence sistemi avrupadan 50 yıl geridedir.
dj lerden genel olarak hoşlanmayan birisiyim ve neden hoşlanmadığımı bu gece katıldığı canlı yayında anlamamı bir kez daha sağlayan kişidir.
'hollanda'da avrupa'da dj ler sahnenin ortasında olur, kraldırlar orada burada öyle değil.' gibi bir cümle sarfetti. bu canlı yayında 2 adet şarkısını dinledim. ünlü şarkıları tekrar birisine okutmuş, üstüne ovici ovici cua cua diye efektler koyup bolcana dup cıs dup cıs eklemiş.
bence bu kadar kalitesiz bir şeyle canlı yayına çıkarılıp, o canlı yayında şişirildikçe şişirilmesi onun için oldukça yeterli olmalı. ama burası öyle bir ülke ki, bir yıl sonra bu kişi türkiye'nin en iyi müzisyeni olarak ilan edilir. hiç şaşırmam. notaymış makammış ne uğraşıyorsunuz müzisyenler, iş burada. yap iki dup cıs, ovici bitsin gitsin.
sitesinde eskiden oyunculuk yaptığı bilgisini de alıyoruz.dizi ve filmlerde de oynamış ama djliğe tam geçiş yapmış bence turkiyedeki en iyi dj. funky c ile de kanka. nitekim suarede ikisinin performansı çok iyiydi. miracles ve rasputin flash coşturuyor ama house tarzı insanı büyüleyen, alıp götüren muhteşem şarkıları var, başta " take me away " olmak üzere. ege çubukçu, aslı güngör, melis sökmen çalıştığı şarkıcılardan birkaçı. yeni albümünü bekliyoruz, yaza damgasını vurucak sanırım.
bence avantajı piyasayı ve neye talep olduğunu çok iyi bilmesinden kaynaklanıyor. bu avantaj yeteneğiyle birleşince onu istanbul gece aleminin en kral dji yapıyor.

sapphire'de canlı performansına gittim. muhteşem bir şov oldu gelişinde. bu yazın en yeni mixlerini tanıttı bizlere.

--spoiler--
fakat ben hepsini açığa vurmaktansa ıssız adam'dan çok güzel bir mix olduğunu söyleyerek yeni albümünün ne kadar güzel olacağının tüyosunu sizlere vereyim.
--spoiler--

o gece betül demir de sahne aldı. gösterişliydi gerçekten, iyi bir performans oldu.
suare de show yapmış insanı kendinden geçiren en dans etme potansiyeli olmayan insanı bile yerinde durdurmayan kişilk.
işinin piri olmuş dj'dir.
güncel Önemli Başlıklar