1. 1.
  bir zamanlar disko ortamlarindan kopmamiza neden olan firlama genclik slogani.calinan sarkilarin yavas oldugu,daha bi hiz daha bi hareket arzusu icinde yanip tutusuldugunun belirtilmesidir.hep daha fazlasini isteyen insan modelinin haykirisidir.
  ... looser
 2. 2.
  kop kop kop diye bisey de vardi bunun gibi, allahtan geçti o dönem.
  ... chosen
 3. 3.
  ismail yk nın kurmuş olma ihtimali yüksek olan cümle.
  -1 ... witch
 4. 4.
  bir krober feveranı.300-500 300-500,koş koş koş-gel gel gel,yandan yandan falan da vardı böyle.
  1 ... veritaserum
 5. 5.
  bir arkadaşın doğum günü partisi için gittiğim bir barda tanıştım bu tabirle. bar dediysek, parti dediysek de yanlış anlaşılmaya. bar dediğin virane bir yer, biz de zaten yeni yeni tanışıyoruz böyle şeylerle, acemiyiz yani.

  vakit gece yarısını geçiyor, alkol seviyesi tavan yapmış vaziyette, pistte coşmaya başlıyor yavaş yavaş gençler. pistin de adı pist sadece, göt kadar bir yer, beş kişilik halay çekmeye kalksan çekemezsin. o da ne, bir an bütün millet dj ye doğru dönüyor. daha doğrusu adı dj, yaptığı iş cdliklerden cd beğenip vcdde oynatmak, olayı bu. eller havaya kalkıyor bu arada, ampül takar vaziyette çevirip duruyorlar ve ağızlardan o üç kelimelik cümle dökülüyor, sanki sözleşilmişcesine; dj kopar bizi, dj kopar bizi...

  bu cümleden öncesi ve sonrası arasındaki tek fark da müziğin hareketlenmesiymiş, bunu da gördük, bunu da işittik. bir yandan bangır bangır müzik verilen, bir yandan alkol dayanan arkadaşlar da tersten bir evrim geçirip kaybediyorlar kendilerini, ellerinde muz yerine artık ısınmaya başlamış içkileri. sonumuz hayır ola.
  2 ... don kişot
 6. 6.
  (bkz: alkolun bunyeye etkileri)
  ... everyman
 7. 7.
  varoş clubberı narasıdır, bunlar yüzünden evlere tıkıldık kaldık ama ev daha iyi...
  ... komikhobbit