bugün

kızlarımızda son dönemde baş gösteren modadır kendisi. işlem öndeki o iki süt dişinden birine yapılıyor. dişin üstü biraz oyuluyor, sonra da o pırlantamsı şey dişe yerleştiriliyor. peki noluyormuş diyceksiniz öyle yapınca.. kanımca çizgi filmlerde gülümseyince çınnn sesi eşliğinde parlayan dişlere özenme durumu söz konusu.
param var nereye harcasam diyenlerin yaptığı görmemişlik örneği.
yamyamların kulaklarına, öldürdüklerinin dişlerini küpe olarak asmalarının teknolojiye ve estetiğe yer vermiş halidir.
her dise pirlanta taktirarak devam edecek, sonucta pirlanta gibi insan deyimiyle örtüştürülebilecek insan davranıştır.
nereye napacaklarını şaşıran hedelerin son buluşlarıdır
-şşş dişinde bişi var
-ehihi pirlanta o
-ya sabir...
etrafa daha pırıltılı gülücük saçmak için dişe pırlantamsı taş taktırma eylemidir. kızımız artık daha etkili gülücüklere sahiptir. fakat büyük hevesle taktırılan o pırlantanın sabah uyandığında dişinde olmadığını*farketmesi çok üzücü hadisedir.*
parayı tuvalet kağıdı diye kullanmaya benzer. bu kişi yolda yürürken eğer gülerse * ,üstüne 32 insan çullanıp o pırlantayı kapmaya çalışır. (bkz: bizi bu duruma düşüren siyasiler utansın)
(bkz: oha yani)
(bkz: hayvansın sen)
çok daha öncelerden özellikle doğu anadolu bölgesinde kullanılan bir tür süs.
halhal,dövme bunlardan biridir...
(bkz: mahkumların makatta cep telefonu saklaması)*
(bkz: makat)
(bkz: tek dişimi kendim kırdım)
(#466966)
hem dişe hem keseye zararı olan bir eylem.
bu nedenle uygulayanların akıllarından zoru olduğunu düşündürüyor bana.
dişlere diş macunu kullanmadan parlaklık veren eylem.. * *
(bkz: keşiş yağı bol bulduğunda kıçına süremiş)
dikkat saçmalayabilir yazılı t-shirt giymesi tavsiye olunan hatunların bir uygulaması.
vaktiyle akşam haberlerinde boy göstermiş saçmalık.

öyle dalmışız havadan sudan anlatıyoruz yemek sonrası abimle, evin bi köşesinde. abim yeni evlenmiş ve yeni evinde ilk yemeğimiz.. arkadaki televizyondan ilginç bi haber; dişe pırlanta takmak nedir, nasıl yapılır soruyor, anlatıyor birileri de. televizyon dolaylarından bi ses:

-ferruh! ben de pırlanta taktırcam (taktıracağım). dedi yenge kelimesini sevmediğimden abimin eşi olarak adlandıracağım insan.

bi on saniye sessizlik oldu, şahsen ben abimin durumu sikleyeceğine bile ihtimal vermemişken yükseldi bi ses hemen yanıbaşımdan..

olur, peki önce dişini kırayım da sonrasında mı taktırırsın pırlantayı yoksa sen taktırdıktan sonra mı kırayım?

kadına şiddet falan kekoluk, abim de az keko degil vesselam ama ne var ki pırlanta takılmış bir dişi kırdığını görsem daha az acırdım eşine bu kelamından sonra.
bu ne saçmalık, işiniz mi yok allah aşkına kuzum?
Yok hıamımaaaaaa.
kaldı mı hala onlardan?
neresine sokacağını şaşıracak kadar para kazanıyor olduğunu gösterir.
Kırık diş için yapılmayacak süs.
4 bin liraya implant yaptırdım o da benim için pırlanta gibi.
Her gördüğümde içimden "sen gülünce kış - lodos gelir gülme pembe" diyorum. Pırlanta veya ucuz taş ne olursa olsun ocağınıza ateş düşsün gedik geme kalın ama yaptırmayın.