bugün

aşmış insandır. var mıdır bilemiyorum tabii. tanışmak henüz kısmet olmadı...

zaten 4-5 günde bir dişlerimi fırçalayan bir birey olarak neredeyse her fırçalamada kan görüyorum. kan görünce de "aa kan, yoksa bir şeyler ters mi gidiyor?" şeklinde tepki verdiğim hiç olmadı

aksine "ulan ne fırçalamışım, dişler ağlamış bee hahay:)" diyorum. insanların derdi ne anlamadım yahu, diş eti kanaması yüzünden dişçiye mi gidilirmiş...
belki de dişçiyle aralarında bi şey vardır.
ağız sağlığına önem veren insandır.
daha önce bir diş eti hastalığı geçirmiş olan ve bu kez erkenden önlemini almak isteyen bilinçli insandır. tabi tek seferde kanadı diye gidecek değil. her fırçalamada kanıyorsa diş etleri problem var demektir. eğer problem olmasa zaten böyle bir sağlık sorunu olmazdı.
diş eti hastalıklarının belirtilerinden birinin de kanama olduğunu ve bunun önemsenmesi gerektiğini bilen insandır. ayrıca tüm bunların farkında olan bu insan dişçiye değil diş hekimine gider. *
sünepe, mıymıntı, sıkıcı, yaş odunla dövülesi, damat terliğinin altıyla ağzına ağzına vurulası tipdir.
(bkz: dişçi)

bu memlekette göte göt dendiği gibi diş hekimine de dişçi denir amına koyim.

pimpirikli insandır. benim kendimi bildim bileli kanıyo bi sikim olduğu yok...
(bkz: hastalık hastası)
düz adam'dır.
ilk önce diş fırçasını doğru kullandığından emin olması gereken insandır.
tartardan haberi olmayan insandır. diş taşlarının temizliğinin ardından antitartar diş macunu alarak bir süre götürür işi.sonraki kanamaları kaale bile almaz.
(bkz: reklamlar)

aslında yapılması gerektir; fakat burası türkiyedir gençler, biraz gerçekçi olunmalı...
güncel Önemli Başlıklar