bugün

aprenax adlı ağrı kesici 5 dakikada komple ağrıyı götürmektedir.
malum dişin dibine iğne saplayıp, kanatmak. * *
pamuk üzerine dökülmüş rakıyı ağrıyan dişin üzerine koymak. mürteciler yapmasın yoksa dinlerinden çıkarlar başımıza bela olurlar hamdolsun ki yapmıyorlar. evet yapmazlar demi.
işaret parmağı ile baş parmağın arasına buz koymak * *
çok sağlam bir öpüşme bütün problemleri çözer.**
bir pamuğa rakı dökerek ağrıyan dişin üzerinde bekletmek. faydalı olduğunu söylerler, deneyimim yok.
Göze Batan Çivi Çekici Yer atasözü dikkate alınarak en yakın kesici delici veya ezici alete başvurulabilir.
ağrıyan dişe işemek.
(bkz: yuksek dozda anathema)
majezik isimli ağrı kesiciyi içmek, ertesi gün doktora gitmek...

alternatifler :

+ soğuk su ile diş ağrısını sindirmeye çalışmak

+ dişlerini sıkmak (çivi çiviyi söker)

+ rakı ile gargara yapmak

+ çeneyi yumruklamak

+ pense ile acilen dişi çekmek
acil bir diş doktoru bulmak hiç bir çare o ağrıyı dindirmez çünkü.
elleri ıslatıp en yakın prize müracaat etmek
(bkz: başlığın üstünüze kalması)
diş doktoruna gidilebilir. gerçi biraz geç kalınmış ama yine de en sağlıklısı budur. eğer doktora gidecek durumunuz yoksa o an, dişinol falan da iyi gelir dişe. o da yoksa tabii ki klasik yöntem rakı işin içine girer. ağrıyan diş azı dişi değilse ve köksüz ise ip yardımı ile çekmek de ağrıyı dindirecektir.
genelde yapılabilecek pek bir şey yoktur. diş ağrısını dindirebilecek bir ilaçla tanışmadım daha. yapılabilecek en iyi şey diş doktoruna gitmek. evet işkencedir o iğrenç sesli makina falan ama o 1 saatlik acı günler boyu süren, geceleri uyutmayan o ağrıya değer. bundan mütevellit ben de yarın gideceğim el mecbur. *
diş hekimi olan yazarlardan gerçekçi önerilerin gelmesi gereken önemli bir konudur, tıbbi ve bilimsel olmasa da never neverland kişisi acil durumda olan yazarlara ancak aşağıdaki önerileri sunabilmektedir:

dişteki apsenin kafayı duvarlara vurduracak bir ağrı yaptığı zamanlarda denenmiş ve başarılı olduğu görülmüş metod olarak, etken maddesi naproksen sodyum olan bir ağrı kesicinin yüksek dozda olan modelinden 2 adedi yutulur, bir şişe 35cl.lik rakı sek olarak kafaya dikilir, yaklaşık 20 dakika sonra ağrı hafifler gibi olduğu an hemen yatılır ve ağrı yeniden gelmeden uyumaya çalışılır, eğer uyumak mümkün olursa yaklaşık 12 saat kadar diş ağrısı unutulmuş olur. işe yarayan bir yöntem olmasına karşın her bünyenin kaldırabileceği yöntem değildir, bünyesi sağlam olanların demesi gerekir.

ilave bir yöntem de ağrıyan dişin diş etine anestol sürmektir, en fazla 1-2 dakika içinde ağrı geçici bir süre hissedilmez, fakat anestol haricen kullanılması gereken bir merhem olduğundan ağrı dayanılmaz bir seviyeye ulaşmadıkça denenmemesi gerekir.
diş çürüğü açıktaysa dişinol anında ağrıyı keser.çürük olmayan diş ağrıyorsa yada çürüğe ulaşılamıyorsa içilecek tek ağrı kesici 550 mg apranax.başka yolu yok.tabii doktora gidene kadar.ben bu yüzden m ali kılıçbayın siyasi düşünceler tarihi dersini tekrarladım.meret gece ağrır.doktor falan bulamazsın.bu yaşanmış bir hayat dersidir.
diş ağrısı bilindiği üzere normal vakitte bulmaz sizi. birşeylerle ilgileniyorken aklınıza bile gelmez. lakin tam yatmak üzeresinizdir ki bir sızı. askerdeyken tabip doktorun telefonla ağrıyan dişine diş macunu koy demesiyle diş ağrısının kesildiğine bizzat şahit oldum. Sebebi ise diş macununun içindeki florürmüş.
bir arkadaşımızdan şiddetli bir şekilde dişimize yumruk atmasını isteyebiliriz. böylece güzel bir diş ağrımız olur.

(bkz: basligi gotunden anlamak)

edit: ulan bu baslik dis agrisi icin yapilacaklar miydi oyle bir şeydi, değiştirmişler.
ağrıyı ağrı kesiciyle atlatmaya çalışın. alkol diş köklerini öldürerek dişi tamamen kaybetmenize neden olabilir. en yakın zamanda da dişçiye gidin.
Çürük, dolgunun düşmesi, 20 lik vb nedenlerle dişi ağrıyan kişinin acısını dindirecek önerilerdir.

kafa göz kırılır diş ağrısı unutulur misal.
(bkz: kulüp rakı)

ilk başta pamuğa dökülmek sureti ile ağrı yapan diş üzerine tatbik edilir, sonra kesmez, çay bardağının yarısı rakı ile doldurulur ve ağız çalkalanır. yine yetmez, kaldı ki kör olasıca şeytan girer kana, hemen bulunur buluşturulur bir çilingir sofrası hazır edilir, bir yandan da türk sanat müziği çalar ağır ağır, beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın der, evin içine hakim olan ses, diş ağrısı geçer mi, heyhat geçmez ama, şişenin dibinden görülen dünyada hayat başkadır.
(bkz: yaşam kaynağı olarak apranax)
intihar.
dişçiye gitmek.
çok fazla olmayan önerilerdir. çektirin.