bugün

menzil şeyhi'dir...

evet, menzil şeyhi muhammed raşit erol 90'lı yıllarda dizlerinden rahatsızmış, doktorlar kaplıca tedavisinin iyi geleceğini söylemişler.
tabi şeyh bu, kaplıcaya gitmek yerine kaplıcayı komple satın almışlar afyon'da...

sonra afyon'da satın aldıkları kaplıcaya müritleri de gelmeye başlamış.
böylece kaplıcayı satın aldıkları parayı kısa süre içerisinde çıkarmışlar.

işte menzil holding'in çalışma prensibi.

ne olursa olsun bir ticari işletme açıyorsun, müşteri sıkıntısı hiç çekmiyorsun, sonra gelsin paralar...

kaynak: saygı öztürk'ün yeni çıkan "menzil" isimli kitabı.
görsel

bu kaplıca olayını aktaran da raşit erol'un oğlu feyzeddin erol.

feyzeddin erol kim?
eskişehir, sivrihisar ilçesindeki bilvanis çiftliği'nin (buhara köyü) sahibi.
yani menzil tarikatı'nın buhara kolu'nun başındaki adam.
(bkz: menzilcilerin bilvanis çiftliği ve buhara köyü)
Arap yağı bol bulunca götüne sürermiş sözünü akıllara getirmiştir.
Ulan ben sözde beş yıldır para biriktiricem de şu içinde müzik dinlenebilen duşakabinlerden alıcam, Millet kaplıca almış.
--spoiler--
devletimiz, dizlerinden problemi olan ve ileri derecede astım hastası olan bu şeyhi eziyet çeksin, ölsün diye bilerek denizin kenarında bulunan gelibolu cezaevinde 2.5 sene hiçbir suçu olmadığı halde yatırmıştır.
--spoiler--

(bkz: #42401880) arkadaşım neden yalan söylüyorsun.
adam gelibolu cezaevinde falan yatmadı, gökçeada'da zorunlu ikamete tabi tutuldu.

adamın kendi oğlu verdiği röportajda söylüyor bunları. cezaevine atıldığını nereden uyduruyorsun?
görsel

yalan yanlış şey yazıp türkiye cumhuriyeti devletine iftira atıyorsun resmen. demek ki adamın öz oğlundan daha iyi biliyorsun şeyhin hayatını.
dini kullanarak bu işi menfaate dökmek dinin yapıına aykırı.

fakat bir yerde bu adamlarada kızmıyorum.

çünkü insanoğlu açgözlünün de açgözlüsüdür. para kazanabileceğini bildiği her türlü şeyi yapmaya hazırdır.

o yüzden bu olayı sadece cemaatlerle sınırlandırmamak gerek.

insan zihniyeti ve açgözlülüğü ile alakalı bir durum.

felsefemi de yaptığıma göre gidebilirim
Kör cahillerin olduğu bir ortamda isen şeyhlerin bile doktora gittiğini görüp hala şeyhlerden medet umuyorsan ve paranı saçma sapan parapsikolojik olaylara veriyorsan Şeyh kaplıcada alır gökdelende. (Bagnaz olmayın)
şeyh nedir abicim, kafayı mı yediniz yaaaa. ulan allah şeyh'e verdiği akıldan sana da vermiş kullansana azıcık. ne diye seninle aynı seviyede olan birinden medet umarsın anlamam. peygamber göndermiş aç hayatını oku, kitap göndermiş aç oku, hadisler yazılmış sahih olanları aç oku. şeyh nedir lan.

bu şeyh'leri yerlere göklere sığdıramayanlara soruyorum. bu şeyh dedikleriniz islama ne katmışlar, bilime ne katmışlar, sosyolojiye, felsefeye ne katmışlar. geçmişte yaşamış islam alimlerini okuma yazması olan herkes az çok bilir. günümüz şeyh'lerinin ne yaptıklarını ben bilmiyorum bilen anlatsın.

not: baştan söyleyeyim sonradan ananıza bacınıza sövdürmeyin beni. yok efendim içkiyi, kumarı bıraktırıyor, yok efendim yardımlar yapıyor, vay efendim islamı anlatıyor diye gazel okumayın, kırarım kalbinizi.
Geleceğin müstakbel darbecileri ver coşkuyu ver Allah belanızı verecek merak etmeyin.