bugün

komedi dizilerinin toplumun her kesiminden insanı kucaklaması görevinin "laz" insanlara yansıması şeklidir. pek az dizide rastlanılır bu duruma çünkü; benim cahil vatandaşım her karadenizli'yi laz zanneder.

ha örnegi yok mudur? vardır tabiki;

benim annem bir melek dizisindeki hopa'lı karakteri buna temsili bir örnek olabilir.

ama çocuklar duymasın'daki fıs fıs ismail'in lazlıkla uzaktan yakından alakası yoktur. standart bir karadenizli karakterdir.

gülbeyaz dışındaki yeni nesil saçma sapan karadeniz şivelerinin kullanıdığı dizilerdeki karakterleri toplasan bir laz çıkmaz. kendi toplumumuza o kadar uzak kalmışız ki "laz nedir?", "ne degildir?" haberimiz bile yok.
halkin daha dogrusu reytingin en azindan bir kismini cukkalamak amaciyla dizilere laz karakter entegre edilmesi zorunlulugudur. hatta direk basrolunde laz karakter olanlari da vardir.

(bkz: gulbeyaz) *
(bkz: diziler 12 den sonra çekilsin kampanyası)
(bkz: fıkradan hisse)
(bkz: benim annem bir melek)
amerikan filmlerinde, iyi huylu, naif bir zenci karakter bulunmasi ile esdegerdir ..simdi bazi lapinler; aaa bu robterk hiyari, 'lazlar turkiye'nin zencileridir.' dedi diye bir sonuc cikartmasinlar ..iki etnik kesimde renkli insanlardan olusuyor o bakimdan filmlerde ve dizilerde kendilerine yer buluyorlar.
güncel Önemli Başlıklar