1. 1.
  duyulduğunda şaşırılan, nasıl bir anlayış mekanizmasında yaşadığımızı sorgulatan durum.

  "Mükemmel Çift" dizisinde gay bir karakteri oynadığım için 1,5 yıldır TRT Çocukda sunduğum programdan çıkarıldım. tuğrul tülek
  http://twitter.com/tugrultulek
  7 -1 ... melankolik sizofren
 2. 2.
  trt'nin ele geçtiği zihniyetin eseridir.

  bunlar lafa gelince ''demokrasi'', ''insan hakları'' diye atıp tutarlar da gayliğin bir tercih olduğunu bilmezler. üstelik bir dizi karakteri olduğunu bile gözden kaçırırlar.
  10 -2 ... system error
 3. 3.
  çoluğuna çocuğuna, iyinin yanında kötüyü de gösteren anne babaların karşılaşmayacağı olumsuzluktur. kaldı ki çocuğa bu tü kaka bakma, konuşma, sorma dersen, o da gider kendisi öğrenmeye kalkar iler de, ama bakarak, ama sorarak, ama deneyerek. ve sonuç şu olur; o tü kakacı anne babası gibi yobaz olur. o da ayıplar daha da kötüsü yasakların cazibesine kapılır belki de, bir gay barda görürsün ya da bi tuvalette ölüsünü bulursun. emin ol daha iyi olur! **
  1 ... sikvaruli
 4. 4.
  çocuk; rolle gerçeği ayıramıyorsa, spiderman da izletilmemelidir, atlar camdan ağlarlarımla uçarım ben. diye veyahut pikaçuu diye atlar camdan aman dikkat.
  5 -5 ... sikvaruli
 5. 5.
  (bkz: üniversite mezunu çocuklar)
  çocukların zekası öğrenerek geliştiği için 6 yaşında 42 yaşındaki birisiyle aynı mantığa sahip olmamaları yüzünden sabah program sunucusu çok sevgili abisini akşam kız hareketleriyle görüp onu taklit edebilitesi yüksek olduğu için trt den kovulma durumudur.
  ben hak verdim. kusura bakma..
  5 -3 ... ruyaqibi
 6. 6.
  bu bakış açısına göre tiyatral bir gösteride eşcinseli oynayan dostta tukakadır. bu da sanat eserindeki sansürcü, yasakçı zihniyetin dışa vurumu oluyor adeta. zamanında buna benzer muamele pınar altuğ'a da yapılmıştı. ev hanımını oynuyordu dizide. özel yaşantısı gündemde olunca kötü örnek teşkil ediyormuş diye düşünülmüştü. nü resimleride örtüyoruz zaman zaman. pek farkı yok bu yasakçılığı aşikar mantelitesizliğin, ufuksuzluğun.
  çoluk çocuğun zihinleri bu dar ve muhafazakar bakış açısıyla kirleniyor kanımca. geçenlerde bir yetkili de eşcinsellik hastalık demişti. * ben de kendimce cevap vermiştim: asıl hastalık muhafazakarlık diye.
  edit: çocukların gay rolünü izleyip kirleneceğini varsayacağımıza varı yoğu şiddet olan programların fazlalığını sorgulayabiliriz mesela. psikolojik açıdan oturup kurtlar vadisi izleyince bir şey olmuyor nedense. ve konu zaten bundan öte, bakış açısı sığlığıyla alakalı. ancak işine son verilebilir zaten.
  4 ... bachelorette
 7. 7.
  twitter.com/trt... ''dizinin senaristini yakalarsak falakaya yatıracağız...''
  1 -1 ... saggosteripsolturnikeatanadam
 8. 8.
  nasıl bi ülkede yaşadığımızı bize göstermiş durum. hayır bu insanlara yani dincilere laf söylediğimiz zaman, 'yaa düşüncemize saygı göstermiyorsunuz, düşünce özgürlüğü istiyoruz' diye ağlıyorlar. eğer düşüncelerinize saygı gösterilmesini istiyorsanız, önce başkalarınınkilere saygı göstereceksiniz. *
  3 -3 ... u fucking disappoint me
 9. 9.
  (bkz: tek kullanımlık)
  1 -1 ... mhmt07
 10. 10.
  trtnin geri zihniyetinin getirdiği son nokta. herkesin kendi istedikleri gibi oynasın, hareket etsinler istiyor. bu kadar saçmalık olmaz. pes.
  3 -2 ... karanlikta gozluk takan manyak