1. 1.
    türk televizyonlarında sık gördüğümüz olaydır. bu yıl sayısı artmıştır. yönetmenlerin hayal gücünü çalıştıramadıklarını kopyala yapıştır yaptıklarının göstergesidir.
    (bkz: huzur sokağı)
    (bkz: esir şehrin insanları)
    ve aklıma gelmeyen birçok dizi daha...
    edit: yazar burada ülkede doğru düzgün yönetmen olmadığını vurgulamaya çalışıyor.
    2 -1 ... benimmoralisiffir
  2. 2.
    (bkz: 40 yıl düşünsek aklımıza gelmezdi)
    1 -1 ... mrtnyc
  3. 3.
    dizi senaryolarını yönetmenlerin yazdığını zanneden yazar beyanı.
    ... theodorebundy
  4. 4.
    televizyon izlemekten kitap okumaya vakit bulamayan türk milletinin, edebi eserleri tanıması açısından güzel bir dayatma.
    bana sorsan okuyor musun diye; okumuyorum. dizisini de izlemiyorum. bir boktan haberim yok yani.
    ... dalavera
  5. 5.
    senaristlerin hayalgüçlerinin artık üretir durumda olmamasına paraleldir bu durum. son yıllarda dizi sektörünün adamakıllı kaliteli işler çıkaramamasının telafisi olarak yaprak dökümü ile başlayan bir süreçtir bu. nitekim yaprak dökümü ile başlamış, son kertede iffet gibi bir sinema filminin diziye göre kurgulanmasıyla iyice ticarete yüz tutmuştur.
    ... adamolacakyazar
  6. 6.
    ülkenin televizyonlarının halinden memnun birçok insan için pek değişik olmayan durum.
    senaryoyu çeken bütün kurguya uygulamaya karar veren yönetmen olunca genel ifade kullanılmıştır. adı üstünde yö-net-men !
    memnun olanlara lafımız yok.herkesin fikrine saygımız var fakat bu üzücü bir durum insanlar kitapları dizilerden öğreniyor. ana fikre değilde kelime hatasına takılan insanlarımız da bu gruba giriyor.
    siz izleyedurun.
    ... benimmoralisiffir
  7. 7.
    çok zekisin kamil.

gün gibi ortada olan durum da bilindik bir şey çok matah değil.
    -1 ... yalniz erkek veteriner hekim
  8. 8.
    bir yabancı filmi türk dizisi yapmak değildir.
    (bkz: suskunlar)
    ... daktilo
  9. 9.
    çalıntı ya da alıntı olmasında bir şey yok da,rating zımbırtısından sebep, esere bağlılıktan çıkıp saçma sapan yerlere götürmeseler olayı, hobi olarak yine yapsınlar biz yine izlemeyiz ama nerde...
    1 ... unknown artist in menajeri
  10. 10.
    Hayal dünyası geniş ve yaratıcı insanların eskiye göre az olduğunu gösteren şeylerden birisidir.
    ... forthem12