bugün

Bi sonraki sahneyi tahmin edebilme yeteneğimiz geliştiğindendir.
Bu da senaristlerimizin sürekli kendini tekrar eden muhteşem (!)hayal güçlerinden kaynaklıyor olabilir.
izlemeyerek tepki gösterebilirsiniz. Sanki zorla izliyorsunuz amk. Evet.
nerede o deli yürekler, aynalı tahirler, 7 numaralar...
Aşkı memnu, asmalı Konak, Yalan Dünya, Avrupa yakası ve baba ocağı en favori dizilerimdi. Artık çok saçmalamaya başladılar.
artık mı? 15-20 yıldır can çekişiyor nefes nefese dizi sektörümüz
Ayak numaranızın büyüdüğünü gösterir.
ısmarlama Senaryolar yapmacık ve Gerçek hayattan çok uzak. Hayal ve kurgu, yaşanmışlıkların önüne geçemez. Bıkkınlık veriyor bayıyor çünkü özenti diz boyu. Varlık içinde yüzen oyuncularla ancak bu kadar olur bu iş.
Bu yüzden anime dizi-film izlemek mantıklıdır. En azından haftada bir anime bitirip, diğerine geçebilirsiniz.
Zaten özellikle türk dizileri felaket, millet aylardır çukur sena'yı sikecekler mi diye bekliyor. Akıl kârı değil.
Seneler öncesinden hissedilen iç Hali.
Size günaydın. Yeni mi anladınız cidden?

5 senedir değil dizi, televizyon izlemiyorum zaten. 3-5 amerikan dizisiyle idare ediyoruz. Adamlar emek veriyor en azından. Dizilerinin bir bölümü bir sinema filmi gibi.

Siz hala çukur bilmem ne, kafa siken şeyleri izlemeye devam edin ki; tv'ler para kazanmaya devam edip var olsunlar.
Türk dizilerinde maalesef senaristlerin fikir kabızı olmasından mı, izleyici kitlesinin zekâ seviyesi düşüklüğünden midir bilinmez. Son 10 yılda dizilerin hepsi birbirinin baştan sona kopyası gibi. Hepsi yaz dizisi ayarında, ya zengin kız fakir oğlan, ya aşiret ağa maraba, ya entrikalı kadın dizisi, ya çukur tarzı apır sapır saçmalıklar. Şimdiki dizileri izleyeceğinize gidin eskiden izlediğimiz güzel dizileri internetten izleyin daha harika...
Ayrıca Türk dizi tarihi ezel dizisiyle jübilesini yaptı. O tarihten beri bir dizi için tv karşısına geçmedim
genel olarak toplumu iyice ahlaksızlaştırıp, her türlü yasak ilişkiyi meşrulaştırmaya başladığı için doğru önermedir. hem ben 20-30 yaş arası gençlerin çok tv izlediğini pek düşünmüyorum.
türkiye için bunu söyleyebiliriz ama yabancı diziler hâlâ çok iyi durumda özellikle güzel bilim kurgu dizileri yapiyorlar, senaryoları iyi ve senartist iyi, türk dizileri gibi süreyi 1.5 saat yapıp zamanın çoğunu tekrarlanan cümleler ve bitmeyen bakışmalar ile yapmıyorlar. zengin kız fakir oğlan dizileri bitti şimdi zengin,kaslı, aşık, sadık ceo erkekleri çıktı.
yaşamadığımız bir hayatı ekran karşısında görmek te istemiyorum ben, diziler de ya mafya savaşları yada zengin ailelerin kadın savaşı var bu yüzden umarım dizi sektörü büyük kriz yaşar. toplum olarak yediğimiz yemeğin, yol parasının yapıp bazen öğle yemeği yemeyip bazen yol parası vermemek için eve yürüyerek giden insanların olduğu yerde bunlara değinmeyip yalancı bir şatafat yaratırsanız bitmenizi yürekten dilerim tabii ki.
Kısır bir döngünün içinde kıvranan sektördür.
Hatta birkaç istisna dışında TV artık insanlara bir şey vermemektedir.

Yazık...
Vatanım sensinden sonra durmuş gibi, dizi sektörü evet.
Gerçekten hala tv başında ve reklam bombardımanı altında dizi izleyen kaldı mı ki.

internetin yaygınlaşması ile bırak diziyi yakında tv diye bir şey kalmayacağı kanaatindeyim.

Fena da olmaz, en azından ilgin olmasa bile bilimsel bazı videolara resmi ilginç geldiği için tıklayıp bişeyler öğrenme olasılığı bile var.
" dört tane artizle evir çevir dizi yap. konu ya aşk ya da mafya. usandırdınız be ! " dedirtti.
azalarak bitecekler, bekleyin az kaldı. hepsi çöküşte.
Vatanım Sensin'den sonra dizi izlemedim. Kalite yerle bir. sürekli aynı konular aynı saçmalıklar. insanları aptal yerine koyan yüzlerce dizi. izlemek vakit kaybı.
Evet evet bitti bitti, o yüzden dünyada dizi ihracında ikinci ülkeyiz, kimse size zorla o dizleri seyrettirmiyor, istemeyen seyretmez. Ancak, o dizilerden geçimini sağlayan bir o kadar vatandaşımız olduğunu unutmayın.
sürekli aynı konular, aynı oyuncular, uzun dizi süreleri gerçekten artık sıkıyor. vakit buldukça avlu izlemeye çalışıyorum bence tek izlenebilir dizi şu anda o. ama onda bile gereksiz bakışmalar, müziklerle süre doldurma olayı bayıyor.