bugün

Valla Ramazanlık geçti oruçlar tutuldu. Artık dönerlere, tantunilere yumulma, gömme mevsimi. Hiç diyet neyin yapamam. Nirde lan bu yemeksepeti uygulaması.
arkadaşlar fazla yemek varsa bana gönderin bende kilo almak istiyorum.
Kapattılar spor salonlarını. Geçen sene 85 kiloyduk olduk 110 kilo. Deve gibi boy var da ordan kurtarıyoruz.

Arkadaş bir tane gömlek olmuyor. Spor giymeye de gelmiyor artık bu sıcakta gömlek içine tişört giyersem deli derler. Ondan sonra trendyol nasıl kârını katladı, cirosunu 5 katına çıkardı. Ne yapalım evde mi tepinelim spor yapacağız diye.
84 kilodan 76 ya düşmüş bir ablanız olarak motivasyon kaynağına ihtiyacım var. O yüzden düzenli aralıklarla bu başlığı uplayacağım.

Diyette olduğumu hatırlamam gerekiyor... 20 kilogram vermeyi hedefliyorum kaldı 12 kilogram.
Edit: Ödem ve yağ oranım fazla maalesef. Boyum 1 69, teşekkürler.
20 kg ne vermeyi hedefliyorsunuz?
20 kg su?
20 kg yag?
20 kg kas?

zayiflamak dedigin sey tartida daha az gorunmenin otesinde birsey. daha bilgili, daha sistemli yaklasmak lazim.
AMAAN Boşver ya. ne uğraşcan.
pazartesi günü diyete başlama günüdür...
76 derken, boy 170 civarıdır inş. evet.
Diyet yapsam ölürüm herhalde ya.
Ben yiyim siz yapın lütfen.
Şu an bizim klinikte mide küçültme ameliyatından sonra hızlı zayiflamaktan sinirleri zarar görüp yürüyemeyen cok genc bir kadın var. Ilk kez gördüm ve duydum. Diyetle zayıflamak en dogrusu galiba.
üç beş gün aç kalınca yağlarınız gidiyor. bayılma ihtimaline karşı mümkünse yalnız kalmamaya çalışın.
--spoiler--
üç beş gün aç kalınca yağlarınız gidiyor.
--spoiler--

Bok gidiyor.
1 kilo yağ yaklaşık 8000 kkal.
Sıradan bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2500 kkal.
Gun içinde aldığınla verdiğin arasında 500 kkal fark yaratsan ki bu o kadar kolay birşey değil, günde 500 kkal yağdan yakarsın, buda 1 kilo yağ yakman için 16 gün geçmesi demek.
Bu işin ilimi bilimi var.
Öyle aç kaldım, yağ yaktımla olmuyor.
evrensel bir kuraldır: sıçabileceğiniz kadar yiyin, içinizde tutunca kilo alıyorsunuz.
kilo almam gerek ya 3 kilo almak bile zor iş.
Before after fotoğrafları bekliyoruz.
Haftaya kadar biraz boğazımı tutmam ilazım. Boğazımı tutsam da canım antrenman yapmak istemiyor. Yeniden motive olmam gerekiyor.
Hadi göbüşlere veda edin bakim.
Bizde yarın yakın arkadaşımla başlıyoruz. Yani ben gluten az tüketiyorum zaten bırakmayacağım tamamen o yüzden. Sadece proteini arttırıp, kahve ve tatlı şeyleri azaltacağım. Ve yürüyüşü arttıracağız.
Arkadaşım gluteni tamamen bırakıyor çünkü o yiyorhaha.

Destekliyoruz efendim kısaca. Yarın diyetisyene gidip tartılacağım bakalıım durumlar nasıl.. Gerginimjsdj.
90 kilodan 100 kiloya çıktım galiba diyeti yanlış yorumladım.
diyet boş bir beslenme biçimidir arkadaşlar. başarılı olanını görmedi bu gözler. mühim olan beslenme biçimi haline getirmek.
bir de tatlı krizlerini az kalorili meyvelerle vs geçiştirmeye çalışmayın. canınız neyi çekiyorsa kararında yiyin ve pişmanlık duymayın, aman diyeti bozdum bundan sonra ucu kaçtı deyip de salmayın. ege mutfağı (otlu börekler -gözlemeler hariç) en sağlıklı beslenme şeklidir. 27 yıllık egeliyim bir gün bile zeytinyağlı yemekler beni pişman etmedi.
yaşasın ege otları yaşasın zeytinyağlı yemekler ve yaşasın yoğurtlu mezeler.
--spoiler--
diyet boş bir beslenme biçimidir arkadaşlar. başarılı olanını görmedi bu gözler. mühim olan beslenme biçimi haline getirmek.
--spoiler--

Boş bir beslenme biçimi değildir. Sağlıklı bir beslenme biçimidir. Diyet denilince aklınıza anormal tek tip beslenme olayları gelmesin. Kalori hesaplarını asla düşünmeyin bile.

Aksine kan tahlili yaptırıp ona göre yeni ve sağlıklı bir beslenme tarzına geçiş yapmaktır diyet.
Hele şu zamanda, eskisi gibi yaz diyeti, falan diyeti, kalori hesabı, protein ağırlıklı veya sebze ağırlıklı beslenme olayları yapılamaz. Yapılırsa da sürdürülemez.

Kahvaltı saati yaklaşırken; protein, sebze ve tahıldan oluşan dengeli bir kahvaltı yaparak güne başlayalım * günaydın.
Eksi rüyalar umarım 100 gram vermişsindir.
Burda diyet yaza yaza mahvoldun çünkü.
metabolizma hızınız yavaşsa az yemenin yanına harekette eklenmeli yoksa yerinizde sayarsınız.

işyerindeki arkadaşım 100 kiloya yakındı bu öğle yemeğini kesip 2-3 senede 75-80 kilolara kadar indi her öğlen yürüyüşte yapıyor. dün beraber lahmacun yedik o 3 tane yedi ben 4 tane. akşam bişey yemeden yatmıştır kesin. ben ise saat 21:30 da tereyağlı 3 yumurta yedim yarım ekmekle öyle yattım öğlenleri de yemek yiyip oturuyorum. 74 kiloyum. umarım anlatabilmişimdir.

ayda 2-3 sefer kaçamak yapıyoruz öğle yemeği hala yemiyor.
1, 75 insan gerçekten bugün tartıda 200 gram hafiftim ahahajah *

(Ödem attım muhtemelen, gelip bana sallamayın)
aralarında bulunduğum kampanyadır. 4.6 kilo verdim ne kaldı ki şunun şurasında 23 kilo.
güncel Önemli Başlıklar