bugün

Uygun bi dertle sizde fazla külolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz..
gerek yok böyle şeylere.
gündüz yarım kilo tatlı gömdüm.
görsel
Pazartesi esprisi yapmaya gelmiştim.
Zaten diyet ihtiyacım da yok, olan dombililer düşünsün
Pazartesi başlarız ya.
500 gram yağ kaybetmişim, 1700 gram da kas ne yazık ki. Güncel kilom 72,8. Kaldı 9 kilo, ama yağ ağırlıklı olmalı...
bugün domino's mexicano yedim. yapamam ben diyet falan.
Sağlıklı yaşam için muhteşem konu. Teşekkürler
alkol kilo aldirmaz.
Her ne kadar alkol kalorili olsada, alkolin kalorisi yakildigi kadar yakilir, geri kalani vucuttan atilir. yani alkol yaga donusmez.
Insana kilo aldiran alkolin kendi degil, alkolle tuketilen abur cubur ve yagli yiyeceklerdir.
iste bunlar hep bilgi. tesekkure gerek yok.
(bkz: )

görsel
Aslında alkol kilo aldırır ama, ne hikmetse bu zayıflıyor. Demek ki neymiş gençler, daha çok içersek, daha çok kilo veriyoruz.sjsmsksksl.

Şaka lem şaka! Şimdi uygularsiniz falan.

Evet
--spoiler--
ben kilo almaya çalışıyorum.
--spoiler--

Çalışıpta napıyorsun?!? Bi kere dedin mi, abi sen bu işlerde uzmansın, kardeşine Bi yardımcı ol diye? Anca bok gibi zıkkımlan o alkolü.
Sen zayıflamaya ben kilo almaya çalışıyorum. Böyle hayatın mk! Gerçekten adalet falan yok..
elhamdülillah niyetteyiz. sağlıksız şeyleri azaltma niyetinde. uygulama sıfır ama olsun her şeyin başı niyet.
çok zayıflamayın iğrenç oluyorsunuz.
Pazartesi başlarız ya.
--spoiler--
diyet yapma motivasyonu ver allah ım...
--spoiler--

Sen amma şişmanlamışsın ha!

Verdim motivasyonu. Bu kıyağımıda unutma.
300 gram yağ almışım, güncel kilom 75,1.

Mersin e gitmek yaramadı * o tantunilerden sonra acayip iştahım açıldı. Son 11 kilogramı verebilmem lazım, diyet yapma motivasyonu ver Allah ım...
Diyet kadar boş bir şey yoktur bunu boş insanlar yapar boş insan oldukları için bunu sürdüremezler ya da doğru uygulamadıkları için kilo veremezler. En iyisi yediğiniz şeylerden ufak parçalar azaltarak çok yediğiniz zamanlar akşam öğününü atlayarak geçirebilirsiniz. Öğün atlamak çok zararlıdır diye fetva veren diyetisyen olmaktan çıkan obez terapistlerine inanmayın.
herkes uzman, herkes herseyi biliyor.

bir kiside dememis ki, bu is tahteravalli gibidir, bir tarafta aldigin kalori, diger tarafta yaktigin kalori vardir.

istersen makarnani ekmekle ye, ustunede tatlinida gom ama sonra sporla o aldigin kaloriden cok yakarsan, zayiflarsin.

ayni sekilde, istersen tum karbonhidratlardan uzak dur, avuc ici kadar ye, ama tum gun yatakta gevis getirirsen, sismanlarsin.

yani gun icinde ne kadar yaktigini biliyorsan, ona gore kalori-protein-yag-karbonhidrat hesabi yaparak gunluk yemek listesi cikarabilirsin kendine. bu listede yeri gelir, baklava bile olabilir.

ama kalori-protein-yag-karbonhidrat hesabi yapmadan bu ise kalkisirsan, gozu kapali yolda gitmek gibi olur. Belki hedefine ulasip zayiflarsin ama, o zayiflama cok sagliksiz olur. Yani sen terazide -10 kg gorduysen, bu herseyi dogru yaptin demek degildir. Kaybettigin yagda olabilir, suda, en kotusu kasta olabilir.

Yani sonuc olarak azizim, bu is " ekmek yeme, tatli yeme, gunde yarim saat yuru" demekten cok daha ciddi, bilimsel bilgi isteyen bir olay.
gunde kac saat yurudugunun, kac adim attiginin degil, ne kadar kalori yaktiginin,
kac ekmek, kac baklava gomdugunun degil, gunde ne kadar kalori aldiginin hesaplariyla yapilan bir olay.
Öncelikle insanları dinlemek bu noktada saçma. Dinlemeyeceksin. Kendini dinleyeceksin. Çünkü şöyle kimi beslenmeden kısamıyor, sporu seviyor onunla kilo veriyor, kimi sporu, hareketi sevmiyor, beslenmeyi azaltıyor, kimi kısa challenge seviyor daha motive oluyor hızlı kilo verme odaklı oluyor, kimi de daha sakin yavaş yavaş..
Yani sen kendini dinleyip hangisini yapabiliyorsan onu yapmalısın.
Tek önemli şey istikrar ve diyeti bozdum diye tamamen diyeti bitirip saçma sapan her şeyi yememek lazım.
O an Yediğinden de pişmanlık duymamak önemli o noktada. Bir tatlı mı yedin okey yola devam sıkıntı yok. Arada böyle kaçamaklar olmalı zaten.
Kilo ile yıllarca uğraşmış biri olarak motivasyonun en önemli şey olduğunu ve sürecin yıpratıcılığını biliyorum. Kimileri için kolay olsa da bu süreç kimileri için zor oluyor.
Benim için psikolojik bir sınavdı.
Neyse ben hallettim şükür darısı zayıflamak isteyen herkesin başına..
diyet dediğin pazartesi başlar, çarşamba günü falan bir sonraki pazartesiye ertelenir...
görsel
aralarında bulunduğum kampanyadır. 4.6 kilo verdim ne kaldı ki şunun şurasında 23 kilo.
1, 75 insan gerçekten bugün tartıda 200 gram hafiftim ahahajah *

(Ödem attım muhtemelen, gelip bana sallamayın)