bugün

- ay çok kilo aldın yeme daha fazla diyip misafir gelince sofrayı donatan burnuna koklatıp önünden alan anne,
- gecenin bir köründe karnınızdan gelen seslerle başbaşa tv izlerken sucuk reklamlarının çıkması,
- yanınızda iplik gibi gezen arkadaşlarınızla buluştuğunuzda onların profetöröl sizin de 1 top dondurma yemeniz, ve diyetinizi asla çaktırmama gereksinimi
- ve verdiği tüm kiloların iki katını alan insanların bu hikayelerine maruz kalma durumu..

vicdansızlar.*
kebapçıya davet etmektir .
şapır şapır tatlı yemektir .
kilo veremediğini anlatan cümleler kurmak.
(bkz: rejime başlasan iyi olur)
(bkz: bu ara çok mu şiştin ne)
"ben yiyorum yiyorum ama hiç kilo almıyorum" demektir.
karşısında sevdiği şeyleri yemektir ve her fırsatta kilo mu aldın sen iyice şişmişsin diyip moralini bozmaktır..
karşısına geçip çikolatalı pasta yemek. *
diyette olduğunu bile bile 'sen bu aralar kilo mu aldın ne?' diye sormak.
tartının ayarıyla oynamak.
bedava bir gaziantep bileti.
-abi diyet işe yaramış zayıflamışsın.
+gerçekten mi
-evet ama kişilik olarak.
Karşısına geçip arka arkaya bir şeyler yemek ve daha doymadıgını ifade etmektir.
bir sandalyeye oturtulur, elleri arkadann bağlandıktan sonra karşısına geçilip meyve şöleni isimli dondurma yenilir. özellikle yaz aylarında tavsiye ettiğimiz bu işkenceyle bir taşla iki kuş birden burabilirsiniz...
eğer diyetteyse bira da içemiyordur yazık. bu durumda hep beraber bara gidip, siz hayvan gibi içip patlamış mısırları götürürken onun karşınızda oturup diyet kolasını yudumlarkenki surat ifadesine bakarak acaip eğlenebilirsiniz.* diyette olduğuna lanet eder. zaten bu sıcakta bira için nelerini vermez ki. aklından bunlar geçerken bir sigara yakar. siz bir birayı bitirene kadar o sinirden bir paket sigarayı bitirir. bu yaz boyunca böyle gider. yaz sonunda sizin kocaman bir bira göbeğiniz olur. o ise gayet fit fakat ciğerleri mortlamış bir dişican olur. yapmayalım efendim böyle şeyler. ne gerek var diyete falan. önemli olan iç güzelliğidir zaten.
karşısında pasta yemek.

(bkz: based upon a true story)
kolunu kesmek.

(bkz: ömer seyfettin)
devamlı hala diyette misin diye sormaktır.*
karşısına geçip yoğurt yemek. canı çekeceğinden değil, günde yarım kilo yoğurt yemek durumunda kaldığı için midesi bulanacaktır.
+ sence diyet işe yaramış mı biraz?
- yok canım. kusura bakma, ama hala aynısın.
+ peki nasıl zayıflayacağım sence?
- sen zayıflayamazsın bence. üzgünüm.
+ ama sen hep zayıfsın.
- ben hiç kilo almıyorum ki...
doğru olmadığı halde centilmenlik uğruna diyete ihtiyacı olmadığına inandırmak

+* *ayy tatlım inceciksin zaten helak ettin kendini 5 kilo verdin bak hepimiz pizza sölüorz çıkıntılık yapma salata felann...
-ehiehi, veridm di mi kilo... orta boy olsun benim!

+ya kızm şu haline bak nerene diyet yapıosun, 0 bedenden küçüğü yok hahah
-heheh, 0 beden mi dedin? cheesecake aliym ben, frambuazlı, kola da diyet olmasın ohhh..

+ ya tatlım sen kilo mu aldın son zamanlarda? yaz gelio dikkat etmek gerek bu aralar..
- *
ketçaplı makarna yerken kolanın asitinin suratınıza sıcradığından zevk alarak, "nıhıhöö ulan benim durumumda işkence bakma" demek.
charlie's chocolate factory ye götürmek olabilir mesela.
önüne bol tereyağlı iskender koyup mevsim salata yemesini beklemek.
an itibariyle benim anneme yaptığım işkencedir. karşısında pasta börek yiyorum. nihahahhaa.
yemekle alakalı tv programları acın ,hep yemek hakkında konusun ,karşısında abur cubur yiyin iki dakika sonra diyet miyet kalmaz bozar .
diyet yapan bayanın hiç sevmediği iş arkadaşınında diyete başladığını söyemektir.