bugün

Annenin yag seker koymayi unuttugu kek.
Bitter çikolata tabi az miktarda olanı metabolizmayı hızlandırıcı etkisi yanında az miktarlarının kesebilecek olması benim için bir diyet tatlısının bütün özelliklerini karşılar nitelikte. Tabi spor şart kaloriyi azaltmak çare değil.
güllaç kısmen hafiftir.
genellikle sutlu tatlilar.
Yedikten sonra uzerine spor yapilan tatlilardir.
Dondurma.
Sekersiz, yagsiz, unsuz yapilan kektir. Evet yaptim. Oldu mu bilmiyorum. Piserse zafer benimdir.

Edit: seker yerine bal un yerine yulaf ezmesi koyarsaniz ayrica yagi da sadece tepsiyi yaglamak icin kullanirsiniz sorun olmuyor. Onun disin da havuc rendeleyebilir varsa evde diyet biskuvi kirabilir ayrica misir gevregi atabilirsiniz. Tamamen hayal gucunuze kalmis. Tepsi dolu ayrica 1400 kalori de degil. Tisikkirlir.
diyet tatli diye bisiy yok aradaslar. ugrasmayin bos yere.

gecen bi arkadas yapmis gene 12 hurma 300 gr ceviz az bisiy de krema koydum diyo. dedim amk 1400 kalori lan o. git adam gibi bi dilim tiramisu ye.
süper tatlılar.

irmiksiz irmik helvası yaptım şahane oldu. tencere bomboş. sıfır kalori.
Diyet diyemem, Az kalorili diyemem ama sağlıklı enerji alımı için hızlı bir tarif verebilirim.

Malzemeler:
-Yarım su bardağı çiğ ceviz
-Yarım su bardağı çiğ badem
-Yarım su bardağı çiğ fındık
-10 adet kuru hurma(10 dk kadar ılık suda beklemiş olsun)
-1 yemek kaşığı kakao

Yapılışı:
Ceviz, badem ve fındık un gibi olana kadar robottan geçirilir. Yumuşamış hurmalar teker teker rondoya eklenip karışması sağlanır. Kakaoyu ekleyip biraz daha karıştırdıktan sonra karışımdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp toplar haline getirin. Tepsiye dizip buzlukta dondurun. Servis edeceğiniz zaman 10 dk önce çıkarın.

Afiyet olsun.
Muzlu protein shake, isolated oldu mu yağ yok carb. Yok, mis.
Aşağıda tarifini verdiğim tatlılardan sadece biridir.

1 su bardağı yulaf unu
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
5 şeftali ya da nektarin
1 yemek kaşığı bal
1/2 su bardağı şeker

Şeftaliyi dilimleyip pişirme tepsisine dizip geri kalan malzemeleri karıştırdıktan sonra şeftalilerin üzerine döküyoruz. 175 derecede 30 dakika 200 derecede 30 dakika toplamda 1 saat pişiriyoruz.

Afiyet olsun.