bugün

bir zamanlar eziyet edilmiş insanlar.
illaki surları.

(bkz: diyarbakır surları)
bir zamanlar eziyet edilmiş gibi sözlerle hatırlanan yöre. buna karşın ''biji sorok apo'' gibi sözleri söyleyip, türk bayrağı yakmayı erdem sanan zümreden ibarettir.

her daim devletin el uzatmadığını iddia ederler, fakat koyun gibi 15 çocuk yapmayı iyi bilirler. onu da geçtik kaçakçılığın daniskasını yapıp, bedava elektrik, bedava ilaç, bedava kömür peşinden koşmayı da ihmal etmezler. daha devlet size nasıl baksın?

türkiye cumhuriyeti'nin sırtında tam anlamıyla kamburdur. kesip atsan olmaz, bünyende tutmaya devam etsen olmaz.
kızları. evet bu aralar o kadar azgınım ki diyarbakır bile deyince aklıma kızları geliyor.
21, amed. bir diyarbakirli arkadasimdan ogrenmistim.
karpuz.
diyar ve bakır.
(bkz: dicle üniversitesi)
üniversite yıllarımda aynı evde kaldığım diyarbakırlı arkadaşımı, çok farklı bir kültüre, medyadan duyduklarımla alakası olmayan bir insana merhaba deyişimi hatırlatır diyarbakır. tereddütsüz olarak, her kürt vatandaşın pkk sempatizanı olmadığını da... bişeyci olan bazı grupların nedense hoşuna gitmez bu. ben bişeyci değilim ama. oy kullandım lakin hiçbir partili de değilim. vatan millet sevdalısı, değerlerini savunan bir vatandaşım ve genellemelere ayarım. vatansever olan tüm diyarbakırlılara selam olsun. vatansever olmayanın da canı cehenneme, nereli olursa olsun...
(bkz: terörist)
Gözlerimi ilk açtığım yer.
Karpuz:):)
öncelikle güneydoğu nun en büyük şehri.

surları(dünyanın en uzun 2. surları), ulu camisi, süryani sokakları, cahit sıtkı nın evi ve tabii ki cezaevi.

yılmaz odabaşı, ahmet kaya, ahmed arif.

bol acılı ekşili ve salçalı yemekler, kebap, mumbar dolması, patatesli içli köfte, burma kadayıf, nuriye tatlısı, karpuz.

bir de bu şehri kirleten insanları.nankör, vergi vermeyen, kaçakçılık yapan, terörist insanlar.
güncel Önemli Başlıklar