bugün

her karışını kanla aldığımız bu toprakların kadrini kıymetini bilmeyen, bilmeyecek olan bir kısım kimselerin zeka deryasından(!) bir damla daha..
ulan dalla...

<<terbiye mode on>>

binlerce askerin şehit düştüğü, binlerce ananın ağladığı, binlerce kadınının dul, binlerce çocuğun yetim kaldığı vatan, onun-bunun değil bizim vatanımız..ve onun hala bekçisi olan askerlerin vatanının toprağı "diyarbakır" gitsin değil mi?

güney doğu anadolu'da gitsin, karadeniz de, ege bölgesi de gitsin, akdeniz de "sivas" kalsın bir elimizde değil mi?

allah belanı versin!
sivasi niye soylemine bulastirdigi anlasilmayan dingil kisi lakirtisi. bir size bir bize mi diyecegiz yani?, sivas bize diyarbakir size, izmir bize ardahan size, trabzon bize mus size... bu mudur altinda yatan diye merak ettiren mantiksiz kelime grubu.

(bkz: hepsi benim)
(bkz: babayi alirsin)
kendilerine hatay sorunu hatırlatılması gereken gençlerdir. ne daha fazlasını yazar ne de söylerim zaten dengim değiller.
21.yüzyılda mezhepsel ayrılıkçıların varlığını düşünmek bile ne kadar acı vericidir. gençliğin böyle bir şeyi ima ederek dahi söylemiş olmasından sonra niye kitap okurlar ki bunlar, niye sosyallikten bahsederler ki diye düşünürüm hep. sonra da yapmak için yaptıkları aklıma gelir, türkiye'den uzaklaşmak isterim bi an.
bu söylemi beyan eden gençliğin derhal itlaf edilmesi gerekilen tavukların yanına konulması şarttır efendim. böyle gençliğim olacağına, şeriatçı evlatlarım olsun daha iyi. hiç olmazsa onlar toprak nedir, vatan nedir bilirler.
ayrımcılığın dik alası. diyarbakır umrumda değil ama sivasım benim canım cicim ayağına yatan dallamanın zırtıllaması.
ne lan bu, babanın malımı o topraklar? hemşerileri kuzey ırak da kıtır kıtır doğranırken onların götleri bu ülkede sıcak gördü. şimdi de kalkmış nankörlük yapıyor bu insanlar. ayrımcılık, bölücülük felan değildir olay, rahat götlerine batıyo bunların.
şu meşhur sözde kürdistan haritalarına bakın. yarısından çoğu ankara'yı da içine alır. hadi diyelim siyasi husumetinden dolayı ankara'ya garezin var. artvin'den ne istedin dinsiz kitapsız. ulan artvin'in yanında hakkari metropol kalır be. yemin ediyorum bak tahtadan evlerde yaşıyor millet. akşam karnını doyursa sabahı,sabah doyursa akşamı düşünür artvinli. öyle fakir bir yer. ondan sonra 1 tane bile kürt yoktur artvin'de. millet dtp amblemi görse peygamber'in simgesi filan zanneder belki. o derece dışındadırlar dtp' nin pkk' nın. şimdi bunları niye söylüyorum. bu filanca yer elden giderse falanca yer benimdir felsefesi yine bize zarar veriyor. elin izmirlisine artvinliyim demeye korkuyorum. kürt zannediyor beni. bu kafa yüzünden erzurum, ardahan, kars da kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bir yermiş gibi yerleşti belleğimizde. geçenlerde pkk yandaşı bir internet sitesinde erzurum için kürdistan'ın en kuzey eyaleti ifadesine tanık oldum. o an yanımdaki erzurumlu arkadaş çok sinirlendi. ulan mhp'nin aldığı oyun binde birini aldın mı ki erzurum'da erzurum'a da sahipleniyosun diye bişeyler yazdı sitenin contact us kısmına. fatih ürek safsatasından beri böyle ibnelik görmedim ben dedi. haklıydı.

eğer bir şeyler elden giderse kaybedilen şey sadece diyarbakır değil memleket olacaktır. bunun için bilinçsiz insan söylemidir.
- diyarbakır elden giderse gitsin sivas benim ya.
+ sivas için de diyarbakır için ölenler de aynı hissiyata sahiplerdi, aynı bütünün parçalarıydı angut!
aciz ve bu acizliğinden dolayı acınamayacak kadar değersiz, hayatında hiç şerefi olmamış ve olmayacağı kesin olan, bütün şehitlerimize tek tek hesabını verecek olan vede "sevme lan! s.ktir git buralardan" denilesi ziyanlık vede türkiye'de yaşıyan türkiye düşmanı kişi söylemi.

(bkz: eyy türk gençliği)
(bkz: genclige hitabe)
her parçası türkiye cumhuriyetine ait olan bu topraklar hakkında söylenebilecek en kötü ve en saçma cümlelerden biridir. türkiyenin her karışı tc vatandaşlarına aittir.
atalarımızın her karış için döktüğü kanı bilmeyen asalakların lafı.
"diyarbakır'ın faydası yok, zararı var abi gitsin" şeklinde dile getiren modellerde mevcuttur.
göz diken olursa atalarımızın döktüğünden daha fazla kan dökeriz, bu tip asalaklarda, göz dikenlerde "amed" olmayacağını, sonsuza kadar "diyarbakır" kalıcağını anlamış olurlar.
edit: istediğin kadar eksile, amed değil, diyarbakır.
boş beleş kale * * alınmayacak insanlardır. selam eder kendilerine , ayrıca da bunu hediye ederim.

(bkz: osuruktan teyyare selam söyle o yare)*
güncel Önemli Başlıklar