1. 1.
  çok üzücü bir olay.inşallah çok kayıp verilmez.
  edit: valilik olayın kazan dairesinde meydana gelen bir patlama olduğunu açıklamış.
  1 -1 ... qb1903
 2. 2.
  haberde binanın kalorifer kazanındaki patlamadan kaynaklandıgı söyleniyor. Umarım bomba falan yoktur olayın içinde, kuzenim askerlik görevi için yarın sabah diyarbakır'a gidiyor eşi, annesi zaten üzgün birde bomba falan tuz biber olur.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/393657.asp
  2 ... th0r
 3. 3.
  efendim, bizim gibi sağa sola ayar veren arkadaşların da şehit düşebildiği, hatta tanıdığım sağlam bir ayarcının da fazla değil yaklaşık 1 sene önce şehit olduğu, klavyesi sağlam başka bir arkadaşımın şu an tuncelide sıcak çatışma da olduğu(gerçi az kaldı tezkeresine...), bir başka arkadaşımında hakkari çukurcaya takım komutanı olarak gittiği (iyi ayar verirdi...) bilinmelidir. ama bu savaşın, terörün değil savaşın, nasıl biteceği, nasıl başladığında saklıdır. neden terör var? nedenler ortada. peki çözüm ne? efendim herkesin kendine göre çözümleri vardır. fakat şu durumda çözüm üretecek mevkiler çalışmamaktadır. şahsen ben bu tip konulara çok doğal olarak çözüm üretemem, çünkü bunun için gerekli eğitimim yok, başka konular üzerine eğitim aldım. ama eğer belirli çözümler varsa bunlara eleştiri getirebilirim, nede olsa az buçuk düşünebilen insanlarız, bazı olayları yorumlayabiliriz, ama işin komiği yorumlayabileceğimiz çözüm önerileri de yok ortada. inşallah daha geç olmadan bazı çözümler, bazı fikirler ortaya çıkar. çünkü ortada bir yangın var ve yangın daha fazla büyümeden kontrol edilmeli.
  4 -1 ... delismen
 4. 4.
  işte bangır bandır geliyorum diyen terörün lanet yüzü.. hükümet bu durumda ne yapmalı? daha ne zamana kadar konuşmayacaksınız? hareket için daha ne bekleniyor?

  sanki tüm yetkiler vatandaştaymış gibi vatandaşa şikayetler yapılıyor. hükümet sizseniz şayet, karar mekanizmasını işletmek de size düşüyor.

  diyarbakır; büyük şehir belediye başkanı osman baydemir, sabıkası o kadar çok ki(!), ama dur diyen/diyebilen yok kendisine. adam elini kolunu sallayarak, belediye aracıyla teröristlere malzeme taşıtıyor, avrupa'da apo'nun resminin altında terörist yandaşlarına konuşma yapıyor, askerle çatışmaya giren 20 küsur teröristte ölü sayısı 16'dan 17'ye çıkınca, ölü sayımız 17 oldu diyor, vb.. ve bu adam hala görevde..

  günlerden 11.12.2006 yer yine diyarbakır, askeri lojman bombalanıyor, ölü sayısı meçhul.. sorumluları şimdi sizce teröristler mi? yoksa teröre çanak tutanlar mı? kuşkusuz teröristlerin suçu tartışılmaz ama, ya bunlara çanak tutanlar, başta belediye başkanı olmak üzere..

  bizim ordumuzun, 3-5 çapulcu ile mücadele edecek gücü yok mu? elbette ki var. ama bir ab uyum yasası bokuna eli kolu bağlanan asker ne yapsın?

  şu an eminim, sözlükte bulunan yazarların ayırım yapmaksızın %99'u bu işi lanetliyor. (%1 de bu entrye eksi verenleri düşüyorum) peki bu duruma kimler dur demeli, yeter artık demeli? işte bu sorunun cevabını herkes biliyor ama bazıları dile vurmak istemiyor. ben sizlerin yerine, sizin kalbinizden geçip dudaklarına dökemediğiniz kelimeleri dökeyim; bu işe dur diyecek olan en başta hükümet ve içişleri bakanı'dır. verin asker'e yetkiyi, görün bakalım terör b.kları nasıl temizleniyor?

  zamanında beğenmediğimiz iktidarlar da bile terör olayları bitmişti. ama, son zamanlarda tekrar hortladı, insanın kafasında ister istemez farklı sorular oluşuyor.. acaba??

  günler önce bu il ve belediye başkanı için sorulan soru.. (#945816) hala cevap alınamadı, kendisinden ve bazılarından..

  bu arada, "bomba değil kazan dairesi patladı" diyen amca'ya bir çift lafım var; hade len!!
  4 -3 ... trablus
 5. 5.
  şerefsizliktir. terör örgütlerinin ne kadar küçüldügünü bu haberden anlayabiliriz. umariz ki yanlıs anlasilmis bir haberdir. eger kazan dairesi patlamasi vs. degilse aynı zamanda tsk'nın büyük bir ayıbıdır. nasil oluyor da bir terörist askeri bölgenin içerisine girebiliyor orasi da apayrı bir tartışma konusudur. *
  3 ... hitman
 6. 6.
  Sağa sola bok atarak bir sorunun çözülemeyeceğinin bilinmesine vesile olacak çok üzücü ve acı bir olay.Kalorifer dairesinden kaynaklanan bir patlama olduğunun resmen açıklandığını da belirtmek gerekir.
  -1 ... heraklit
 7. 7.
  şunuda belırtmekte yarar var patlayan kalorıfer kazanı bır gun once tamır edılmış insaalah bunun ucu bır yere varmıyordur ayrıca orada bulunan vatandaslara gecmış olsun dıleklerımı arz edıyorum.
  ... manyach
 8. 8.
  diyarbakir da pkk sempatizani iddia oyuncularinin kuponlarina supriz maclar koymalari durumunu - kendi ararlarinda - anlatan soylemleri. telsizden dinlemis askerden yeni gelen bir arkadas kupon yaparken anlatmis o zaman kafayi siyirmis olmali felan demistim kendi kendime. onun yalancisiyim. yada diyarbakir da bomba kupon tabirini kullananlarin pkk sepatizani olduklarini ve bir teror eylemi hazirladiklarini mi anlatmisti arkadas neydi ben mi yanlis anladim ki!
  1 -1 ... judas
 9. 9.
  artık durulmaması gerektiğini bir daha vurgulamak gereken olaydır, yeterdir. * *
  ... just another stranger
 10. 10.
  yine birileri çok sert tepkiler verecek, vereceğiz diyecek * bu duruma.

  yine birileri yaraları saracağız, terörün kökünü kazıyacağız diyecek.

  yine birileri, ab uyum yasalarını öne sürerek ordunun harekete geçmesinin yanlış olduğunu salık verecek.

  yine yanan, şehit yakınlarının yüreği olacak, yine olan geride kalanlara olacak.

  sahi, bir ülkenin kendi sınırlarını korumak için operasyon yapması meşru değil miydi ? ve buna dışarıdan bir kurumun, unsurun karışması devletin iç işlerine müdahele sayılmıyor muydu ? yoksa, dışarıya öyle bir açıldık ki, artık bizim iç işlerimiz diye bir kavram kalmadı mı ?

  sahi, meşhur bir yazarımızın zırvaladığı gibi, türkiye türklere bırakılmayacak kadar değerli bir ülke miydi ?
  2 ... insomniac