1. 1.
    Yol yabdıcıları piste alalım lütfen.
    https://www.dha.com.tr/yu...ustu/haber-1606109/video/

--spoiler--
    Diyarbakır'da, çalıştıkları Aile Sağlığı Merkezi'nden çıkan Dr. Suzan Kuday Balık ve hemşire Özlem Duymaz, evlerine gitmek için yolda yürüdükleri sırada bastıkları yer büyük gürültüyle çöktü. Oluşan çukura düşerek hafif yaralanan doktor ve hemşireyi, yardıma koşan çevredekiler çıkarttı. O anlar, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
    -spoiler--
    Edit: yaptım oldunun sonucudur bu. Saçma salak yollar, kaldırımlar, inşaatlar her yerde. Evimin dibindeki asfalt buz devri kıtalar ayrılıyor filminin seti aslında. Denetim ve yaptırım bekliyoruz.
    6 -6 ... sogeking
  2. 2.
    bence olayın yol yabdılarla pek alası yok. bence olayın kazılan tünellerle alakası var.

ayrıca o saatte o hemşirelerin orada ne işi varmış?
    8 -7 ... serdarsl06
  3. 3.
    burada ki olay onlarca yıldır bu ülke insanının sorumsuzluğunun tipik örneği.

burada akp yada hdp 'li belediyeyi suçlamak suçu örtmekle eş anlamlı.

ben bildim bileli bu yol olayları,inşaat alanları hep böyle.

iki hafta evvel inanın kapaklanıp ana yola savruluyordum,omzum hala ağrıyor. ana yola çıkan kaldırımın köşesini dönüyordum ki küt ayağım takıldı trafik olan caddeye doğru sendelemeye ve kapaklanmaya an kaldı ,toparlandım.

ne oldu diyeceksiniz , orada ki trafik levhasını kaldırmışlar levhanın borusunu kesen yaklaşık 22,5 santimden kesmiş ,takılan düşüyor.

yaşlı bir kadın takılsa cumburlop ,yaralanma.

bunlar eskiden de oluyordu şimdide , kadınların düşmesi de orada kazı yapan firmanın ve onu denetlemeyen belediyenin işi.
    epey oldu küçücük bir kız çocuğu istanbul'da logar ağzından düşüp hayatını kaybetmişti,.
    ne oldu ,hiç zavallı yavru öldüğü ile annesi babası dedesi azapla kaldı.

doktoıla hemşire dua etsinler iyi yırtmışlar ,ne olur.
    hiç.
    yüz(100) tc. vatandaşından 80'i kader der ,allah yazmış der, diğer %20 kıçını yırtar düzeltelim diye.

suçlu bu seferde kadere inanmayan %20 olur.

bir yerde okumuştum paris'te ileriye bakarak yürürsün türkiye'de önüne yere bakarak diye.

kabahat kadınlarda ne yürüyorsunuz evinizde zıbarsanıza.
    1 -1 ... baris hemen simdi
  4. 4.
    hasan ali ile alakalı olmayan kaldırımdır.
    2 -6 ... snowman in the sun
  5. 5.
    Doktora kaldırım bile şiddet uyguluyor ülkede mk.
    3 ... tatardoktor
  6. 6.
    Bence de “yol yabdı”cılar ile alakası yoktur. Konyadaki obrukların benzeri bir durum söz konusu olabilir.

Edit : kaldırımdan ziyade sıva çekilmiş gibi duruyor. Anladığım kadarıyla yandaki dükkanın zemin katından kaynaklı. Alt tabakada sorun olduğu bariz ortada. istersen üzerine en iyi kaldırımı yap yine de bir boka yaramaz.

Yaralılara acil şifalar diliyorum. Gerekli önlemler ve incelemelerin yapılacağını düşünüyorum.

Edit 2 : en iyi yolu da yapsalar 1 ay sonra doğalgaz çalışması, su çalışması, fiber döşemesi diye geri açıyorlar. Yollara bakarsanız hep yamalı. Bunların da etkisi büyük.
    3 ... gethere
  7. 7.
    kaldırımın altından mayın çıkmaması şaşırtmıştır.
    2 -1 ... sakso cektiren adam
  8. 8.
    muhtemelen gelecekteki bir bombalı tuzak için altı boşaltılmıştır.başka türlü böyle saçmalığı açıklayamadım.iki sağlıkcı hanımefendiye geçmiş olsun.
    1 -2 ... imacivilengineer
  9. 9.
    (bkz: kaldırım mühendisi)
    ... anankim skywalker
  10. 10.
    adamlar dükkanı resmen kaldırımın altına katmışlar. Taşıyıcı kolon yok bir şey yok dayanamamış çökmüş. içeriden adam fırlıyor kurtarmaya tam komedi.

bunu yapanlara idari ceza uygulamaları gerekir. 2 insanın canına kast etmişler resmen.. çoluk çocuk da düşebilir altında kalabilirdi..

umarım gereken yapılır bu insanlara..
    2 ... esmer cocuk