1. 928.
    Hakkında sosyolojik bilgi edinmek isteyenler için inan Keser'in Diyarbakır(Sosyolojik bir inceleme), Göç ve Zor' ve Çocuk Cinsel istismarı kitapları önerilir.
    Kurudur, sıcaktır( kışın kuru soğuktur)... brêmin, ula ayan, gewşek, rehetsız, ne diyisen ellehın, ellehın oğli gibi dil ve dudak kaslarını yoran gırtlaktan konuşması vardır.

Zorunlu Göç kaynaklı Siyasi bir kent olma talihsizliği yaşamıştır bu yüzden ya başkent olarak ya da içinde sikkoların anırdığı kent olarak geçer. içinde yaşayan insanın trajedisi(yoksulluk başta olmak üzere) kimsenin sikinde değildir.

Malaminê!

Kurudur.
    1 ... pinkmund floyd
  2. 929.
    BirGün doğu turu yapacağım, ve bu turun başını Mardin ve diyarbekir çekecektir kuşkusuz..
    4 ... 1garipkuzeyli
  3. 930.
    Adı diyarbakır olan sehirdir.

Amed ya da diyarbekir degil.
    3 -4 ... otisabim
  4. 931.
    Adı diyarbekir olan şehirdir nasıl ki dersime tunceli deyince dersim tunceli olmuyorsa diyarbekir de diyarbakır olmuyor. Ayrıca amed de değildir gençler amed diyarbekirin bizans ve asur döneminden kalma ismidir kürçeyle alakası yok. Gitmek lazım gitmediğin yer senin değildir.
    4 -4 ... ebu zindik
  5. 932.
    Gençlerinin çoğu yolundadır.
    ... haylaz adam 34
  6. 933.
    ortadoğulular tarafınca istila edilmiş bir türk kenti, uzun hasan'ın heykeli kent ortasında elan durmaktadır.
    1 ... alpertunna
  7. 934.
    şu aralar mezopotamya eşşeklerinin nispeten azaldığı şehr-i türkmen.
    2 -3 ... chessplayer
  8. 935.
    Bir gecede ortadan kalksa kimsenin haberi olmayacak denilen sehir de yaklasık 1 milyon nufuslu sehir olmasa inanırdım da neyse.
    Bana kalırsa guneydogunun en luks en gelismis illerinden biridir zira hem gorsel anlamda tatmin edici hem de tarihi ve kulturuyle oldukca zengindir. Gayet yasanılasıdır aynı zamanda.
    3 -4 ... pinkylips
  9. 936.
    Bilim adamlarının hala ne olduğunu anlamaya çalıştığı yaratıkların sözlü saldırısına maruz kalan güzel şehir.

Ne diyelim varolsun diyarbakır kahrolsun faşizm.
    2 -3 ... sterka sor
  10. 937.
    2 kez gittim, tarihi yerleri, kültürű, insani ile gidip görülmesi gereken yerlerden bir tanesi.
    1 -1 ... alexdeberk