1. 1.
    --spoiler--
    diyarbakır, van ve mardin büyükşehir belediye başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. 3 büyükşehir belediye başkanlığı binası da polis çemberine alındı.

buna göre, 3 kentin hdp'li belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı ve yerlerine başkan vekilleri görevlendirildi

içişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:  

"Son yıllarda teröre karşı yürütülen kararlı mücadele sonucunda büyük bir acziyete düşen PKK/KCK terör örgütü ve uzantıları; bazı belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkânlarını illegal amaçlar için kullanmışlardır."

--spoiler--

https://www.ntv.com.tr/tu...on,tj4T5rmro0GVkz2GtH3huQ
    1 -1 ... oguzhandroid
  2. 2.
    Kesin olarak başkanların pkk'ya yardım ettiklerine dair kanıtlar varsa doğru kararlardır.Görevden almak yetmez hepsi de tutuklanmalıdır.
    Benim vergim Türk düşmanı kürt terör örgütüne lojistik destek diye mi harcanacak?
    Böyle bir saçmalık dünyanın hiçbir ülkesinde görülmez.
    ilerleyen saatlerde neden görevden alındıklarını öğreniriz zaten.
    Beklemek gerekir.
    16 -3 ... turkelia
  3. 3.
    sabah seksi diye buna derim ben.
    13 -2 ... ozzy osbourne
  4. 4.
    sabah sabah mutlu eden haberdir.
    7 -1 ... masklavi
  5. 5.
    içişlerini tebrik ediyorum. Darısı meclistekilerin başına, toplayın hepsini ama içinizdeki terör yandaşlarını temizlemeden hiç bir anlamı kalmıyor böyle operasyonların.
    7 -1 ... temirata
  6. 6.
    Yepisyeni gündem.
    kaz dağları, vergi zamları, 4 er maaş alan belediye başkanları siz biraz bekleyin. Demokrasi ülkesi olduğumuz için bunu konuşacağız, bu arada yeni zam falan gelirse de biraz bekleyecek artık. Bu gündem daha önemli.
    7 -3 ... poetaster
  7. 7.
    Kutlu bir haberdir.
    Bu kansızların oralarda işi yok.
    6 -2 ... dereyedusenyakamoz
  8. 8.
    Sabah sabah mutlu eden haberdir. Chp birazdan ciyaklamaya başlar.
    5 -3 ... resneli remzi
  9. 9.
    Faşizimdir. Şüphesiz ki ekrem başkanımız duruma el koyup içişleri bakanını görevden alacaktır.
    -7 ... zall bana hep abi der
  10. 10.
    Şüphesiz ekrem başkanımız tatilde olmasaydı duruma el koyabilirdi ama artık nasip tatilden sonraya!
    -1 ... hayat guzel