bugün

Diyarbakır,van ve mardin belediye başkanları içişleri Bakanlığı’nca haklarında açılan terör soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

https://www.gercekgundem....tanmasi-hakkinda-aciklama
Saçmalıktır.

Madem bu kişiler terör ile bağlantılı, Bunların aday olup seçilmesine niye izin veriyorsunuz ki?

Gündem değiştirmektir. Biz neden seçim yapıp para harcıyoruz birader?
Kayyum atanmamış, yerlerine belediye başkan vekilleri geçmiş.
nerden bakarsan bak kral hareket.
Asıl düşünülmesi, çözüm bulunması gereken soru bu illerde neden bu kadar çok terör destekçisi halk var, neden teröristlere yardım ve yatakçılık yapanları başa getiriyorlardır.
Yoksa ister terörist olsun, ister uğursuz, seçilmiş birini indirmekle bu işler çözüm bulmaz, tersine dahada çıkmaza girer.
Bu arada madem terörist destekçileri kanunla indiriliyor, teröriste ne istese veren vatan hainlerine niye dokunulmuyor?
şaşırtıcı olmamıştır ama şunu da bilmek gerekir ki dünya götüyle gülüyor artık bizdeki sisteme.
Görevden alma haklı haksız tartışması yapmak tek kelime ile komiklik...
Asıl tartışmamız gereken bu terör gibi insanlık suçlarına bulaşanlar nasıl belediye başkanı oluyor veya milletvekili oluyor?
Bu insanlara nasıl seçme seçilme hakları veriliyor?
partiyle işim yok ama esası olan ve hele ki bölücü terör örgütüne dirhem yardımcı olan hiç kimse cezasız kalmamalı.

destek.
sen gel benim askerime kurşun sık sonra benim.odedigim vergiyle maaş al. yok öyle yağma.kökünüz kurusun insaAllah.
madem öyle orda seçim yapma kardeşim . (Kayyum kararını destekliyorum)
geç kalınmıştır. bugüne kadar kimbilir ne kadar yardım yapıldı terör örgütlerine.
olay her yönüyle saçma. adayların geçmişlerine seçilmeden önce bakmak gerekiyor. eğer bu kişiler terör örgütüne yardım ediyorsa en başta aday olmalarına izin vermeyeceksin. izin ver seçimi kazansın sonra işine gelmesin kayyum ata. demokrasi nerede o zaman, halkın iradesi nerede? eğer siz istediğiniz kişileri atayacaksanız seçimleri kaldıralım boşuna oy verip aksiyon yaşamayalım. yakında sıra istanbul ve ankaraya da gelirse şaşırmamak lazım.
Destek vermekle beraber kayyum değildir onun ismi kayyımdır.
devlet megri megri diyerek, barzani ile kol-kola gözyaşı dökerken, demirtaş ı göklere çıkartırken ne oldu da acaba bugün kayyum atıyorsunuz?

seçimle gelmiş her-kim ise onu indirmek demokrasi suçudur.

o vakit o kişileri seçime sokmayacaktın.
devletsin ve elinde güç var. çocuk oyuncağımı bu ?

seçim üzeri dikkat çekmemek için, tepki toplamamak için hdp adaylarına seçim şansı verdiniz.

sonra indirdiniz.

peki sorarım size seçim üzeri devletin kanalı trt de apo nun kardeşinin ne işi vardı?
geç kalınmış karar. daha da vahimi pkk'nın seçimlere girebiliyor oluşu.

terör örgütü seçime giremez.
Olası bir suriye savaşının ilk adımıdır.
Önce içerisi baskılanır sonra sınır dışında operasyon başlar.
Mesele bu kadar. Gerisi kamuoyu oluşturma işi.
islami kesimi devletçi sağcı yapma operasyonu hızla sürüyor.
hayırlı uğurlu olsun diyebileceğimiz gelişmedir. bu dağ farelerine bu kadar demokrasi fazla bile.
Ileri demokrasi bu olsa gerek.
Gezi'de darbeyi görenlere yapılmıştır.

(bkz: gezi de darbeyi gördüm)
imomoğlu çifitinin en kısa sürede kayyum atanan illere gitmesini,

belediye bina önlerinde eylemde bulunmalarını,

gerekirse ölüm orucuna başlamalarını istiyorum..
Demiştim 2 aya kayyumsun diye

görsel
son zamanlarda etkisi azalan türk ve kürt milliyetçiliğine har vermek için atılmış bir adımdır. a.k. partisi'ne kalsa bu kadar tantana içinde bu işe girmezdi ama, gel gör ki devlet ve doğu kardeşler siyasi barış ve uzlaşma atmosferinden acayip tırstıkları için tayyip'i "saray'ı kaybedersin ha" diye fişeklediler, ve sonuç şimdilik bu.
Tayyip ne yapsın; bu alemde tek korkusu saray'ını kaybetmek olduğu için bir süredir iç ve dış her korkutanın her istediği yöne savrulmakta, ne isteniyorsa vermektedir. bu hareketlerin sonu nereye varır diye düşünebilme yetisini ise çoktan kaybetti, belli.
istanbul'u almak için Öcalan'ın kardeşine devlet televizyonu verilmişti. Şimdi terör soruşturması diye 3 ilin belediyesine el koymaya çalışıyorlar. Tabiki terör soruşturması falan değil. Hükümet YPG'yi saldırtmaya çalışıyor. ABD'ye "daha uygun koşullarda" kendini satabilmek için. Bu uğurda kaç askerin tabutu ve şehitlik belgeleri şimdiden hazırlanmıştır kim bilir. Onların üzerinden işçi, memur ve emeklilerin ücretleri üzerine yoğunlaşan gündemi saptırmak da başlıca bir amaç. Ekmek ve barış kardeş, emperyalizm ve uşakları kalleştir diyerek, bu yapılmak istenene izin vermemeli. Bu bir sınıf davası. Bu tip politik oyunları kaybetmemeliyiz artık.
Terörle bağlantıları vardı da neden adaylıklarını iptal etmediniz. Pkkyı savunmuyorum ama ben böyle döneklik görmedim.

işlerine nasıl gelirse öyle hareket ediyorlar.

Yahu madem ki bu adamların terörle bir ilişkisi vardı sokma o zaman seçime, bak şimdi farklı gözle bakılıyorsun.

Merak ediyorum acaba kazanmasalardı yargılıyacaklarmıydı?
eğer gerçekten bu başkanların terör ile irtibatı varsa elbette ki gereği yapılmalıdır. ancak akp'nin geçmişteki icraatleri ortadadır. kendilerine muhalif olan herkese fetöcü, pkk'lı yaftası yapıştırma, hapse atma, görevden alma ve yerlerine kendi adamlarını atama gibi yapılan daha birçok hukuksuzluk mevcuttur. akp artık bu konularda insanların gözündeki inandırıcılığını kaybetmiş durumdadır.

hiçbir kamu görevlisi savcıların yapıştırdığı suçlamalarla (iddia) daha mahkemeye bile çıkmadan, mahkemece hakkında hüküm verilmeden suçlu sayılarak görevinden alınamaz. türkiye artık ne yazık ki seçimlerin kağıt üzerinde göstermelik formalite icabı yapıldığı bir ülke olma yoluna girmiş bulunmaktadır.

bir komplo teorisi: madem bu kişilerin terör ile bağlantılarının olduğu iddia ediliyor o halde neden seçimlerde aday olmalarına izin verildi? akp'nin kazanma ihtimalinin %0 olduğu bu şehirlerin belediye başkanlıklarının daha sonra bu şekilde ele geçirilmesi için mi?