bugün

pilot olarak meclis lokantasında başlamasını değerlendirdiğim beyanat. efendiler doyarsa, vatandaşa da tavsiye etsinler.
bir allahın kulu da "dur lan linke tıklayayım tam olarak ne demiş" diye sorgulamamış. hemen veryansın. ah bizim sorgulamacı(!), aydın(?) gençlerimiz ahh..
koyun olup, koyun gibi yemlenecek sin.

koyun olacaksın ki güdülmesi kolay olsun.
siktiğimin diyaneti.
aynısını siz yemedikçe ağzıma sürmeyeceğim!
bunu diyen herif zirhli korumali mercedesle dolasiyor.
Milletin parası sürdürülen bir makam mevki sahibi olup lüks şatafatlı yaşam süren...

Neyse, bana ne kimin neye inandığı neyi temsil ettiği...

Benim Allah'ım benim dinimi hiçbir insan makam mevki bu yeryüzünde temsil edemez, kendini Allah'ın ortağı sözcüsü yerine koyup helal haram dine uygun uygun değil kararı veremez.

Bunun için bu konuda konuşmak bana düşmez.
insanların dinine neye inandığına karışmamak lazım.
millete neyi nasıl yiyeceğini anlatmayı bıraksın da

kendi yediklerini anlatsın.
Bakın bakalım sofrada ekmek var mı.
görsel
Diyaneti diyet olarak okudum. *gideyim 2 lokma ekmek atayım ağzıma.
Halk size tokadı çarpacak az kaldı.dalga geçiyor gotu Mercedese oturan
bu diyanet, ah bu diyanet.. Kelimeler kifayetsiz.
Halka bol ekmek, kendilerine son model Mercedes, milyonluk ödenek. Şeytan bile şaşkın şaşkın bakıyor size.
öyle yemek yersen açlıktan değil vitaminsizlikten ölürsün zaten.

böyle tavsiyeler verip bizi şımartmayın gidin bakın fransız ihitilali naıl gerçekleşmiş.
çoban öğle yemeği olarak tasa süt koymuş bir elinde ekmek, diğer elinde tahta kaşık..tam kaşığı tas içindeki süte daldıracak bir yılan çobandan önce davranıp kafasını süt dolu tasa sokmuş. çoban tahta kaşıkla yılanın kafasına vurARAK;
-ekmenen ye şunu ekmenen!

demiş.
geçen ulusal bir kanalda "kıymasız, ekmekten yapılan" köfte tarifi veriliyordu. merak edip dinledim. adamlar ciddi ciddi 15 dk boyunca hamurdan yapılan köftenin ne kadar sağlıklı ve orjinalinden daha besleyici lezzetli olduğunu anlattılar.
yeterli protein almasak alamaya bizi gısganıyor deriz. protein önemli. sırf karbonhidratla beslenme çomar yapar!
bakmak gerek acaba kendi neler yiyor. yoksulluğu övüp lüks bir yaşam sunan insandan bu konuda da fetvasına uymasını beklemeyiz herhalde.
Sene 2020 bir gramın 314 tl olduğu şu günlerde diyanetin yemek hakkında muhabbet etmesi alaycı bir tavır.

Edit:468tl oldu
Ulan din düşmanları. Ulan şerefsizler.peygamber efendimizin yemeğe su katın tavsiyesi komşulara vermek içindir. Sünnetle alay edenler müslüman olamaz.
canan karatay diyanet işleri başkanı olsun.
Kuru fasülyeye ekmek banın, peygamber efendimiz kuru fasülyenin yanında soğan patlatır ve sahabelerle yerdi diye tavsiye vermiş olabilir.
diyanet kapansın, yerine lokantalar zinciri açılsın.
"müslümanlar muhammed döneminde devletten maaş almazlardı" nın giriş cümlesidir.
(bkz: çorba bizden olsun ekmeklerin parasını öde yeter)
Esnaf lokantaları bunu beğenmedi.
güncel Önemli Başlıklar