bugün

zaytung ta yer alan 'ateist olduğu gerekçesiyle istifası istenen köy imamı geri adım atmıyor': 'mesleğime profesyonelce yaklaşıyorum' başlıklı haber diyanethaber.com.tr internet sitesinin tepkisini çekti. ahlaksız siteden ahlaksız haber şeklinde duyurulan haber için milas müftülüğü nden açıklama istenildi.

müftülüğün: haberin tamamen yalan olduğu, milas ta ortaca isminde bir köy olmadığı ve milas müftülüğü nde de seyfi çalışkan isminde bir görevlinin olmadığı şeklindeki açıklaması sitede yer aldı.

allah da sizi güldürsün emi.
asıl zaytungun diyanet olduğunu gözler önüne seren açıklama.
(bkz: Allahım sana geliyorum)
(bkz: yaran olaylar)
(bkz: gerçek zaytung haberleri)

hunharca güldürmüştür.
BU seferki zaytung haberi diyanet yapmıştır. zaytungtan fazla güldürmüştür.
hani bunlar içmiyordu? kafaları güzel bunların, içip içip açıklama yapmışlar*. cehalet başa bela arkadaş.
aynı muhteşem yüzyılı izlemeden, ne anlattığını anlamadan yorumlayan dingiller gibi güldürmüştür.

hürrem ile süleyman'ın aşkını anlatıyor. sultan süleymanın hayatını değil.
zaten genel üslup bu değil midir? nasıl bir kompleks varsa hemen savunma durumuna geçilmiş.
- zaytung'u da ciddiye alan birileri çıktı demek!

milas müftülüğü'nün 'seyfi çalışkan' isminde birinin orada çalışmadığını ciddi ciddi beyan etmesi ise beni yerlere serdi yeminle!
hoşgörülülüğü emreden dinin öğretici ve uygulayıcılarının acınası ve bilgisizliklerini görmeye yarayan yalanlamadır.
arama motorlarında yer alan hemen tüm linklerinin altında;

" Zaytung.com Halkla ilişkiler Daire Başkanlığı'ndan Bildirilmiştir: Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, html kodlarına varıncaya kadar yalandır."

yazmaktayken gelen yalanlamadır.
sınavla atarsanız imamı

alttan verir samanı

günü gelince zamanı

götten siker ananı.
ciddiye almışlardır.
zaytung'un haberine inanabilirdim ama diyanetin onları yalanladığına öldürseler inanmazdım. bunu da gördüm ya helal sana diyanet. zaytung'dan daha zaytung'sunuz şerefsizim.
(bkz: espriyi açıklamak)
son yılların en komik olayıdır.
uydurma haberler yayınlayan zaytung sitesine karşı, diyanetin haber sitesinin giriştiği eylem; bu tanımdı.

efenim, 2013 bütçesi 4 milyar 604 milyon olan bir kuruluş düşünün, bu kuruluşun haber yayınlayan sitesinde, çoğu kimse tarafından, asparagas haberler veren eğlendirici bir sitenin, ne amaçla kurulduğunu bilmeyen açıklamalar bulundu. tamam, büyütecek birşey yokmuş gibi, ama bunlar haber sitesi efenim, bilmeleri lazımdı; ha, tamam, bilemediler diyelim, birkaç haber daha okusalardı hemen anlarlardı (la yalanladığın kaynağı da mı araştırmazsın bre gafil), ama okumamışlar demek, okusalar, zeka seviyeleri ortalama, hatta ortalamanın biraz altında olsa bile anlarlardı asparagas olduğunu (düşünüyorumda, acaba okusalardı, yalanladıkları arasında brezilyaya gönderilen umre yolc... yok yok, düşünmeyeyim en iyisi).

haber sitesi açmışlar, tamam, iyi birşey, ama bu denli rezil olacak bir haber payaşmaları, dünyadan bu kadar uzak olmalarını kanıtlamaları, çok acınası. bilgi düzeyi, zeka seviyesi bu düzeyde olan kişilerin yazdığı bir haber sitesi olan diyanete, 4 milyar 604 milyon bütçe ayıran zihniyetin... neyse. versinler efenim birçoğunun ek iş olarak imamlık yaptığı cami görevlilerine maaş, gereksiz sayıda (cemaati olmayan) camiler yapmaya devam etsinler, yapın efenim, yapın.
haber sitelerini hazırlayanların bile dünyadan, türkiyeden, haberi yokken; araştırmadan, kontrol etmeden asparagas yalanlayan bir kuruma, çuvalla parayı verin amınıza koyayım afedersiniz, bu parayı ne kadar hesaplı, ne kadar kontrollü, ne kadar araştırmalar sonucu en uygun yere vereceklerini görmüş olduk. fak da sistım amına koyayım afedersiniz.
şimdilerde ise zaytung la yarışır halde fetva yayınlayan devlet kurumuna dönüşmüştür.