bugün

sol elle yemek yemek haram değil mekruhtur.

eski zamanlarda hijyen şimdiki gibi kolay olmadığından taharetin (özellikle tuvalet sonrası temizliğinin) sadece sol elle yapılması yemeğin de sadece sağ elle yenmesi haklı sebeplerle tavsiye edilmiştir.

burda mevzu sağ elle yenmesi değil tuvalet temizliği ve diğer bilimum temizlikler için bir elin, yemek yemek için diğer elin kullanılmasıdır.

solaklar da pekala temizliklerini sağ elle yapıp yemeklerini sol elle yiyebilirler.

şahsi düşüncem sabunlar ve deterjanlar bu kadar çoğalmış ve yaygınlaşmışken bu tavsiyenin temiz olmak gibi bir tavsiyenin yanında bir ehemmiyeti kalmamıştır.
saçlama ne ola ki?
ulan okuma yazma bilmiyorsun, millete laf ediyorsun.
adı üzerinde saçmalık işte.
hamile kalan çocukları hamile bırakan insansılar için de açıklama yapsınlar
kellere faydalı olmuştur.
sol elini kendi g×tüne sokup gxtünü temizledikten sonra elini yikamadan sofraya oturdugu icin sağ elle yemek yemeyi "sünnet ve temizlik" olarak ifade etmek büyük beceri.
benim verdiğim vergilerden aldıkları paralar haram zıkkım olsun. Böyle saçmalasınlar diye bir de üzerine para veriyoruz şu yaratıklara. Kim bunların peşinden gitmek istiyorsa onlar versin bunların maaşını.
Önce kurumdaki torpili bitirsin ondan sonra bu tür önemsiz konularda fetva versin. Çünkü öbür tarafta ilk soru kul hakkı olacak sol ya da sağ elle yemek olmayacak.
saçlaması mıııı? saçmalamasıdır o bence yaa.
senelerdir kim kimi sikebilir, sikerse ne şekilde sikebilir, siktiği şeklin ilerisi gerisi derken bi de kim şeytan kim değil çıktı.
saçlama nedir diye sordurur. aynen.
1000 yildir Sol elle yemek yiyen kaç solak çocuk dayak yedi bu mallar yüzünden
gerçek islam bu degil.
Sacma olan diyanet degil.
Zoraki sol el diye neden bahsettim ben? Kıçınızla mı okuyorsunuz anlamıyorum amk.

Sahih hadisleri reddetmek de ayrı bir kafa.
islamiyetin içine etti bu beyinsiz takımı..
bu yüzden para aldığını bile düşünüyorum. laik devlet diyaneti neden hizasına çekti? dini kontrol altına alıp aslında dini bir nevi döndürmek için ancak laik devletin kendi döndü ama diyanet halen daha değişmedi. bakın bu bizim tarihimizdeki çok acı bir hicviyedir. diyanet laik devleti trolledi de denebilir.
yıllık milyonlarca liralık bütçeyi nasıl işler için harcadıkları belli oldu.
diyanet yalaklarının saçma fetvaları savunmaya kalkmasıdır.

kimi kıç yıkar kim yıkamaz hepsi kenef bekçisi olmuştur. ulan koduğumun malı, herif solaksa ne olacak?

sağ elle yemek sünnetmiş.. uydurma hadisleri sünnet diye dinin gereği zanneden bu yobazlarla islam dünyası bu halde işte. herif sağ elini kullanıyorsa zaten sağ ile yer. demek ki o dönem sağ elini kullananlar fazlaymış böyle bir hurafe çıkmış.

peki solaklar ne olacak?

hah, kalırsın öyle mal gibi.

kalkmış bir de laga luga ediyor ya.
sizin gibi mallarla diyanet daha çok saçmalar.
Diyanetin zoraki sol eliyle yemek yiyenlere tepkisi yok zaten.

Sizin gibi tatlısu müslümanları sağ elle yemek yemenin sünnet olduğunu bilmez tabii.

Kıçınızı da yıkamadığınızdan dolayı bilmezsiniz, sol elle temizlik yapılır. Sol eli yemek için kullanmayız.

Ayrıca sol el ve sağ elin üzerine yapılan araştırmalara da bir bakın, negatif enerji hangi eldeymiş.
en sol elle yemek yemeyi kafaya takan diyanetin iyice akıldan mantıktan uzaklaşmasıdır.

düşün sağ elini kaybetmiş birisi var, ne olacak?
biraz akıl ya.
gerçi dinle bulanmış kafada akıl uçar gider ya...
güncel Önemli Başlıklar