1. 1.
    Diyanet işleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu, 'Toplu Konut idaresi (TOKi) tarafından uygulanan Sosyal Konut Projesinin dini hükmü nedir?' sorusuna cevap verdi. Kurul verdiği cevapla, tarihinde ilk defa faizli işleme onay verdi. Karar oy çoğunluğuyla alındı.

Kaynak: https://www.yenicaggazete...-onay-verildi-264135h.htm

açıklamanın en önemli noktası şu kısım bence;
    "bu itibarla, devlet toki’nin bu uygulamasında başka bir yolla konut alma imkânı tanımadığından, belirtilen niyet ve amaçlar doğrultusunda söz konusu projeden yararlanmak caizdir."

yani sen faizle al senin için caiz kardeşim. çünkü devlet sana başka bir yolla konut alma imkanı tanımıyor, günahı sevabı devletin diyor.
    13 ... girabic peter
  2. 2.
    Komiktir. Hakikatten komik. ben herhangi bir dini inanç sahibi olmadığım halde yapılan açıklamadan tiksindim.

Araba alırken kredi çeken insanın da başka türlü alma imkanı yok.

Hepsini geçtim. onay versin ya da vermesin, dini bir meseleyi oylama usulü ile kararlaştırmak nasıl bir şirktir. Bu hangi seviye amk? Oy çokluğu ile tanrıcılık oynuyor herifler resmen.
    12 ... harbe giden sari sacli cocuk
  3. 3.
    bunu ilk defa yapmıyorlar. daha önce de enflasyon kadar faiz normaldir minvalinde açıklamalar yaptılar. faiz bir dünya gerçeğidir dediler.
    10 ... serdarsl06
  4. 4.
    ülkemizin en boş, en allahsız, en işe yaramaz, en günahkar kurumu olan diyanet'in şaşırtmayan davranışı.

bunda şaşırılacak bir şey yok.
    diyanet zaten yıllardır faizle iç içe ve diyanet faizi çok seviyor.
    (bkz: faiz haram diyen diyanetin faizden para kazanması)
    (bkz: aylık yüzde 1 15 faiz ile diyanet sen kredisi)

diyanetin nasıl faiz seven ve çatır çutur faiz yiyen allahsız, kitapsız bir kurum olduğu sayıştay tarafından kanıtlanmıştır;

sayıştay belgesi;
    diyanetin faizli işleme onay vermesi

sayıştay raporu;
    https://www.sayistay.gov....0BA%C5%9EKANLI%C4%9EI.pdf

demek ki faizli işleme onay veren diyanet bakara suresinin 275. ayetini iplemiyor.
    yani bakaraya makara diyor resmen.
    eh, kuran'ı ve kuran ayetlerini reddedenin de dinde yeri açıktır---> (bkz: kafir)

vallahi ortodoks kilisesi bile bizim diyanetten daha yakındır allah'a, o derece allahsız kitapsız bunlar.

ulan madem allahı, kuranı, kitabı inkar ediyorsunuz, size neden yıllık 12 milyar lira bütçe veriyoruz ki?

hırsızlıkla ilgili bir tane hutbeniz yok.
    yolsuzlukla ilgili bir tane hutbeniz yok.
    yoksul yetim hakkı yiyenler için, adam kayıranlar için bir tane hutbeniz yok.
    rüşvet hakkında bir tane hutbeniz yok.
    üstelik faiz yiyorsunuz ve üstelik faize okey diyorsunuz...

şeytan bile bu kadar allahsız değil yahu.

(bkz: diyanet kapatılsın)
    20 -3 ... tengir budun
  5. 5.
    faiz büyük zulumdur. bakın şaka demiyorum bugün turkiyedeki aile facialarının altından yüzde yüz faiz çıkacaktır. bir yerde sosyal intiharlar yaşanıyorsa orada faiz vardır arkadaşlar.
    4 -1 ... gentenueva
  6. 6.
    Faiz olmayan dönem mi olmuş cumhuriyet Döneminde. Alakasız başlık.
    Sanki faizi ülkeye sokan diyanet! Ulan bu kadar cahil kesim başka ülkede olamaz yemin ederim.
    3 -8 ... desifreleyici
  7. 7.
    yani kamu bankasından ev kredisi alırsan haram, aynı faizi uygulayan kamu kurumundan alırsan helal.
    millette ne torbacılar var a.k.
    3 ... zimparakagidiylaistutanpinokyo
  8. 8.
    o zaman bankadan kredi çekmek caiz. kimse durup dururken faiz ödemek istemez. mecbur kaldı demek ki, başka çare bulamadı.
    yanlış mıyım?
    4 ... cold man
  9. 9.
    Faiz geçmişten beri var olunca dinen olan sakıncası ortadan kalkmış oluyormuş şifre çözücü arkadaş sayesinde bunu da öğrendik.
    7 ... flat head
  10. 10.
    bira fabrikasını aldıktan sonra eğlence düzenlediler herhalde.
    2 -1 ... the blade man