bugün

Dincilerin parayı ne kadar çok sevdiğini gösterir bir olay.
Bu parayla teknoloji mi üretiyorlar, herhangi bir üretim mi yapıyorlar? Camiler bile insanların yardımlarıyla ayakta.
Öyleyse bu paralarla ne yapılıyor?

--spoiler--
2021 yılı bütçesinde Diyanet için teklif edilen miktar 12.9 milyar lira… Sadece Diyanet'in bütçe ödeneği için kişi başına 153 lira ödeyeceğiz yılda… Dört kişilik bir ailenin diyanete zorunlu katkısı yıllık 612 liraya geliyor bu hesapla…

★★★

Diyanet niye bakanlık olmuyor? Harcadıkları para bakanlıkların bütçesini fersah fersah aşıyor.

içişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı… Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı… Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı… Tamamının bütçesi, Diyanetin bütçesinin altında…
--spoiler--

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...tin-fakir-ummeti-6076862/
Diyanet, ciddi anlamda bütçesiyle paralellik arzeden bir çalışma içerisinde olsaydı, bu ülkede deistlik ateistlik agnostiklik vesair cümle dinsizlik akımları bu kadar artmazdı. Rabbena rabbena, hep bana hep bana. Evet acı olan yanı o bütçeye rağmen çalışmıyorlar. Gerçek bu. Hoş ne kadar inandırıcı olurdu orası da ayrı bir mevzu. Çünkü biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar..
güncel Önemli Başlıklar